| Gren 1, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Øvre Eiker SK J1 Jr. |
|
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:10.58 |
|
2 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:16.45 |
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
1:04.97 |
|
|
|
|
|
|
Linn Allert |
191992 |
|
|
1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
1:03.74 |
|
|
|
|
|
3 |
SK Götene Lag 1 F |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:18.18 |
|
| Gren 2, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:34.96 |
|
2 |
Trollhättans SS Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:41.76 |
|
3 |
Øvre Eiker SK G1 Jr. |
|
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
3:44.13 |
|
7 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:02.95 |
|
|
Robert O´gorman |
191995 |
|
|
58.44 |
|
|
|
|
|
|
Nils Montalva |
191993 |
|
|
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Pettersson |
191994 |
|
|
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
1:01.97 |
|
|
|
|
|
| Gren 3, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:33.18 |
|
2 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.55 |
|
3 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.03 |
|
| Gren 4, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:37.33 |
|
2 |
Felix Färdmar |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:39.44 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:40.13 |
|
5 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:45.71 |
|
| Gren 5, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:38.61 |
|
2 |
Ulrika Holm |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.93 |
|
3 |
Elisabeth Støver |
201996 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:46.46 |
|
5 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.83 |
|
8 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.24 |
|
9 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.10 |
|
31 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.28 |
|
| Gren 6, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.79 |
|
2 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.81 |
|
3 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:43.51 |
|
4 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.10 |
|
12 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.97 |
|
| Gren 7, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.68 |
|
2 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.70 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.10 |
|
6 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.00 |
|
| Gren 8, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.50 |
|
2 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:07.07 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.28 |
|
4 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.45 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.40 |
|
9 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.26 |
|
| Gren 9, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:05.94 |
|
2 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:09.38 |
|
3 |
Emelie Stenhammar |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:10.21 |
|
9 |
Linn Allert |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.70 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
58.70 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
58.87 |
|
3 |
Rickard Wirsén |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:00.22 |
|
| Gren 11, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:13.11 |
|
2 |
Matilda Larsson |
201998 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:15.34 |
|
3 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.07 |
|
| Gren 12, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.15 |
|
2 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.88 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.22 |
|
| Gren 13, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:26.55 |
|
2 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:28.24 |
|
3 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.19 |
|
4 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.56 |
|
11 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.28 |
|
18 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.50 |
|
25 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.07 |
|
| Gren 14, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:08.19 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.75 |
|
3 |
Rickard Wirsén |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:12.47 |
|
16 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.51 |
|
21 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:39.73 |
|
| Gren 15, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:04.23 |
|
2 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:13.27 |
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
1:19.95 |
|
|
|
|
|
|
Erica Dahlgren |
191997 |
|
|
1:10.25 |
|
|
|
|
|
3 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
5:16.51 |
|
| Gren 16, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:30.44 |
|
2 |
Lss Lag 1 |
|
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:47.81 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:38.65 |
|
| Gren 17, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:00.30 |
|
2 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
3:03.69 |
|
3 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.03 |
|
| Gren 18, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.50 |
|
2 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:59.76 |
|
3 |
Oscar Brohammer |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:11.59 |
|
| Gren 19, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Siri Anette Sønju |
201992 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:32.81 |
|
2 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:37.82 |
|
3 |
Inger-Cathrine Wium |
201992 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:44.87 |
|
9 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:50.72 |
|
13 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:58.22 |
|
17 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:00.77 |
|
18 |
Linn Allert |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:01.52 |
|
22 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:07.60 |
|
| Gren 20, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:07.29 |
|
2 |
Rickard Wirsén |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:08.69 |
|
3 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:13.05 |
|
19 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:47.04 |
|
| Gren 21, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.71 |
|
2 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:28.97 |
|
3 |
Jennifer Lång |
201998 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
1:31.64 |
|
| Gren 22, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.90 |
|
2 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.19 |
|
3 |
Oscar Brohammer |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.81 |
|
8 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.05 |
|
| Gren 23, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.17 |
|
2 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:16.78 |
|
3 |
Ulrika Holm |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.08 |
|
