| Gren 1, 200m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
|
2 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:21.23 |
|
3 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.90 |
|
11 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.61 |
|
15 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.93 |
|
62 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.26 |
|
| Gren 1, 200m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.31 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.58 |
|
3 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.60 |
|
9 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:27.23 |
|
| Gren 1, 200m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:15.32 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.53 |
|
3 |
Hanna Wideen |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.20 |
|
| Gren 1, 200m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Therese Nord |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.04 |
|
2 |
Johanna Linné |
201993 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:14.68 |
|
3 |
Malin Lorge |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.05 |
|
| Gren 2, 100m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.87 |
|
2 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.91 |
|
3 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.97 |
|
| Gren 2, 100m fjärilsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Steen Andersen |
201995 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:03.15 |
|
2 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.38 |
|
3 |
Julian Cöster |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.82 |
|
| Gren 2, 100m fjärilsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Demirian |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.70 |
|
2 |
Martin Svensson |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:06.94 |
|
3 |
Julius Hjelm |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:10.11 |
|
| Gren 2, 100m fjärilsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.26 |
|
2 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:00.67 |
|
3 |
Christian Paaske |
201992 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:01.25 |
|
| Gren 3, 100m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Nicklasson |
201996 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:20.76 |
|
2 |
Fanny Strömstedt |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.55 |
|
3 |
Johanna Holm |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.18 |
|
5 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.29 |
|
54 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.79 |
|
| Gren 3, 100m bröstsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.88 |
|
2 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.29 |
|
3 |
Klara Wakéus |
201995 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.34 |
|
| Gren 3, 100m bröstsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.82 |
|
2 |
Olivia Bång |
201994 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:24.73 |
|
3 |
Lykke Koch |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:25.21 |
|
| Gren 3, 100m bröstsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.62 |
|
2 |
Silje Bergström-Tronsmoen |
201991 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.11 |
|
3 |
Jessica Ugander |
201992 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.76 |
|
11 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.99 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.93 |
|
2 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.68 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.38 |
|
7 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.24 |
|
23 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.17 |
|
33 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.50 |
|
41 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:41.48 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:10.34 |
|
2 |
Anton Welliver |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.28 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:11.45 |
|
28 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.07 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Julius Hjelm |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:06.57 |
|
2 |
Martin Svensson |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:10.89 |
|
3 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.05 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
59.71 |
|
2 |
Emil K. Mortensen |
201993 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:03.27 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.70 |
|
| Gren 5, 400m medley damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
5:39.13 |
|
2 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:49.27 |
|
3 |
Karin Åström |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:53.32 |
|
4 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:06.31 |
|
| Gren 5, 400m medley damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:16.57 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:23.03 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
5:34.94 |
|
| Gren 5, 400m medley damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:33.68 |
|
2 |
Lykke Koch |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
5:40.19 |
|
3 |
Erika Kaspersson |
201994 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:42.36 |
|
| Gren 5, 400m medley damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simone Norman Petersen |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:11.19 |
|
2 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:21.92 |
|
3 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:22.80 |
|
8 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:43.78 |
|
| Gren 6, 1500m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:44.77 |
|
2 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
19:21.00 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:49.48 |
|
6 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:30.81 |
|
| Gren 6, 1500m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
17:19.25 |
|
2 |
Anton Orö |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:51.39 |
|
3 |
Joakim Fleminggård |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:07.48 |
|
9 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:33.46 |
|
| Gren 6, 1500m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Källbrink |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
19:07.76 |
|
2 |
Alfred Larsson |
201994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
19:31.89 |
|
3 |
Joakim Bresche |
201994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
20:01.68 |
|
| Gren 6, 1500m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:18.38 |
|
2 |
Fredrik Hansen |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
18:06.53 |
|
3 |
Daniel Lundell |
201991 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:07.13 |
|
| Gren 7, 200m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:44.49 |
|
2 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:48.86 |
|
3 |
Karin Åström |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:02.32 |
|
| Gren 7, 200m fjärilsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.95 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.79 |
|
3 |
Amanda Sundström |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:42.19 |
|
| Gren 7, 200m fjärilsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Kaspersson |
201994 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.51 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.22 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.80 |
|
| Gren 7, 200m fjärilsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.51 |
|
2 |
Malin Lorge |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.24 |
|
3 |
Therese Nord |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.63 |
|
| Gren 8, 200m medley herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.65 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.52 |
|
3 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.63 |
|
5 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.45 |
|
12 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.02 |
|
| Gren 8, 200m medley herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:22.46 |
|
2 |
Daniel Steen Andersen |
201995 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:24.55 |
|
3 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.66 |
|
22 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.88 |
|
| Gren 8, 200m medley herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Demirian |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.67 |
|
2 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:32.00 |
|
3 |
Martin Svensson |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:35.40 |
|
| Gren 8, 200m medley herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:14.55 |
|
2 |
Marcus Svensson |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:17.36 |
|
3 |
Magnus Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:17.47 |
|
| Gren 9, 400m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:50.76 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:57.21 |
|
3 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
4:57.38 |
|
8 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:17.96 |
|
16 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:24.72 |
|
59 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:14.93 |
|
| Gren 9, 400m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.81 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:45.74 |
|
3 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:54.76 |
|
10 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:16.77 |
|
| Gren 9, 400m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Agnes Idoffsson |
201994 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
4:41.57 |
|
2 |
Erika Kaspersson |
201994 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:48.69 |
|
3 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:51.06 |
|
| Gren 9, 400m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Linné |
201993 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
4:41.90 |
|
2 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.88 |
|
3 |
Malin Lorge |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.60 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.58 |
|
2 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.10 |
|
3 |
Denis Marijanovic |
201996 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
3:00.37 |
|
7 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.95 |
|
8 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:20.32 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.22 |
|
2 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:42.06 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:47.70 |
|
12 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.48 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:41.66 |
|
2 |
Simon Boman |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:49.68 |
|
3 |
Mattias Demirian |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.71 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lars Merl |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.18 |
|
2 |
Marcus Svensson |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:36.74 |
|
3 |
Filip Ladeborn |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.49 |
|
| Gren 11, 200m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:42.01 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.73 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:52.69 |
|
15 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.61 |
|
39 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:15.49 |
|
| Gren 11, 200m ryggsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.13 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.42 |
|
3 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.35 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.99 |
|
| Gren 11, 200m ryggsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Elvind |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.88 |
|
2 |
Emelie Larsson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:42.79 |
|
3 |
Agnes Idoffsson |
201994 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
2:42.97 |
|
| Gren 11, 200m ryggsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:28.29 |
|
2 |
Malene Westergaard |
201993 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:30.55 |
|
3 |
Simone Norman Petersen |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:32.14 |
|
| Gren 12, 100m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.71 |
|
2 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.45 |
|
3 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.83 |
|
4 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.41 |
|
6 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.61 |
|
36 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.93 |
|
50 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.91 |
|
55 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.70 |
|
| Gren 12, 100m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Steen Andersen |
201995 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
58.12 |
|
2 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
58.46 |
|
3 |
Lasse Lykke Nielsen |
201995 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
59.56 |
|
35 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.16 |
|
| Gren 12, 100m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.47 |
|
2 |
Nicolaj Kildevang Nielsen |
201994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
58.37 |
|
3 |
Marcus Källbrink |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.36 |
|
| Gren 12, 100m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
54.07 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
55.42 |
|
3 |
Henrik Lagoni |
201991 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
55.71 |
|
| Gren 13, 200m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.76 |
|
2 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.24 |
|
3 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.45 |
|
4 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.35 |
|
5 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.53 |
|
33 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.64 |
|
43 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.24 |
|
| Gren 13, 200m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:04.29 |
|
2 |
Daniel Steen Andersen |
201995 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:05.05 |
|
3 |
Anton Orö |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.39 |
|
31 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.51 |
|
| Gren 13, 200m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:05.89 |
|
2 |
Nicolaj Kildevang Nielsen |
201994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
2:09.59 |
|
3 |
Marcus Källbrink |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.19 |
|
4 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.80 |
|
| Gren 13, 200m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:59.55 |
|
2 |
Andreas Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:00.20 |
|
3 |
Magnus Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:02.10 |
|
| Gren 14, 100m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:16.80 |
|
2 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.52 |
|
3 |
Karin Åström |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.59 |
|
10 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.17 |
|
| Gren 14, 100m fjärilsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.63 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.95 |
|
3 |
Marte K Bolstad |
201995 |
Asker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:12.47 |
|
| Gren 14, 100m fjärilsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.62 |
|
2 |
Erika Kaspersson |
201994 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.91 |
|
3 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.38 |
|
| Gren 14, 100m fjärilsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amina Gummesson |
201993 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.08 |
|
2 |
Simone Norman Petersen |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:07.77 |
|
3 |
Josefin Palm |
201991 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.08 |
|
9 |
Linn Allert |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.13 |
|
23 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.80 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.36 |
|
2 |
Denis Marijanovic |
201996 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
1:24.88 |
|
3 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.72 |
|
6 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.69 |
|
14 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.76 |
|
53 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:54.20 |
|
63 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:59.40 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.09 |
|
2 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:15.33 |
|
3 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.86 |
|
20 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.89 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.02 |
|
2 |
Simon Boman |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:17.59 |
|
3 |
Gustav Andersson |
201994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:19.02 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Svensson |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:10.22 |
|
2 |
Lars Merl |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:10.26 |
|
3 |
Marcus Decoy |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:10.63 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:16.14 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:18.63 |
|
3 |
Ulrika Holm |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.78 |
|
4 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.83 |
|
19 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.80 |
|
50 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.60 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.25 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.36 |
|
3 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.39 |
|
10 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.88 |
|
43 |
Emmely Flaxhage |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:41.06 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.43 |
|
2 |
Emelie Larsson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:15.83 |
|
3 |
Agnes Idoffsson |
201994 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:15.85 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.54 |
|
2 |
Malene Westergaard |
201993 |
GTI |
|
|
|
|
|
1:10.14 |
|
3 |
Therese Nord |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.27 |
|
| Gren 17, 400m medley herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:48.64 |
|
2 |
Denis Marijanovic |
201996 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
5:58.15 |
|
3 |
Timmie Rydberg |
201996 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
6:12.03 |
|
| Gren 17, 400m medley herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:04.06 |
|
2 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:18.42 |
|
3 |
Joakim Fleminggård |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:22.74 |
|
| Gren 17, 400m medley herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicolaj Kildevang Nielsen |
201994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
5:13.55 |
|
2 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:24.93 |
|
3 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:34.45 |
|
| Gren 17, 400m medley herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
4:42.98 |
|
2 |
Christian Paaske |
201992 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:51.36 |
|
3 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.71 |
|
| Gren 18, 800m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
10:13.92 |
|
2 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
10:19.15 |
|
3 |
Karin Åström |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:34.59 |
|
6 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:49.47 |
|
10 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:12.81 |
|
22 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
12:39.50 |
|
| Gren 18, 800m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:43.54 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:47.12 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
10:14.46 |
|
10 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:05.39 |
|
| Gren 18, 800m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Kaspersson |
201994 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:45.80 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:07.52 |
|
3 |
Emelie Larsson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
10:10.35 |
|
| Gren 18, 800m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:39.52 |
|
2 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
9:53.53 |
|
3 |
Malin Lorge |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:54.57 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:11.15 |
|
| Gren 19, 200m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carl Rogne |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.45 |
|
| Gren 19, 200m fjärilsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Fleminggård |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.56 |
|
2 |
Anton Orö |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.58 |
|
3 |
Christopher Jedel |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:39.15 |
|
| Gren 19, 200m fjärilsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Demirian |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.92 |
|
2 |
Mads Nicolaj Larsen |
201994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
2:42.05 |
|
3 |
John Nordberg |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.58 |
|
| Gren 19, 200m fjärilsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.86 |
|
2 |
Andreas Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:19.35 |
|
3 |
Kim Seierø |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:22.20 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:39.67 |
|
2 |
Rebecca Håkansson |
201996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
2:39.72 |
|
3 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.05 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.85 |
|
10 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.16 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.24 |
|
2 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.99 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:42.11 |
|
11 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.08 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.41 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.35 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.01 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simone Norman Petersen |
201993 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:27.30 |
|
2 |
Malene Westergaard |
201993 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:32.38 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:32.75 |
|
19 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.61 |
|
| Gren 21, 400m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Wanna |
201996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:41.26 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:51.47 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:57.30 |
|
5 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:03.15 |
|
15 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:26.70 |
|
30 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:58.30 |
|
| Gren 21, 400m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:19.96 |
|
2 |
Daniel Steen Andersen |
201995 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:24.94 |
|
3 |
Konrad Nilsson |
201995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:33.52 |
|
22 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:13.85 |
|
| Gren 21, 400m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Demirian |
201994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:43.12 |
|
2 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:44.61 |
|
3 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:45.80 |
|
| Gren 21, 400m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:14.61 |
|
2 |
Magnus Mouritsen |
201992 |
GTI |
|
|
|
|
|
4:15.23 |
|
3 |
Christian Paaske |
201992 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:20.49 |
|
| Gren 22, 200m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fanny Strömstedt |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.35 |
|
2 |
Johanna Holm |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:59.88 |
|
3 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.20 |
|
41 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:43.08 |
|
| Gren 22, 200m bröstsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.29 |
|
2 |
Klara Wakéus |
201995 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.60 |
|
3 |
Elin Palmqvist |
201995 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:58.00 |
|
| Gren 22, 200m bröstsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.52 |
|
2 |
Lykke Koch |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:56.39 |
|
3 |
Olivia Bång |
201994 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
3:07.73 |
|
| Gren 22, 200m bröstsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Zachrisson |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.97 |
|
2 |
Josefin Palm |
201991 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.66 |
|
3 |
Jessica Ugander |
201992 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.39 |
|
6 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.81 |
|
9 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:02.18 |
|
| Gren 23, 200m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.02 |
|
2 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.73 |
|
3 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.45 |
|
5 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.17 |
|
20 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.02 |
|
21 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.55 |
|
|
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 23, 200m ryggsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:30.55 |
|
2 |
John Olsson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:33.97 |
|
3 |
Anton Welliver |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.49 |
|
16 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.73 |
|
| Gren 23, 200m ryggsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicolaj Kildevang Nielsen |
201994 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
2:22.57 |
|
2 |
Martin Svensson |
201994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:30.18 |
|
3 |
Fabian Bergman |
201994 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
2:34.00 |
|
| Gren 23, 200m ryggsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emil K. Mortensen |
201993 |
GTI |
|
|
|
|
|
2:14.56 |
|
2 |
Jesper Björk |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.66 |
|
3 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.75 |
|
| Gren 24, 100m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:03.07 |
|
2 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.05 |
|
3 |
Karin Åström |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.15 |
|
9 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.90 |
|
15 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.60 |
|
69 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.28 |
|
| Gren 24, 100m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefin Eriksen |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.78 |
|
2 |
Klara Wakéus |
201995 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.07 |
|
3 |
Linda Baron |
201995 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.22 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.62 |
|
37 |
Emmely Flaxhage |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.43 |
|
| Gren 24, 100m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.60 |
|
2 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:03.54 |
|
3 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:03.88 |
|
| Gren 24, 100m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kirstine Lei |
201992 |
Helsinge Skytte & IF |
|
|
|
|
|
1:00.92 |
|
2 |
Therese Nord |
201993 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.52 |
|
3 |
Josefin Palm |
201991 |
Osby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.20 |
|