| Gren 1, 200m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.73 |
|
2 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:41.99 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.22 |
|
6 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.94 |
|
22 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:09.73 |
|
25 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:15.58 |
|
32 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.90 |
|
35 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:27.64 |
|
|
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 1, 200m ryggsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.72 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:35.23 |
|
3 |
Gustav Blomgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:36.56 |
|
| Gren 1, 200m ryggsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.95 |
|
2 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.68 |
|
3 |
Niklas Gamroth-Brödjegård |
201992 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:27.36 |
|
| Gren 1, 200m ryggsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.84 |
|
2 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.11 |
|
3 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.12 |
|
| Gren 2, 100m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Elvind |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.37 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:13.89 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.20 |
|
5 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.75 |
|
7 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.09 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.89 |
|
19 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.05 |
|
21 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.69 |
|
47 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.23 |
|
50 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.57 |
|
51 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.38 |
|
53 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.71 |
|
55 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.17 |
|
67 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.71 |
|
| Gren 2, 100m ryggsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:13.49 |
|
2 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.08 |
|
3 |
Emelie Bengtsson |
201993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.69 |
|
8 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.84 |
|
19 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.40 |
|
20 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.74 |
|
21 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.10 |
|
| Gren 2, 100m ryggsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lovisa Klarén |
201992 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.93 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.67 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.77 |
|
4 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.26 |
|
15 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.15 |
|
| Gren 2, 100m ryggsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:09.81 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.71 |
|
3 |
Nina Arnesen |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.38 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.52 |
|
13 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.59 |
|
14 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.76 |
|
| Gren 5, 100m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.78 |
|
2 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:25.99 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.91 |
|
18 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.46 |
|
27 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:43.26 |
|
30 |
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:45.72 |
|
33 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.35 |
|
34 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.50 |
|
37 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.79 |
|
|
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 5, 100m bröstsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.56 |
|
2 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:18.08 |
|
3 |
Gustav Blomgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:21.88 |
|
| Gren 5, 100m bröstsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Ladeborn |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.63 |
|
2 |
Jesper Bergström |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.03 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.15 |
|
9 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.09 |
|
| Gren 5, 100m bröstsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Gårdström |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.02 |
|
2 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.06 |
|
3 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.46 |
|
| Gren 6, 200m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.20 |
|
2 |
Ebba Lindh |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.38 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:12.75 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:17.24 |
|
11 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:18.50 |
|
18 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:27.91 |
|
41 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:47.69 |
|
59 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:12.53 |
|
|
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
AVBRÖT |
|
|
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 6, 200m bröstsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.23 |
|
2 |
Isabell Dahlgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:57.46 |
|
3 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:57.88 |
|
9 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:09.52 |
|
10 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:10.03 |
|
15 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:16.87 |
|
18 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.98 |
|
| Gren 6, 200m bröstsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:48.96 |
|
2 |
Emelie Zachrisson |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.50 |
|
3 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.05 |
|
5 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.49 |
|
11 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:27.45 |
|
| Gren 6, 200m bröstsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.09 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.70 |
|
3 |
Beatrice Palmgren |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.09 |
|
6 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.24 |
|
9 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:20.39 |
|
|
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 9, 100m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.74 |
|
2 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.47 |
|
3 |
Christopher Jedel |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:21.42 |
|
7 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.33 |
|
10 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.51 |
|
15 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.58 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.50 |
|
2 |
Linus Lindén |
201993 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.62 |
|
3 |
Christoffer Källén |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:12.25 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktor Näsman |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.80 |
|
2 |
Andreas Andersson |
201992 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:09.49 |
|
3 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.15 |
|
10 |
Daniel Paredes |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.42 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
59.87 |
|
2 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.55 |
|
3 |
Axel Gårdström |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.30 |
|
| Gren 10, 200m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.56 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.97 |
|
3 |
Anna Rosén |
201994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:00.96 |
|
| Gren 10, 200m fjärilsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.95 |
|
2 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:36.69 |
|
3 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.71 |
|
6 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.11 |
|
| Gren 10, 200m fjärilsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.79 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.28 |
|
3 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.65 |
|
5 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.57 |
|
| Gren 10, 200m fjärilsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.30 |
|
2 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.87 |
|
3 |
Sabina Andersson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.25 |
|
| Gren 13, 400m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:45.64 |
|
2 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:02.94 |
|
3 |
Christopher Jedel |
201995 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:03.13 |
|
6 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:14.13 |
|
10 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:25.04 |
|
12 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:25.44 |
|
23 |
Alexander Dimcevski |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:54.40 |
|
25 |
Johannes Sköld |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:55.04 |
|
27 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:03.56 |
|
41 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:37.27 |
|
| Gren 13, 400m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.87 |
|
2 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:43.85 |
|
3 |
Rasmus Platenik |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
4:54.03 |
|
| Gren 13, 400m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:30.00 |
|
2 |
Viktor Näsman |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.83 |
|
3 |
Filip Ladeborn |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
4:46.66 |
|
13 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:28.39 |
|
| Gren 13, 400m frisim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
4:19.23 |
|
2 |
Hugo Ingelhammar |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.39 |
|
3 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
4:47.78 |
|
| Gren 14, 800m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
10:03.38 |
|
2 |
Lisa Rigby |
201994 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:17.96 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
10:33.25 |
|
6 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:58.12 |
|
8 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:00.58 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:33.05 |
|
11 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:35.58 |
|
16 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
11:55.58 |
|
18 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
12:06.99 |
|
26 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
13:20.62 |
|
27 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
13:26.43 |
|
28 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
13:27.45 |
|
29 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
13:36.80 |
|
| Gren 14, 800m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:52.75 |
|
2 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
9:56.55 |
|
3 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:03.30 |
|
5 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:47.40 |
|
| Gren 14, 800m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:37.60 |
|
2 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:45.19 |
|
3 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:58.84 |
|
5 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:03.35 |
|
| Gren 14, 800m frisim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:41.36 |
|
2 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:03.39 |
|
3 |
Jacintha Bailey |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
10:03.43 |
|
| Gren 15, 200m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.93 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:22.42 |
|
3 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:23.11 |
|
10 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.66 |
|
23 |
Oskar Pettersson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.81 |
|
42 |
Jakob Schariot |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:06.80 |
|
46 |
Kevin Reddar |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:16.34 |
|
| Gren 15, 200m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:09.09 |
|
2 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:14.68 |
|
3 |
Christoffer Källén |
201993 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:15.93 |
|
| Gren 15, 200m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:08.93 |
|
2 |
Viktor Näsman |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.36 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.13 |
|
12 |
Daniel Paredes |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.44 |
|
15 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.90 |
|
| Gren 15, 200m frisim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:03.60 |
|
2 |
Axel Gårdström |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:05.62 |
|
3 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:09.98 |
|
| Gren 16, 100m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lisa Rigby |
201994 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.05 |
|
2 |
Klara Wakéus |
201995 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.68 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.79 |
|
12 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.93 |
|
14 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.02 |
|
19 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.47 |
|
24 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.40 |
|
25 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.61 |
|
26 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.82 |
|
49 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.40 |
|
50 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.89 |
|
54 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.02 |
|
70 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.08 |
|
75 |
Linnea Kaldrup |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.03 |
|
| Gren 16, 100m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:03.26 |
|
2 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.69 |
|
3 |
Sophie Stoltenborg |
201993 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.35 |
|
11 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.34 |
|
16 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.08 |
|
21 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.51 |
|
| Gren 16, 100m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.51 |
|
2 |
Lovisa Klarén |
201992 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.46 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.94 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.85 |
|
9 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.88 |
|
10 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.07 |
|
17 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.91 |
|
| Gren 16, 100m frisim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:00.62 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.13 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.40 |
|
5 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.24 |
|
12 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.01 |
|
15 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.67 |
|
| Gren 19, 400m medley herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:09.86 |
|
2 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:44.33 |
|
3 |
Adam Paulsson |
201995 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:52.59 |
|
| Gren 19, 400m medley herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:18.35 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:22.92 |
|
3 |
Oliver Alm-Björklund |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:34.47 |
|
| Gren 19, 400m medley herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:17.49 |
|
2 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.22 |
|
3 |
Filip Ladeborn |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
5:21.87 |
|
| Gren 19, 400m medley herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
5:02.57 |
|
2 |
Hugo Ingelhammar |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:27.40 |
|
3 |
Manfred Eriksson |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
5:58.62 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.51 |
|
2 |
Malin Westman |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.57 |
|
3 |
Lisa Rigby |
201994 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.17 |
|
9 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.43 |
|
14 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.68 |
|
15 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.06 |
|
18 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.85 |
|
22 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.25 |
|
40 |
Natalie Ylitalo |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.45 |
|
41 |
Julia Bellvik |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:23.16 |
|
43 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:27.83 |
|
44 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:31.50 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:34.09 |
|
2 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.24 |
|
3 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.47 |
|
7 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:48.29 |
|
14 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.97 |
|
16 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.64 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.60 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:31.88 |
|
3 |
Lovisa Klarén |
201992 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.69 |
|
6 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.44 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.43 |
|
| Gren 20, 200m medley damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.50 |
|
2 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.15 |
|
3 |
Beatrice Palmgren |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.94 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.43 |
|
13 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.93 |
|
14 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.55 |
|