4 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.07 |
|
10 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.23 |
|
| Gren 24, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.32 |
|
2 |
Max Svedlund-Selander |
201996 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.98 |
|
3 |
Alexander Triantafillou |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:18.05 |
|
4 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.37 |
|
| Gren 25, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.95 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.31 |
|
3 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
6 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.40 |
|
9 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.55 |
|
| Gren 26, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.79 |
|
2 |
Christian Eide |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.34 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.62 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.56 |
|
10 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.31 |
|
19 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.91 |
|
| Gren 27, 50m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.22 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.77 |
|
3 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.99 |
|
| Gren 28, 50m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.18 |
|
2 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.59 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
38.89 |
|
| Gren 29, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.98 |
|
2 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.48 |
|
3 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.66 |
|
6 |
Linn Allert |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.83 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.71 |
|
| Gren 30, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
55.46 |
|
2 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
59.33 |
|
3 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
59.64 |
|
15 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.36 |
|
| Gren 31, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:29.47 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:39.30 |
|
3 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.29 |
|
| Gren 32, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:51.25 |
|
2 |
Lss Lag 1 |
|
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:56.66 |
|
3 |
Trollhättans Simsällskap |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:05.44 |
|
| Gren 33, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:42.03 |
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
1:19.56 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
1:01.53 |
|
|
|
|
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:43.03 |
|
3 |
SK Götene Lag 1 F |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:47.69 |
|
| Gren 34, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:57.85 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 2 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:04.66 |
|
3 |
Øvre Eiker SK G1 Jr. |
|
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:15.78 |
|
9 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:48.37 |
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
1:09.24 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
1:25.02 |
|
|
|
|
|
|
Robert O'Gorman |
191995 |
|
|
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
1:02.12 |
|
|
|
|
|
| Gren 35, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:13.18 |
|
2 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:14.47 |
|
3 |
Ulrika Holm |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.26 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.99 |
|
14 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.72 |
|
15 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.76 |
|
31 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.67 |
|
33 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.88 |
|
| Gren 36, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.46 |
|
2 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.14 |
|
3 |
Oskar Ehrnberg |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.38 |
|
5 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.99 |
|
21 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.78 |
|
|
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 37, 50m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
42.77 |
|
2 |
Thilda Larsson |
201999 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
44.35 |
|
3 |
Malin Brokstorp |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
46.43 |
|
| Gren 38, 50m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.36 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.66 |
|
3 |
Manne Holgersson |
201999 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
47.19 |
|
| Gren 39, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.27 |
|
2 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.80 |
|
3 |
Elin Palmqvist |
201995 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:19.84 |
|
18 |
Emelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.86 |
|
| Gren 40, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Elofsson |
201995 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.50 |
|
2 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:14.21 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.54 |
|
7 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.40 |
|
11 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.48 |
|
| Gren 41, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ninni Olsson |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.11 |
|
2 |
Louise Eklind |
201992 |
Mariestads Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.16 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:20.50 |
|
5 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.26 |
|
8 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.72 |
|
11 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.96 |
|
| Gren 42, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gulliver Koch |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:05.36 |
|
2 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.26 |
|
3 |
David Palmqvist |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.40 |
|
| Gren 43, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.15 |
|
2 |
Julia Nordqvist |
201997 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:23.01 |
|
3 |
Josefin Company Ekberg |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.29 |
|
14 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.24 |
|
23 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.81 |
|
36 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.56 |
|
46 |
Sophie Antonsson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.36 |
|
51 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.01 |
|
| Gren 44, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.44 |
|
2 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:23.65 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.36 |
|
5 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.30 |
|
24 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:47.45 |
|
31 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:55.14 |
|
