| Gren 1, 100m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.07 |
|
2 |
Johanna Svensson |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.08 |
|
3 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.40 |
|
4 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.67 |
|
| Gren 2, 100m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.38 |
|
2 |
Niklas Löfgren |
201989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.19 |
|
3 |
Petter Lindahl |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.08 |
|
8 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.42 |
|
9 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.70 |
|
| Gren 3, 100m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.78 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.82 |
|
3 |
Natalie Mirsch |
201991 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:11.34 |
|
9 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.20 |
|
10 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.06 |
|
| Gren 4, 100m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.64 |
|
2 |
Hugo Ingelhammar |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.79 |
|
3 |
Viktor Näsman |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.34 |
|
9 |
Daniel Paredes |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.56 |
|
| Gren 5, 100m fjärilsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.69 |
|
2 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.37 |
|
3 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.46 |
|
4 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.55 |
|
| Gren 6, 100m fjärilsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Källén |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:11.53 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.49 |
|
3 |
Fritiof Ingelhammar |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.75 |
|
10 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.97 |
|
|
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 7, 100m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabel Svensson |
201989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.56 |
|
2 |
Johanna Svensson |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.58 |
|
3 |
Jessica Ericsson |
201988 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:13.89 |
|
6 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.83 |
|
| Gren 8, 100m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.99 |
|
2 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.70 |
|
3 |
Karl Rundstedt |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.80 |
|
| Gren 9, 100m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.01 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.17 |
|
3 |
Emelie Zachrisson |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.33 |
|
7 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.60 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.59 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.48 |
|
3 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.77 |
|
| Gren 11, 100m ryggsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.92 |
|
2 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.05 |
|
3 |
Josefina Bergström |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.46 |
|
4 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.50 |
|
7 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.92 |
|
13 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.98 |
|
17 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.90 |
|
20 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.68 |
|
26 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.87 |
|
33 |
Theresia Norring-Baude |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.46 |
|
| Gren 12, 100m ryggsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.31 |
|
2 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.32 |
|
3 |
Rasmus Platenik |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:13.38 |
|
|
Markus Månsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
AVBRÖT |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.36 |
|
2 |
Sara Engebring |
201989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:24.18 |
|
3 |
Tina Johansson |
201989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:24.23 |
|
4 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.39 |
|
| Gren 14, 100m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.29 |
|
2 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.61 |
|
3 |
Tim Arnesen |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.56 |
|
6 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.53 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.65 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.10 |
|
3 |
Emelie Zachrisson |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.36 |
|
7 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.99 |
|
8 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.49 |
|
9 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.44 |
|
| Gren 16, 100m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.62 |
|
2 |
Jesper Bergström |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.67 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.04 |
|
| Gren 17, 100m bröstsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.11 |
|
2 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.81 |
|
3 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.83 |
|
16 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.08 |
|
18 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.19 |
|
24 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.06 |
|
27 |
Theresia Norring-Baude |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.85 |
|
28 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.97 |
|
36 |
Linnea Eriksson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.26 |
|
|
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 18, 100m bröstsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rasmus Platenik |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:22.60 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.00 |
|
3 |
Robin van Mulders |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:23.04 |
|
10 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.08 |
|
|
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 19, 100m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.49 |
|
2 |
Isabel Svensson |
201989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.82 |
|
3 |
Emma Andersson |
201989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.06 |
|
5 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.74 |
|
6 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.07 |
|
| Gren 20, 100m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.16 |
|
2 |
Tim Arnesen |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.50 |
|
3 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.30 |
|
3 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.30 |
|
10 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.61 |
|
| Gren 21, 100m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.27 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.37 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.21 |
|
7 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.01 |
|
8 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.52 |
|
10 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.87 |
|
| Gren 22, 100m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malcolm Granberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.78 |
|
2 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.28 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.42 |
|
7 |
Daniel Paredes |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.49 |
|
| Gren 23, 100m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.99 |
|
2 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.17 |
|
3 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.43 |
|
7 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.46 |
|
9 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.99 |
|
11 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.84 |
|
12 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
14 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.98 |
|
17 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.72 |
|
23 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.77 |
|
30 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.50 |
|
40 |
Theresia Norring-Baude |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.17 |
|
43 |
Linnea Eriksson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.73 |
|
| Gren 24, 100m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Källén |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:01.95 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.07 |
|
3 |
Rasmus Platenik |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:03.05 |
|
6 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.87 |
|
15 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.99 |
|
|
Markus Månsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 31, 100m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.63 |
|
2 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.89 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.49 |
|
7 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.96 |
|
| Gren 32, 100m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.82 |
|
2 |
Dennis Tan |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:16.24 |
|
3 |
Joachim Bratt |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.99 |
|
5 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.61 |
|
| Gren 33, 50m fjärilsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.81 |
|
2 |
Josefina Ericson |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.96 |
|
3 |
My Janzén |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.35 |
|
4 |
Nesrin Khodr |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.52 |
|
|
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 34, 50m fjärilsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Rosén |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.63 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.59 |
|
3 |
Alexander Triantafillou |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
43.66 |
|
| Gren 35, 25m fjärilsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Pålsson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.57 |
|
| Gren 36, 25m fjärilsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.29 |
|
2 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.93 |
|
|
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 37, 100m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.90 |
|
2 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.18 |
|
3 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.32 |
|
6 |
Abir Khodr |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.34 |
|
21 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.34 |
|
26 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.71 |
|
|
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 38, 100m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Tan |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:15.55 |
|
2 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.84 |
|
3 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:16.88 |
|
20 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.27 |
|
22 |
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.43 |
|
26 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:43.90 |
|
31 |
Tim Ha |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:51.83 |
|
33 |
Sam Nalzi |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.78 |
|
| Gren 39, 50m ryggsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.65 |
|
2 |
Nesrin Khodr |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.47 |
|
3 |
Petra Pagil |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.70 |
|
4 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.00 |
|
10 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.64 |
|
22 |
Paulina Dybern |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.43 |
|
25 |
Ella Fagerström |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
57.04 |
|
31 |
Natalie Zandesh |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.44 |
|
32 |
Alice Andersson |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Tania Saiiah |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 40, 50m ryggsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Rosén |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.57 |
|
2 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.95 |
|
3 |
Pär Börjesson |
201998 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
45.21 |
|
6 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.45 |
|
12 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
53.51 |
|
18 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.41 |
|
|
Simon Schariot |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 41, 25m ryggsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Magnusson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.52 |
|
2 |
Laura von Schedvin |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.30 |
|
3 |
Emma Dubo |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.10 |
|
5 |
Anna Shafie |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.69 |
|
6 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.26 |
|
7 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.45 |
|
14 |
Olivia Johansson |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
17 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.30 |
|
21 |
Lena Shafie |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.53 |
|
| Gren 42, 25m ryggsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.33 |
|
2 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.97 |
|
3 |
Kalle Wahlberg |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.59 |
|
8 |
Mohaimin Khalaf |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.29 |
|
9 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.69 |
|
| Gren 43, 100m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.36 |
|
2 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.46 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.56 |
|
8 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.38 |
|
12 |
Abir Khodr |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.05 |
|
23 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:43.65 |
|
42 |
Madelene Eriksson |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:55.66 |
|
46 |
Diana Smilevska |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:59.16 |
|
47 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:59.60 |
|
|
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Melissa Yucel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 44, 100m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Tan |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:25.94 |
|
2 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.41 |
|
3 |
Ludvig Hazard |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:27.92 |
|
9 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.57 |
|
14 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:41.64 |
|
18 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.93 |
|
27 |
Henrik Algelid |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:59.40 |
|
31 |
Sam Nalzi |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:13.62 |
|
|
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 45, 50m bröstsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nesrin Khodr |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.15 |
|
2 |
Elsa Hedström |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.38 |
|
3 |
Josefina Ericson |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.76 |
|
14 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.04 |
|
15 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.45 |
|
26 |
Paulina Dybern |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.77 |
|
34 |
Tania Saiiah |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.01 |
|
|
Klara Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 46, 50m bröstsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Rosén |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.69 |
|
2 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
46.88 |
|
3 |
Kalle Svensson |
201997 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.59 |
|
16 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.53 |
|
18 |
Benjamin Ring |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.11 |
|
22 |
Simon Schariot |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.31 |
|
|
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 47, 25m bröstsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Dubo |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
2 |
Emma Pålsson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.09 |
|
3 |
Alice Lindhé |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.13 |
|
8 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.19 |
|
8 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.19 |
|
12 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.48 |
|
|
Lena Shafie |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Anna Shafie |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 48, 25m bröstsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.37 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.37 |
|
3 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.94 |
|
6 |
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 49, 100m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Rempling |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.18 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.50 |
|
3 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.62 |
|
14 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.21 |
|
19 |
Abir Khodr |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.63 |
|
21 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.07 |
|
25 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.94 |
|
41 |
Kajsa Norman |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.39 |
|
44 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.16 |
|
56 |
Melissa Yucel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.61 |
|
| Gren 50, 100m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.64 |
|
2 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.85 |
|
3 |
Joachim Bratt |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.90 |
|
19 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.25 |
|
22 |
Elias Gausel |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.00 |
|
25 |
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.02 |
|
32 |
Tim Ha |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.39 |
|
36 |
Henrik Algelid |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:45.44 |
|
|
Bernard Josic |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 51, 50m frisim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erica Dahlgren |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.09 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.15 |
|
3 |
Nesrin Khodr |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.51 |
|
19 |
Klara Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.73 |
|
27 |
Paulina Dybern |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.59 |
|
28 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.21 |
|
42 |
Ella Fagerström |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.81 |
|
44 |
Tania Saiiah |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.22 |
|
45 |
Alice Andersson |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.40 |
|
| Gren 52, 50m frisim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Rosén |
201997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.28 |
|
2 |
Axel Wahlberg |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
36.61 |
|
3 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.00 |
|
6 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.37 |
|
10 |
Sebastian Paling |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.45 |
|
17 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.72 |
|
21 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.58 |
|
23 |
Benjamin Ring |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
55.05 |
|
26 |
Simon Schariot |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.21 |
|
| Gren 53, 25m frisim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Laura von Schedvin |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
21.93 |
|
2 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
23.63 |
|
3 |
Emma Pålsson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.69 |
|
5 |
Olivia Johansson |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.80 |
|
6 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.90 |
|
8 |
Alicia Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
25.37 |
|
12 |
Anna Shafie |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.72 |
|
16 |
Lena Shafie |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.64 |
|
| Gren 54, 25m frisim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
18.59 |
|
2 |
Jonathan Ekelund |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
18.63 |
|
3 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.02 |
|
6 |
Albin Holmgren |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.25 |
|
8 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.09 |
|
|
Mohaimin Khalaf |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |