| Gren 101, 4x50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Neptun Lag 1 |
|
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:13.39 |
|
2 |
Väsby SS Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.76 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.53 |
|
6 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:29.39 |
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
Robert Sznajder Granat |
191996 |
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Johansson |
191997 |
|
|
45.34 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
| Gren 102, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:40.30 |
|
1 |
Väsby SS Damer Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.30 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:43.28 |
|
8 |
S02 Ssg 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:07.46 |
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
Erica Dahlgren |
191997 |
|
|
1:20.65 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
18 |
S02 Ssg 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:10.27 |
|
|
Kajsa Norman |
191996 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrin Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nyat Ghirmazion |
191996 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Kaldrup |
191996 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 103, 50m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
32.69 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
35.09 |
|
3 |
Andre Filipsson |
201999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
36.18 |
|
25 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.18 |
|
| Gren 103, 50m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Morgan |
201996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
27.18 |
|
2 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.14 |
|
3 |
Joen Brynnel |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
29.92 |
|
8 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.89 |
|
15 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.20 |
|
55 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.46 |
|
58 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.72 |
|
| Gren 104, 50m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
33.08 |
|
2 |
Julia Ewerbring |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
35.81 |
|
3 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
36.15 |
|
18 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.92 |
|
24 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.33 |
|
30 |
Olivia Berg |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.91 |
|
32 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.18 |
|
34 |
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.54 |
|
42 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.42 |
|
| Gren 104, 50m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jaqueline Hippi |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.21 |
|
2 |
Linnéa Gustafsson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
30.28 |
|
3 |
Emma Sjösten |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.71 |
|
18 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.77 |
|
35 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.82 |
|
36 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.88 |
|
51 |
Kajsa Norman |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.19 |
|
65 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.98 |
|
86 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.84 |
|
107 |
Nyat Ghirmazion |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.72 |
|
| Gren 105, 100m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:25.43 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:30.33 |
|
3 |
Andre Filipsson |
201999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
1:35.59 |
|
| Gren 105, 100m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.46 |
|
2 |
Carl Gustafsson |
201996 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
|
1:19.97 |
|
3 |
Kawa Songur |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
1:20.45 |
|
9 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.59 |
|
| Gren 106, 100m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Hansson |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:40.08 |
|
2 |
Emma Rotstam |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:45.16 |
|
| Gren 106, 100m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emilie Knutsen Hegdal |
201996 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
1:13.70 |
|
2 |
Linnéa Gustafsson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:15.11 |
|
3 |
Jaqueline Hippi |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.12 |
|
34 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.34 |
|
| Gren 107, 200m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:36.15 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
2:43.77 |
|
3 |
Gustav Swedenborg |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.73 |
|
| Gren 107, 200m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.21 |
|
2 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.81 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.34 |
|
| Gren 108, 4x50m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby SS Damer Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.02 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:19.76 |
|
3 |
Upsala Sim Flickor Lag 1 |
|
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.65 |
|
12 |
S02 Ssg 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.23 |
|
|
Linnea Kaldrup |
191996 |
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
39.84 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Norman |
191996 |
|
|
35.78 |
|
|
|
|
|
23 |
S02 Ssg 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:02.01 |
|
|
Erica Dahlgren |
191997 |
|
|
43.72 |
|
|
|
|
|
|
Nyat Ghirmazion |
191996 |
|
|
51.68 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
Alice Sävman |
192000 |
|
|
44.96 |
|
|
|
|
|
| Gren 109, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby SS Herrar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:40.81 |
|
2 |
Skuru Lag 1 Herr |
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:43.96 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:23.00 |
|
5 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:43.64 |
|
|
Robert Sznajder Granat |
191996 |
|
|
1:50.27 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Johansson |
191997 |
|
|
1:45.08 |
|
|
|
|
|
| Gren 110, 50m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Julia Ewerbring |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
41.62 |
|
2 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
42.55 |
|
3 |
Malin Atran |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.66 |
|
36 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.17 |
|
37 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.60 |
|
39 |
Olivia Berg |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.23 |
|
40 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.37 |
|
| Gren 110, 50m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
38.27 |
|
2 |
Fanny Strömstedt |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.29 |
|
3 |
Astrid Blomqvist |
201996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.34 |
|
5 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.00 |
|
31 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.35 |
|
82 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.86 |
|
91 |
Nyat Ghirmazion |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.77 |
|
98 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.99 |
|
101 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
53.46 |
|
| Gren 111, 50m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Antlöv |
201998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.43 |
|
2 |
Gustav Swedenborg |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.65 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
47.92 |
|
22 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.54 |
|
| Gren 111, 50m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Morgan |
201996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
32.82 |
|
2 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.08 |
|
3 |
Denis Marijanovic |
201996 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
40.36 |
|
6 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.45 |
|
10 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.63 |
|
|
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 112, 100m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Rotstam |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:32.19 |
|
2 |
Isabelle Hansson |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:33.66 |
|
3 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:33.68 |
|
17 |
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:58.38 |
|
19 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:05.98 |
|
| Gren 112, 100m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Astrid Blomqvist |
201996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.58 |
|
2 |
Emilie Knutsen Hegdal |
201996 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
1:13.09 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.00 |
|
26 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.35 |
|
42 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.02 |
|
50 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.15 |
|
51 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.45 |
|
72 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.58 |
|
|
Kajsa Norman |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 113, 100m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:24.36 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:28.33 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:30.97 |
|
14 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:53.76 |
|
| Gren 113, 100m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.62 |
|
2 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.75 |
|
3 |
Oskar Ericsson |
201997 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:16.34 |
|
12 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.97 |
|
26 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.10 |
|
40 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:49.58 |
|
| Gren 114, 200m medley damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
3:05.18 |
|
2 |
Julia Ewerbring |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:14.94 |
|
3 |
Linnea Carlsson |
201998 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:32.90 |
|
| Gren 114, 200m medley damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Astrid Blomqvist |
201996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.53 |
|
2 |
Jaqueline Hippi |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.61 |
|
3 |
Johanna Holm |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:46.85 |
|
17 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.03 |
|
24 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.56 |
|
35 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:10.63 |
|
| Gren 115, 4x50m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby SS Herrar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.90 |
|
2 |
Skuru Lag 1 Herr |
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
2:36.66 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.75 |
|
7 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:56.12 |
|
|
Robert Sznajder Granat |
191996 |
|
|
51.01 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
42.73 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
38.09 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Johansson |
191997 |
|
|
44.29 |
|
|
|
|
|
| Gren 116, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:13.70 |
|
2 |
Väsby SS Damer Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:14.00 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:15.33 |
|
8 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:49.25 |
|
|
Linnea Kaldrup |
191996 |
|
|
1:32.13 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
1:36.57 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:13.41 |
|
|
|
|
|
| Gren 117, 50m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
37.10 |
|
2 |
Andre Filipsson |
201999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
39.29 |
|
3 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
39.88 |
|
| Gren 117, 50m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.52 |
|
2 |
Kawa Songur |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
35.87 |
|
3 |
Tim Filipsson |
201996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
36.19 |
|
6 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.21 |
|
16 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.65 |
|
| Gren 118, 50m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
39.46 |
|
2 |
Julia Ewerbring |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
39.48 |
|
3 |
Isabelle Hansson |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.56 |
|
| Gren 118, 50m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Gustafsson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
32.19 |
|
2 |
Jaqueline Hippi |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.38 |
|
3 |
Emilie Knutsen Hegdal |
201996 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
32.94 |
|
30 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.90 |
|
44 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.72 |
|
49 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.59 |
|
| Gren 119, 100m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:11.64 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:16.29 |
|
3 |
Alfred Lofgren |
201998 |
The Flyers I Riyadh |
|
|
|
|
|
1:21.57 |
|
21 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:52.32 |
|
| Gren 119, 100m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.76 |
|
2 |
Joen Brynnel |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
1:05.15 |
|
3 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.35 |
|
7 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.89 |
|
12 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.14 |
|
46 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.06 |
|
47 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.21 |
|
| Gren 120, 100m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
1:15.07 |
|
2 |
Emma Rotstam |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.18 |
|
3 |
Isabelle Hansson |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.96 |
|
18 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.41 |
|
19 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.66 |
|
22 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:47.24 |
|
25 |
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:53.08 |
|
| Gren 120, 100m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Gustafsson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:05.79 |
|
2 |
Jaqueline Hippi |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.40 |
|
3 |
Emilie Knutsen Hegdal |
201996 |
Stavanger Svømme Club |
|
|
|
|
|
1:07.33 |
|
16 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.71 |
|
32 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.89 |
|
40 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.16 |
|
57 |
Kajsa Norman |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.30 |
|
64 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.28 |
|
79 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.47 |
|
110 |
Nyat Ghirmazion |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.09 |
|
| Gren 121, 200m medley herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
3:03.82 |
|
2 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:09.09 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:13.05 |
|
| Gren 121, 200m medley herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.00 |
|
2 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.30 |
|
3 |
Kawa Songur |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:56.22 |
|
6 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.73 |
|
14 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:09.96 |
|
| Gren 122, 4x50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby SS Damer Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.16 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:07.45 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.12 |
|
9 |
S02 Ssg 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.69 |
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Norman |
191996 |
|
|
37.16 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
34.94 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
24 |
S02 Ssg 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.21 |
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
48.43 |
|
|
|
|
|
|
Snit Ghirmazion |
191999 |
|
|
51.32 |
|
|
|
|
|
|
Malin Kaldrup |
192000 |
|
|
56.29 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Berg |
191999 |
|
|
48.17 |
|
|
|
|
|
| Gren 123, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby SS Herrar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:04.55 |
|
2 |
Skuru Lag 1 Herr |
|
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:17.13 |
|
3 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:25.33 |
|
4 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:35.77 |
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
Sebastian Johansson |
191997 |
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
Robert Sznajder Granat |
191996 |
|
|
1:32.78 |
|
|
|
|
|
|
Elias Gausel |
191996 |
|
|
1:12.25 |
|
|
|
|
|
| Gren 124, 50m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
40.09 |
|
2 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
40.31 |
|
3 |
Sylam Seydan |
201999 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.80 |
|
27 |
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.23 |
|
28 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.26 |
|
30 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.80 |
|
32 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.50 |
|
33 |
Olivia Berg |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.32 |
|
37 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.45 |
|
| Gren 124, 50m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Gustafsson |
201996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
34.59 |
|
2 |
Emmy Eneström |
201996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
35.75 |
|
3 |
Tove Sparrman |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.88 |
|
27 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.52 |
|
36 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.47 |
|
40 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.22 |
|
55 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.60 |
|
61 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.65 |
|
| Gren 125, 50m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sean Zhong |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
38.85 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
41.12 |
|
3 |
Alfred Lofgren |
201998 |
The Flyers I Riyadh |
|
|
|
|
|
41.18 |
|
18 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.56 |
|
| Gren 125, 50m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.22 |
|
2 |
Simon Rouf |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.52 |
|
3 |
Oskar Ericsson |
201997 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
36.19 |
|
10 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.72 |
|
22 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.38 |
|
38 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.02 |
|
39 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.35 |
|
| Gren 126, 100m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Julia Ewerbring |
201998 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:34.86 |
|
2 |
Malin Atran |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:42.27 |
|
3 |
Caroline Korssell |
201999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:46.63 |
|
20 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.31 |
|
| Gren 126, 100m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Holm |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.57 |
|
2 |
Fanny Strömstedt |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.12 |
|
3 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:23.33 |
|
4 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.16 |
|
27 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.12 |
|
70 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:48.04 |
|
76 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:50.08 |
|
77 |
Nyat Ghirmazion |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:50.83 |
|
| Gren 127, 100m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Antlöv |
201998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:43.02 |
|
2 |
Dennis Wilkman |
201998 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:43.80 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:44.74 |
|
| Gren 127, 100m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Tisell |
201996 |
Solna Sundbybergs SS 04 |
|
|
|
|
|
1:23.55 |
|
2 |
Markus Fürst |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.63 |
|
3 |
Patrik Eriksson |
201996 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
1:27.87 |
|
5 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.61 |
|
6 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.43 |
|
35 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:01.86 |
|
| Gren 128, 200m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ekaterina Polfinova |
201998 |
Viktoriya Club, Khimki |
|
|
|
|
|
2:45.33 |
|
2 |
Emma Rotstam |
201998 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.46 |
|
3 |
Elin Zetterberg |
201998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:19.91 |
|
10 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:45.36 |
|
| Gren 128, 200m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Vanessa Vicko |
201996 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.97 |
|
2 |
Emma Sjösten |
201996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.03 |
|
3 |
Viktoria Reinhold |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:30.21 |
|
17 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.48 |
|
18 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.49 |
|
25 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:44.91 |
|
47 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:02.95 |
|
50 |
Kajsa Norman |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:05.39 |
|
|
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |