VÄSTKUSTLOPPET
2008-03-29
| Gren 1, 4x50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:38.04 |
|
2 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.87 |
|
|
Jimmy Weidmann |
191990 |
|
|
26.01 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
191989 |
|
|
24.12 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
Robert O´Gorman |
191995 |
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
| Gren 2, 4x50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Lag 2 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:51.55 |
|
2 |
Skäret SS Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:51.80 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:01.88 |
|
|
Ellen Svanberg |
191991 |
|
|
29.65 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Jansson |
191989 |
|
|
29.16 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
Maria Oesterreich |
191991 |
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
| Gren 3, 50m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.21 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.42 |
|
3 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.12 |
|
| Gren 4, 50m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.62 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.22 |
|
3 |
Frida Andersson |
201991 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.25 |
|
5 |
Emelie Jansson |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.34 |
|
14 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.80 |
|
23 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.84 |
|
28 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.69 |
|
| Gren 5, 50m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.67 |
|
2 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.91 |
|
3 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.71 |
|
7 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.32 |
|
14 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.67 |
|
15 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.96 |
|
18 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.74 |
|
20 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.95 |
|
21 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.97 |
|
| Gren 6, 50m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.49 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.00 |
|
3 |
Olivia Frank |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.19 |
|
9 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.81 |
|
11 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.16 |
|
12 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.44 |
|
22 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.85 |
|
| Gren 7, 100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.32 |
|
2 |
Daniel Lundberg |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.08 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.08 |
|
| Gren 8, 100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.89 |
|
2 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.48 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.27 |
|
16 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.01 |
|
26 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.08 |
|
| Gren 9, 50m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.35 |
|
2 |
Daniel Lundberg |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.93 |
|
3 |
Max Björberg |
201986 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
31.02 |
|
4 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.50 |
|
19 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.16 |
|
21 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.16 |
|
22 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.91 |
|
25 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.30 |
|
26 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.90 |
|
| Gren 10, 50m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sandra Olofsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.10 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.11 |
|
3 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
35.13 |
|
14 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.19 |
|
17 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.61 |
|
21 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.81 |
|
22 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.42 |
|
|
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 11, 50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.61 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
25.07 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
25.10 |
|
14 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.52 |
|
| Gren 12, 50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.41 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.70 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.53 |
|
17 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.45 |
|
25 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.47 |
|
31 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.80 |
|
| Gren 13, 4x50m medley mixed, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Lag 2 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:53.75 |
|
2 |
Skäret SS Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:54.40 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:01.32 |
|
|
Jimmy Weidmann |
191990 |
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
191989 |
|
|
29.46 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Svanberg |
191991 |
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
5 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:19.88 |
|
|
Filip Holmquist |
191994 |
|
|
32.71 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Janson |
191990 |
|
|
43.87 |
|
|
|
|
|
|
Maria Oesterreich |
191991 |
|
|
36.14 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
27.16 |
|
|
|
|
|
| Gren 14, 50m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
38.99 |
|
2 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.19 |
|
| Gren 14, 50m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
31.45 |
|
2 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.70 |
|
3 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.14 |
|
| Gren 14, 50m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Heintz |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.68 |
|
2 |
Lovisa Linderholm |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
3 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
29.68 |
|
7 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.85 |
|
8 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.96 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.54 |
|
13 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.89 |
|
| Gren 14, 50m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefina Holmén |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
2 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.60 |
|
3 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.63 |
|
7 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.47 |
|
8 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.60 |
|
| Gren 15, 50m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.57 |
|
2 |
Albin Robertsson |
201998 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
44.73 |
|
3 |
Wictor Törnqvist |
201998 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.97 |
|
| Gren 15, 50m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.22 |
|
2 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.64 |
|
3 |
Alexander Hedlund |
201996 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.34 |
|
| Gren 15, 50m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.63 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.40 |
|
3 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.80 |
|
4 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.01 |
|
10 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.85 |
|
14 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.21 |
|
18 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.11 |
|
| Gren 15, 50m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.50 |
|
2 |
Björn Marberg |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.90 |
|
3 |
Erik Nordenborg |
201993 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.30 |
|
5 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.13 |
|
6 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.78 |
|
| Gren 16, 200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.67 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.41 |
|
3 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:10.96 |
|
17 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.66 |
|
22 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.35 |
|
23 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:31.89 |
|
24 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.83 |
|
| Gren 17, 200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:53.75 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:54.46 |
|
3 |
Jesper Svensson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.78 |
|
10 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.22 |
|
11 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:19.67 |
|
13 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.45 |
|
15 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:29.68 |
|
16 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.01 |
|
17 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.20 |
|
20 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.88 |
|
| Gren 18, 200m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:48.12 |
|
2 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:51.87 |
|
3 |
Josefina Holmén |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.30 |
|
6 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.43 |
|
| Gren 19, 200m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.93 |
|
2 |
Gulliver Koch |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.36 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.72 |
|
8 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:15.05 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Platenik |
201998 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:44.19 |
|
2 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.85 |
|
3 |
Matilda Larsson |
201998 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.14 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.32 |
|
2 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:29.56 |
|
3 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:32.03 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.64 |
|
2 |
Lykke Koch |
201994 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.35 |
|
3 |
Märta Johansson |
201994 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.13 |
|
7 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.58 |
|
20 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.72 |
|
| Gren 21, 100m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
| Gren 21, 100m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.17 |
|
2 |
Karl Olsson |
201996 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:35.86 |
|
3 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:37.78 |
|
4 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.91 |
|
| Gren 21, 100m bröstsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.77 |
|
2 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.45 |
|
3 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.30 |
|
4 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.83 |
|
9 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.10 |
|
12 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.59 |
|
13 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.46 |
|
| Gren 22, 200m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.61 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:30.32 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.17 |
|
8 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.00 |
|
9 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.54 |
|
| Gren 23, 200m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.61 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.64 |
|
3 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.75 |
|
| Gren 24, 50m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.38 |
|
| Gren 24, 50m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.50 |
|
2 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.60 |
|
3 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
37.14 |
|
| Gren 24, 50m fjärilsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Heintz |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
33.17 |
|
2 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.62 |
|
3 |
Lovisa Linderholm |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
34.40 |
|
6 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.87 |
|
9 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.11 |
|
14 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.62 |
|
| Gren 24, 50m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniella Rosengren |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
2 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.06 |
|
3 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.89 |
|
5 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.25 |
|
| Gren 25, 50m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
50.65 |
|
| Gren 25, 50m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Hedlund |
201996 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.17 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.30 |
|
3 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.73 |
|
| Gren 25, 50m fjärilsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.21 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.25 |
|
3 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.38 |
|
11 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.44 |
|
19 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.11 |
|
| Gren 25, 50m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.08 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.94 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.62 |
|
6 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.10 |
|
9 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.48 |
|
| Gren 26, 100m medley damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.69 |
|
| Gren 26, 100m medley damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.93 |
|
2 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:20.63 |
|
3 |
Felicia Andersson |
201997 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.66 |
|
| Gren 26, 100m medley damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefine Heintz |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:14.53 |
|
2 |
Felicia Eriksson |
201994 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.47 |
|
3 |
Sofia Jansson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.93 |
|
6 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.32 |
|
7 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.82 |
|
10 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.75 |
|
15 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.46 |
|
| Gren 26, 100m medley damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Josefina Holmén |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.87 |
|
2 |
Mathilda Engfors-Nyqvist |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.40 |
|
3 |
Daniella Rosengren |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.81 |
|
5 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.15 |
|
6 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.16 |
|
8 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.63 |
|
9 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.82 |
|
| Gren 27, 100m medley herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:39.54 |
|
2 |
Albin Robertsson |
201998 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:50.30 |
|
| Gren 27, 100m medley herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.57 |
|
2 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.09 |
|
3 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:29.95 |
|
| Gren 27, 100m medley herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.84 |
|
2 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.83 |
|
3 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.68 |
|
4 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.72 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.94 |
|
17 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.99 |
|
|
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 27, 100m medley herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.17 |
|
2 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.91 |
|
3 |
Gulliver Koch |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.37 |
|
10 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.38 |
|
| Gren 28, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.34 |
|
2 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:27.22 |
|
3 |
Veronica Brännfeldt |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:27.24 |
|
| Gren 29, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.85 |
|
2 |
Jesper Svensson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:50.54 |
|
3 |
Emil Palmqvist |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:01.21 |
|
8 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:32.78 |
|
| Gren 30, 200m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.32 |
|
2 |
Olivia Frank |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.00 |
|
3 |
Daniella Rosengren |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:33.77 |
|
| Gren 31, 200m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.17 |
|
2 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.22 |
|
3 |
Björn Marberg |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.86 |
|
| Gren 32, 100m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.68 |
|
2 |
Matilda Larsson |
201998 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:47.52 |
|
| Gren 32, 100m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Avenius |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.07 |
|
2 |
Elisabeth Krische |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:21.42 |
|
3 |
Beatrice Schütt |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.57 |
|
| Gren 32, 100m ryggsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.01 |
|
2 |
Emelie Larsson |
201994 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.29 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.58 |
|
7 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.67 |
|
15 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.29 |
|
| Gren 33, 100m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:42.96 |
|
2 |
Albin Robertsson |
201998 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:44.03 |
|
| Gren 33, 100m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.71 |
|
2 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.20 |
|
3 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.45 |
|
| Gren 33, 100m ryggsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.80 |
|
2 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.90 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.84 |
|
4 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.25 |
|
10 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.81 |
|
12 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.83 |
|