| Gren 1, 400m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:51.30 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:56.03 |
|
3 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:04.56 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:23.27 |
|
9 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:24.75 |
|
12 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:28.00 |
|
31 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:58.57 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:58.16 |
|
2 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:01.52 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:06.00 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:27.72 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:42.70 |
|
2 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:51.08 |
|
3 |
Emelie Larsson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:51.27 |
|
6 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:00.14 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:33.69 |
|
2 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:46.13 |
|
3 |
Jacintha Bailey |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:47.81 |
|
6 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:55.68 |
|
11 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:04.81 |
|
13 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:07.67 |
|
| Gren 2, 100m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Eliasson |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.64 |
|
2 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.94 |
|
3 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.94 |
|
4 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.31 |
|
17 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.43 |
|
24 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.51 |
|
| Gren 2, 100m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
57.44 |
|
2 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.28 |
|
3 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.38 |
|
8 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.27 |
|
17 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.05 |
|
| Gren 2, 100m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
58.59 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.78 |
|
3 |
Hampus Herbertsson |
201994 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
59.90 |
|
6 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.49 |
|
8 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.30 |
|
| Gren 2, 100m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.17 |
|
2 |
Tamas Katzer |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
55.32 |
|
3 |
Johannes Lampela |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.23 |
|
23 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.50 |
|
29 |
Tobias Lindqvist |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.46 |
|
| Gren 3, 100m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.83 |
|
2 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.13 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.73 |
|
7 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.06 |
|
10 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.69 |
|
16 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.19 |
|
| Gren 3, 100m fjärilsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Sundström |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:13.81 |
|
2 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:14.24 |
|
3 |
Malin Sjöström |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.67 |
|
4 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.57 |
|
6 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.15 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.33 |
|
| Gren 3, 100m fjärilsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.94 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.03 |
|
3 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:12.15 |
|
9 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.00 |
|
| Gren 3, 100m fjärilsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.06 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.51 |
|
3 |
Natalie Mirsch |
201991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:10.71 |
|
4 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.18 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.12 |
|
9 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.68 |
|
11 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.45 |
|
14 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.99 |
|
16 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.10 |
|
| Gren 4, 200m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
| Gren 4, 200m fjärilsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.95 |
|
2 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:34.19 |
|
3 |
Christopher Jedel |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.70 |
|
6 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.22 |
|
| Gren 4, 200m fjärilsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:31.34 |
|
2 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.04 |
|
3 |
John Nordberg |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.98 |
|
| Gren 4, 200m fjärilsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:18.50 |
|
2 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.47 |
|
3 |
Malcolm Granberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.19 |
|
9 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:39.39 |
|
| Gren 5, 200m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:39.96 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:45.03 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:45.60 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:55.95 |
|
10 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.82 |
|
21 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:05.23 |
|
23 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.13 |
|
| Gren 5, 200m ryggsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.84 |
|
2 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.39 |
|
3 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.36 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:55.15 |
|
| Gren 5, 200m ryggsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:33.25 |
|
2 |
Emelie Larsson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:37.66 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.97 |
|
| Gren 5, 200m ryggsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:26.05 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.24 |
|
3 |
Lovisa Winlöf |
201992 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.38 |
|
| Gren 6, 100m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Eliasson |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.39 |
|
2 |
Georg Hess |
201996 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:14.78 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.98 |
|
6 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.50 |
|
20 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.04 |
|
23 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.87 |
|
| Gren 6, 100m ryggsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:07.30 |
|
2 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.47 |
|
3 |
Anton Welliver |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
6 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.39 |
|
15 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.69 |
|
| Gren 6, 100m ryggsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.39 |
|
2 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:07.69 |
|
3 |
Martin Ohlsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.25 |
|
4 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.97 |
|
8 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.98 |
|
| Gren 6, 100m ryggsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.04 |
|
2 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.70 |
|
3 |
Andreas Englund |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.01 |
|
21 |
Tobias Lindqvist |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.50 |
|
| Gren 7, 200m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:15.85 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:22.08 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:24.38 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.04 |
|
11 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.93 |
|
16 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.49 |
|
34 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.46 |
|
| Gren 7, 200m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.26 |
|
2 |
Amanda Sundström |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:25.28 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:26.32 |
|
4 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:27.22 |
|
8 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.80 |
|
| Gren 7, 200m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:15.58 |
|
2 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:16.00 |
|
3 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.83 |
|
6 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.33 |
|
18 |
Emelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.31 |
|
28 |
Pernilla Lindberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:48.71 |
|
| Gren 7, 200m frisim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:11.55 |
|
2 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.58 |
|
3 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:15.58 |
|
5 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:16.68 |
|
11 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:21.21 |
|
14 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.38 |
|
17 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:25.22 |
|
20 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:26.76 |
|
| Gren 8, 1500m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:19.50 |
|
2 |
Isak Eliasson |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
20:02.55 |
|
3 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
21:08.21 |
|
4 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21:21.76 |
|
| Gren 8, 1500m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
16:58.52 |
|
2 |
Christopher Jedel |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:00.22 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
18:35.16 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:23.97 |
|
6 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:27.52 |
|
11 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21:06.56 |
|
| Gren 8, 1500m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
17:53.93 |
|
2 |
John Nordberg |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:17.95 |
|
3 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
18:40.49 |
|
4 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:18.24 |
|
8 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:43.23 |
|
| Gren 8, 1500m frisim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johannes Lampela |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:04.04 |
|
2 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
17:10.78 |
|
3 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
17:35.96 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:21.36 |
|
2 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.15 |
|
3 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.36 |
|
12 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.20 |
|
21 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.36 |
|
24 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:39.77 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.33 |
|
2 |
Linnea Gustafsson |
201995 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.15 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:25.51 |
|
13 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.82 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.42 |
|
2 |
Anna Ljung |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.60 |
|
3 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:24.73 |
|
10 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.64 |
|
13 |
Emelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.87 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.29 |
|
2 |
Mathilda Engfors-Nyqvist |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.40 |
|
3 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.63 |
|
4 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.12 |
|
11 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.06 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.17 |
|
2 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.96 |
|
3 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:05.01 |
|
5 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.71 |
|
8 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:20.88 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:39.19 |
|
2 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:46.17 |
|
3 |
Andreas Elofsson |
201995 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:46.87 |
|
6 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.51 |
|
10 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:16.61 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:34.68 |
|
2 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:46.60 |
|
3 |
Filip Alsterberg |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:51.89 |
|
4 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.24 |
|
11 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:05.74 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.72 |
|
2 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.42 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.14 |
|
|
Tobias Lindqvist |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 11, 400m medley damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:33.74 |
|
2 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:38.50 |
|
3 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:55.23 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:14.16 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:29.71 |
|
2 |
Amanda Sundström |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
5:36.98 |
|
3 |
Sanna Andersson |
201995 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
5:37.16 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:27.40 |
|
2 |
Janina Fredriksson |
201994 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
5:29.67 |
|
3 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:30.09 |
|
4 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:44.28 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:11.98 |
|
2 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:28.27 |
|
3 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:34.08 |
|
7 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:50.99 |
|
| Gren 12, 200m medley herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.22 |
|
2 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.64 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.29 |
|
6 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:55.07 |
|
| Gren 12, 200m medley herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:19.45 |
|
2 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.72 |
|
3 |
Johan Andersson |
201995 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:32.27 |
|
4 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.59 |
|
9 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:44.75 |
|
14 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.86 |
|
| Gren 12, 200m medley herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Berggren |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:27.11 |
|
2 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:27.94 |
|
3 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.23 |
|
4 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.61 |
|
9 |
Oscar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.79 |
|
| Gren 12, 200m medley herrar, 16 - 18 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.77 |
|
2 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:22.85 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.14 |
|