| Gren 1, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:03.77 |
|
2 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.90 |
|
3 |
Robert Palosaari |
201992 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.89 |
|
| Gren 2, 200m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:15.65 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.26 |
|
3 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.55 |
|
| Gren 3, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:09.58 |
|
2 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
4:13.06 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:15.06 |
|
| Gren 4, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Lindborg |
201994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
58.22 |
|
2 |
Linnéa Olsson |
201994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
58.60 |
|
3 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.89 |
|
| Gren 5, 200m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Glifberg |
201992 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.86 |
|
2 |
Pierre Zarebski |
201992 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.19 |
|
3 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:22.22 |
|
| Gren 6, 200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecka Ekelund |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:02.10 |
|
2 |
Caroline Palm |
201992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
2:03.81 |
|
3 |
Gabriella Ivarsson |
201992 |
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:05.82 |
|
9 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:08.38 |
|
| Gren 7, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Wallin |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:35.00 |
|
2 |
Daniel Forndal |
201997 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:39.09 |
|
3 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.29 |
|
16 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:15.89 |
|
| Gren 8, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Louise Hansson |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.20 |
|
2 |
Alice Ivarsson |
201996 |
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.60 |
|
3 |
Emelie Johansson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:32.16 |
|
| Gren 9, 1500m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
15:45.02 |
|
2 |
Gustav Åberg Lejdström |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
15:49.41 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:02.98 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:00.13 |
|
2 |
Eleonor Lindborg |
201992 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
1:02.22 |
|
3 |
Eljena Knutsson |
201992 |
Föreningen Österlen Sim |
|
|
|
|
|
1:02.84 |
|
| Gren 11, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
58.33 |
|
2 |
Eric Smedlund |
201994 |
Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.29 |
|
3 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
1:00.48 |
|
| Gren 12, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Vilma Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:59.19 |
|
2 |
Frida Berggren |
201994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:01.70 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:01.73 |
|
| Gren 13, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helsingborgs S Lag 1 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:54.46 |
|
2 |
Lass Lag 1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
3:58.94 |
|
3 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:59.90 |
|
| Gren 14, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Täby Sim |
|
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:49.10 |
|
2 |
Lass Lag 1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
3:49.47 |
|
3 |
Södertörns SS Lag 1 |
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:52.07 |
|
| Gren 15, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:14.26 |
|
2 |
Eleonor Lindborg |
201992 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
2:19.26 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.45 |
|
7 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:23.78 |
|
| Gren 16, 200m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.95 |
|
2 |
Jesper Jonsson |
201993 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.03 |
|
3 |
Patrik Ujlaki |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.87 |
|
| Gren 17, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:24.51 |
|
2 |
Vilma Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:24.98 |
|
3 |
Frida Berggren |
201994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.93 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
51.80 |
|
2 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
53.59 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.55 |
|
7 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.77 |
|
| Gren 19, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Louise Hansson |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.38 |
|
2 |
Alma Thormalm |
201996 |
Hvetlanda Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.37 |
|
3 |
Alice Ivarsson |
201996 |
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.49 |
|
| Gren 20, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Efrem Ghirmai |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.96 |
|
2 |
Rasmus Wetterborg |
201996 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
1:06.97 |
|
3 |
Pontus Wallin |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.53 |
|
| Gren 21, 200m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jenny Falkeman-Brink |
201993 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
2:27.71 |
|
2 |
Elin Lindström |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:28.45 |
|
3 |
Emma Löfgren-Bengtson |
201993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.73 |
|
| Gren 22, 200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.76 |
|
2 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
1:51.02 |
|
3 |
Gustav Åberg Lejdström |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:52.31 |
|
| Gren 23, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.54 |
|
2 |
Ida Lindborg |
201994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
1:04.00 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.06 |
|
| Gren 24, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
4:40.66 |
|
2 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:42.44 |
|
3 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.42 |
|
| Gren 25, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Johansson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:08.36 |
|
2 |
Louise Hansson |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.45 |
|
3 |
Josefin Johnsson |
201996 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
1:09.33 |
|
| Gren 26, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Morgan |
201996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:10.44 |
|
2 |
Rasmus Wetterborg |
201996 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
1:14.89 |
|
3 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.46 |
|
| Gren 27, 800m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecka Ekelund |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:54.24 |
|
2 |
Caroline Palm |
201992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
9:04.90 |
|
3 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:06.89 |
|
8 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:21.41 |
|
| Gren 28, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.91 |
|
2 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
56.29 |
|
3 |
Kristian Kron |
201992 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.84 |
|
| Gren 29, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helsingborgs S Lag 1 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.29 |
|
2 |
Täby Sim |
|
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:37.95 |
|
3 |
SK Sydsim Lag 1 |
|
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
4:40.99 |
|
| Gren 30, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Ran Lag 1 |
|
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
3:55.52 |
|
2 |
Helsingborgs S Lag 1 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:03.72 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:06.73 |
|
13 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:20.09 |
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
Robert O'Gorman |
191995 |
|
|
59.77 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
1:06.95 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
1:08.00 |
|
|
|
|
|
| Gren 31, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
50.31 |
|
2 |
Alexander Linge |
201992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
51.64 |
|
3 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.06 |
|
| Gren 32, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rebecka Ekelund |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.48 |
|
2 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:23.12 |
|
3 |
Caroline Palm |
201992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:23.16 |
|
7 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:30.91 |
|
| Gren 33, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
2:12.04 |
|
2 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
2:12.91 |
|
3 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.32 |
|
| Gren 34, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Lindborg |
201994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
1:03.33 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.00 |
|
3 |
Linnéa Olsson |
201994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
1:06.46 |
|
6 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.09 |
|
| Gren 35, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robert Palosaari |
201992 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.34 |
|
2 |
Martin Glifberg |
201992 |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.92 |
|
3 |
Arvid Sandin |
201992 |
Östersunds Simförening |
|
|
|
|
|
1:05.36 |
|
| Gren 36, 200m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:11.78 |
|
2 |
Eleonor Lindborg |
201992 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
2:12.56 |
|
3 |
Eljena Knutsson |
201992 |
Föreningen Österlen Sim |
|
|
|
|
|
2:13.05 |
|
| Gren 37, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rasmus Wetterborg |
201996 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
2:27.56 |
|
2 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.17 |
|
3 |
Pontus Wallin |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.89 |
|
| Gren 38, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:43.38 |
|
2 |
Klara Axesol Thunberg |
201996 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.75 |
|
3 |
Jeanette Reinert |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.48 |
|
| Gren 39, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:24.94 |
|
2 |
Anton Andersson |
201993 |
Simsällskapet Delfin |
|
|
|
|
|
4:33.49 |
|
3 |
Kristian Kron |
201992 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:35.13 |
|
| Gren 40, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:00.16 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.12 |
|
3 |
Eleonor Lindborg |
201992 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
|
|
|
|
1:03.23 |
|
| Gren 41, 1500m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
16:39.16 |
|
2 |
Mats Westergren |
201994 |
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
16:52.38 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:55.67 |
|
| Gren 42, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Vilma Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:12.69 |
|
2 |
Sara Ottosson-Bixo |
201995 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.82 |
|
3 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.08 |
|
| Gren 43, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helsingborgs S Lag 1 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:30.15 |
|
2 |
SK Ägir |
|
Östersunds Simförening |
|
|
|
|
|
3:34.23 |
|
3 |
Lass Lag 1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
3:35.85 |
|
| Gren 44, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Täby Sim |
|
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:12.28 |
|
2 |
Södertörns SS Lag 1 |
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.82 |
|
3 |
Lass Lag 1 |
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
4:21.34 |
|
| Gren 45, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Ericsson |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
54.82 |
|
2 |
Emma Svensson |
201992 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.08 |
|
3 |
Josefin Lindkvist |
201993 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.14 |
|
15 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.01 |
|
| Gren 46, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:51.97 |
|
2 |
Gustav Åberg Lejdström |
201992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:55.71 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:01.88 |
|
| Gren 47, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.90 |
|
2 |
Frida Berggren |
201994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.29 |
|
3 |
Vilma Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
2:23.04 |
|
| Gren 48, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
58.99 |
|
2 |
Anton Lundin |
201994 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
1:02.55 |
|
3 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.67 |
|
14 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.72 |
|
| Gren 49, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Louise Hansson |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
2 |
Astrid Blomqvist |
201996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.71 |
|
3 |
Alice Ivarsson |
201996 |
Motala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.78 |
|
| Gren 50, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Morgan |
201996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
57.46 |
|
2 |
Efrem Ghirmai |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.56 |
|
3 |
Rasmus Wetterborg |
201996 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
1:00.43 |
|
| Gren 51, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Lindström |
201993 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:08.52 |
|
2 |
Jenny Falkeman-Brink |
201993 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
1:10.02 |
|
3 |
Emma Löfgren-Bengtson |
201993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.13 |
|
| Gren 52, 200m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.06 |
|
2 |
Måns Hjelm |
201992 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
2:02.33 |
|
3 |
Kristian Kron |
201992 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.38 |
|
| Gren 53, 800m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Vilma Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
9:03.44 |
|
2 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:10.35 |
|
3 |
Ellen Olsson |
201995 |
Trelleborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:13.01 |
|
| Gren 54, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.82 |
|
2 |
Oscar Ekström |
201994 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
1:08.53 |
|
3 |
Johannes Skagius |
201995 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.67 |
|
| Gren 55, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Johansson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:14.11 |
|
2 |
Rebecca Nilsson |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.88 |
|
3 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.62 |
|
| Gren 56, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.88 |
|
2 |
Pontus Wallin |
201996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.20 |
|
3 |
Alexander Morgan |
201996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:10.09 |
|
| Gren 57, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Hansson |
201992 |
Eslövs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:59.59 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:00.45 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:01.31 |
|
| Gren 58, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linus Junefelt |
201992 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.02 |
|
2 |
Jesper Jonsson |
201993 |
Växjö Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.44 |
|
3 |
Alexander Linge |
201992 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
56.47 |
|
| Gren 59, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Täby Sim |
|
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:10.99 |
|
2 |
SK Sydsim Lag 1 |
|
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
4:11.04 |
|
3 |
Helsingborgs S Lag 1 |
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:11.10 |
|
| Gren 60, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Ran Lag 1 |
|
Simklubben Ran |
|
|
|
|
|
4:29.40 |
|
2 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:33.60 |
|
3 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:39.12 |
|
13 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:01.98 |
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
1:29.27 |
|
|
|
|
|
|
Robert O'Gorman |
191995 |
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
1:08.10 |
|
|
|
|
|