| Gren 1, 4x50m medley damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.19 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:02.75 |
|
3 |
Mass Lag 3 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:26.60 |
|
| Gren 2, 4x50m medley herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.43 |
|
| Gren 3, 200m medley damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.45 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:46.02 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:48.07 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:05.80 |
|
| Gren 4, 200m medley herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.64 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.87 |
|
3 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.07 |
|
| Gren 5, 200m medley damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Rutqvist |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:55.37 |
|
2 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:56.86 |
|
3 |
Hanna Cederholm |
201997 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:57.20 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.27 |
|
| Gren 6, 200m medley herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.59 |
|
2 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:11.09 |
|
3 |
Christoffer Jonsson |
201997 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:14.09 |
|
| Gren 7, 100m medley damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:31.88 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:32.38 |
|
3 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:33.45 |
|
| Gren 8, 100m medley herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:31.74 |
|
2 |
Max Bergstrand |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:35.40 |
|
3 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.06 |
|
|
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:26.02 |
|
2 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:27.17 |
|
3 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:28.92 |
|
5 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.73 |
|
12 |
Olivia Bergström |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.10 |
|
| Gren 10, 100m bröstsim herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.17 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.71 |
|
3 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:29.55 |
|
| Gren 11, 100m bröstsim damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Julia Nordqvist |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:31.53 |
|
2 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:32.49 |
|
3 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:36.72 |
|
| Gren 12, 100m bröstsim herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:39.96 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:40.31 |
|
3 |
Victor Nestvall |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:42.81 |
|
| Gren 13, 50m bröstsim damer, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ann-Christine Karlsson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.20 |
|
2 |
Ellen Johansson |
201999 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
54.15 |
|
3 |
Alice Lindhé |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.31 |
|
4 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
55.37 |
|
13 |
Regina Borg Wermäng |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.22 |
|
14 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.88 |
|
| Gren 14, 50m bröstsim herrar, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.01 |
|
2 |
Tobias Åberg |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.65 |
|
3 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.77 |
|
|
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 15, 100m bröstsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:43.64 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:45.11 |
|
3 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:46.06 |
|
| Gren 16, 100m bröstsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:46.71 |
|
2 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.25 |
|
3 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:56.07 |
|
4 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:00.89 |
|
5 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:06.29 |
|
7 |
Benjamin Ring |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:11.36 |
|
| Gren 17, 100m frisim damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.74 |
|
2 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.93 |
|
3 |
Amanda Knudsen |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.85 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.27 |
|
2 |
Isak Eliasson |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.45 |
|
3 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.63 |
|
| Gren 19, 100m frisim damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Rutqvist |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.01 |
|
2 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.78 |
|
3 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.03 |
|
4 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.46 |
|
14 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.16 |
|
| Gren 20, 100m frisim herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.86 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.05 |
|
3 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.71 |
|
| Gren 21, 50m frisim damer, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
41.57 |
|
2 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.27 |
|
3 |
Amanda Magnusson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.14 |
|
11 |
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.31 |
|
13 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.69 |
|
16 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.02 |
|
| Gren 22, 50m frisim herrar, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.65 |
|
2 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.45 |
|
3 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.14 |
|
9 |
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.56 |
|
| Gren 23, 100m frisim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.38 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.23 |
|
3 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.41 |
|
| Gren 24, 100m frisim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.26 |
|
2 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.65 |
|
3 |
Max Bergstrand |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.94 |
|
5 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.45 |
|
8 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.00 |
|
10 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:48.54 |
|
11 |
Benjamin Ring |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:52.21 |
|
| Gren 25, 4x100m medley damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:20.07 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:35.41 |
|
3 |
Varberg Damer Lag 1 |
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
5:42.45 |
|
5 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:56.02 |
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Bergström |
191996 |
|
|
1:36.07 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
1:32.76 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:19.74 |
|
|
|
|
|
| Gren 26, 4x100m medley herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:35.88 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
6:11.19 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 2 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
7:31.84 |
|
| Gren 27, 4x50m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.17 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:46.95 |
|
3 |
Mass Lag 3 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:08.96 |
|
4 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:15.91 |
|
|
Katrin Sävman |
192000 |
|
|
45.23 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
51.95 |
|
|
|
|
|
|
Alice Sävman |
192000 |
|
|
48.44 |
|
|
|
|
|
|
Snit Ghirmazion |
191999 |
|
|
50.29 |
|
|
|
|
|
| Gren 28, 4x50m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.83 |
|
2 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.74 |
|
|
Robert Sjödin |
191998 |
|
|
38.03 |
|
|
|
|
|
|
Christian Söderlund |
191998 |
|
|
47.48 |
|
|
|
|
|
|
Jesper Böhn |
191998 |
|
|
41.31 |
|
|
|
|
|
|
Benjamin Ring |
191998 |
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
3 |
Mass Lag 3 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:11.46 |
|
| Gren 29, 400m frisim damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:08.01 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:20.31 |
|
3 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:26.45 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:45.72 |
|
11 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:49.24 |
|
| Gren 30, 400m frisim herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:06.01 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:23.08 |
|
3 |
Yousef Enouri |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:26.18 |
|
| Gren 31, 400m frisim damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Cederholm |
201997 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
5:40.85 |
|
2 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:41.32 |
|
3 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:53.20 |
|
8 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:27.61 |
|
| Gren 32, 400m frisim herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:38.65 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:53.66 |
|
3 |
Alexander Triantafillou |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:20.69 |
|
| Gren 33, 25m fjärilsim damer, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Magnusson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.09 |
|
2 |
Alice Lindhé |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.27 |
|
3 |
Sofie Wirfalk |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
23.99 |
|
4 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.43 |
|
|
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 34, 25m fjärilsim herrar, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.90 |
|
2 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.21 |
|
3 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.53 |
|
| Gren 35, 100m fjärilsim damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.27 |
|
2 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.92 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.60 |
|
| Gren 36, 100m fjärilsim herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.09 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.11 |
|
3 |
Isak Eliasson |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.84 |
|
| Gren 37, 50m fjärilsim damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
36.65 |
|
2 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.70 |
|
3 |
Hanna Cederholm |
201997 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
38.63 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.69 |
|
| Gren 38, 50m fjärilsim herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.00 |
|
2 |
Alexander Triantafillou |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
42.00 |
|
3 |
Christoffer Jonsson |
201997 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.42 |
|
| Gren 39, 50m fjärilsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Götlind |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
44.47 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.60 |
|
3 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.39 |
|
| Gren 40, 50m fjärilsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
42.88 |
|
2 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.92 |
|
3 |
Max Bergstrand |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
46.08 |
|
|
Benjamin Ring |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 41, 50m ryggsim damer, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Magnusson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.55 |
|
2 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
48.57 |
|
3 |
Emma Walander |
201999 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
50.46 |
|
5 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.33 |
|
10 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
57.05 |
|
13 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.01 |
|
|
Snit Ghirmazion |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 42, 50m ryggsim herrar, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.59 |
|
2 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.87 |
|
3 |
Erik Strandberg |
201999 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.79 |
|
11 |
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.38 |
|
| Gren 43, 100m ryggsim damer, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:18.20 |
|
2 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:19.70 |
|
3 |
Johanna Andersson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.91 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.54 |
|
12 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.77 |
|
| Gren 44, 100m ryggsim herrar, 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Löfgren |
201996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.44 |
|
2 |
Joel Georgy |
201996 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.65 |
|
3 |
Georg Hess |
201996 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:22.64 |
|
| Gren 45, 100m ryggsim damer, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Rutqvist |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:21.78 |
|
2 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.55 |
|
3 |
Inez Kristensson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:26.39 |
|
4 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.09 |
|
| Gren 46, 100m ryggsim herrar, 11 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:25.85 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.15 |
|
3 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.84 |
|
| Gren 47, 100m ryggsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:29.10 |
|
2 |
Mathilda Janzon |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:34.62 |
|
3 |
Gabriella Petersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:37.48 |
|
| Gren 48, 100m ryggsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:31.79 |
|
2 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.37 |
|
3 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.12 |
|
7 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:50.69 |
|
| Gren 49, 4x100m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:49.75 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:02.96 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:03.85 |
|
4 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:08.95 |
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
Erica Dahlqvist |
191997 |
|
|
1:21.53 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
| Gren 50, 4x100m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:57.16 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:57.79 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:18.74 |
|