| Gren 45, 50m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
41.47 |
|
2 |
Karin Wennberg |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
44.73 |
|
3 |
Gabriella Sanftleben |
201999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
45.89 |
|
| Gren 46, 50m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.40 |
|
2 |
Erik Strandberg |
201999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
42.11 |
|
3 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.72 |
|
| Gren 47, 50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
26.98 |
|
2 |
Ida Johansen |
201994 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
27.72 |
|
3 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.42 |
|
9 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.27 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.28 |
|
15 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.79 |
|
19 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.08 |
|
40 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.56 |
|
41 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.70 |
|
50 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.25 |
|
59 |
Emelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.94 |
|
100 |
Sophie Antonsson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.30 |
|
| Gren 48, 50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
23.89 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
24.30 |
|
3 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.58 |
|
12 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.60 |
|
19 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.32 |
|
22 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.93 |
|
24 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.98 |
|
36 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.13 |
|
61 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.49 |
|
| Gren 49, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:46.08 |
|
2 |
Elisabeth Støver |
201996 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
5:04.56 |
|
3 |
Amanda Andersson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
5:15.02 |
|
4 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:15.76 |
|
7 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:16.30 |
|
8 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:17.32 |
|
19 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:41.71 |
|
23 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:50.19 |
|
| Gren 50, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:48.86 |
|
2 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:54.77 |
|
3 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:02.92 |
|
13 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:58.13 |
|
| Gren 51, 50m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnea Guldbrand |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.90 |
|
2 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
46.91 |
|
3 |
Gabriella Sanftleben |
201999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
48.24 |
|
| Gren 52, 50m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.70 |
|
2 |
Albin Backman |
202000 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
53.05 |
|
3 |
Philip Borgström Bishop |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
53.73 |
|
| Gren 53, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:01.84 |
|
2 |
Ida Johansen |
201994 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.43 |
|
3 |
Stine Lise Stenseth |
201994 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:02.49 |
|
4 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.52 |
|
5 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.69 |
|
10 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.39 |
|
33 |
Emelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.35 |
|
| Gren 54, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.89 |
|
2 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
57.56 |
|
3 |
Kim Rune Hansen |
201994 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
58.28 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.07 |
|
6 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.23 |
|
| Gren 55, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
59.77 |
|
2 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.31 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:01.85 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.07 |
|
12 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.47 |
|
14 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.83 |
|
| Gren 56, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
53.03 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
53.07 |
|
3 |
Dan Magnus Skibrek |
201987 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
53.42 |
|
17 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.83 |
|
| Gren 57, 50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
34.96 |
|
2 |
Hanna Kewenter |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
38.40 |
|
3 |
Gabriella Sanftleben |
201999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
38.57 |
|
| Gren 58, 50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.11 |
|
2 |
Erik Strandberg |
201999 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
37.44 |
|
3 |
Axl Svedlund-Selander |
201999 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.91 |
|
| Gren 59, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:02.73 |
|
2 |
Ida Henriksson |
201996 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.61 |
|
3 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.17 |
|
7 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.03 |
|
12 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.07 |
|
13 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.45 |
|
34 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.02 |
|
| Gren 60, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.41 |
|
2 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.47 |
|
3 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.50 |
|
14 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.39 |
|
17 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.50 |
|
| Gren 61, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Siri Anette Sønju |
201992 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
5:09.05 |
|
2 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:10.33 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:12.44 |
|
5 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:27.20 |
|
| Gren 62, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Wirsén |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:37.58 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:40.80 |
|
3 |
Martin Hals |
201991 |
Øvre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
4:46.59 |
|
12 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:23.76 |
|
| Gren 63, 100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:30.38 |
|
2 |
Hanna Kewenter |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:37.54 |
|
3 |
Thilda Larsson |
201999 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
1:38.59 |
|
| Gren 64, 100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.10 |
|
2 |
Samuel Sjögren |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:43.94 |
|
3 |
Sherman Cheng |
201999 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:44.74 |
|