| Gren 1, 100m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
56.18 |
|
2 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.31 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
58.47 |
|
| Gren 2, 100m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.89 |
|
2 |
Kristofer Hägg |
201987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.03 |
|
3 |
Mattias Thorsell |
201989 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.05 |
|
6 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
57.60 |
|
24 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.14 |
|
| Gren 3, 200m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:16.45 |
|
2 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:17.10 |
|
3 |
Kristina Lundberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.11 |
|
| Gren 4, 200m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.13 |
|
2 |
Hanna Yttring |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:12.65 |
|
3 |
Viktoria Hyddmark |
201988 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:16.13 |
|
| Gren 5, 100m ryggsim herrar, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.92 |
|
2 |
Gabriel Rydén |
201995 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:34.32 |
|
| Gren 6, 100m ryggsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:10.50 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.40 |
|
3 |
Gustav Blomgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.81 |
|
| Gren 7, 200m ryggsim damer, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.51 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:44.30 |
|
3 |
Lovis Hyddmark |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:45.33 |
|
| Gren 8, 200m medley herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Persson Snåre |
201991 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:24.08 |
|
2 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.40 |
|
3 |
Axel Gårdström |
201991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.46 |
|
| Gren 9, 200m medley herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.10 |
|
2 |
Victor Paulsson |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:20.84 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.56 |
|
13 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.51 |
|
| Gren 10, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:11.01 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:16.23 |
|
3 |
Hanna Yttring |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:17.90 |
|
10 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:43.59 |
|
| Gren 11, 200m bröstsim herrar, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patric Ridell |
201993 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:46.31 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:54.54 |
|
3 |
Patrik Alsparr |
201993 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:00.44 |
|
| Gren 12, 100m bröstsim damer, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:30.32 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:35.59 |
|
3 |
Elin Palmqvist |
201995 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:39.69 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.54 |
|
2 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:23.24 |
|
3 |
Caroline Andrén |
201993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.05 |
|
| Gren 14, 200m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.03 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:31.24 |
|
3 |
Magnus Lundgren |
201991 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:31.79 |
|
| Gren 15, 200m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.17 |
|
2 |
Niklas Johansson |
201987 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:18.00 |
|
3 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.29 |
|
5 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.87 |
|
| Gren 16, 100m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:08.49 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.02 |
|
3 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.71 |
|
| Gren 17, 100m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
2 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.57 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.52 |
|
| Gren 18, 200m medley herrar, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.79 |
|
| Gren 19, 200m medley herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:31.07 |
|
2 |
Patric Ridell |
201993 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:35.83 |
|
3 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:36.47 |
|
| Gren 20, 100m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.11 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.84 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.07 |
|
| Gren 21, 100m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.66 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.75 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.39 |
|
4 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.24 |
|
11 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.16 |
|
| Gren 22, 200m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olivia Frank |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.08 |
|
2 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:34.10 |
|
3 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.60 |
|
| Gren 23, 200m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Hyddmark |
201988 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:25.20 |
|
2 |
Matilda Larsson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.95 |
|
3 |
Fanny Ladeborn |
201990 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.83 |
|
| Gren 24, 100m frisim herrar, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.47 |
|
2 |
Robin Nordh |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:15.28 |
|
3 |
Gabriel Rydén |
201995 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.74 |
|
| Gren 25, 100m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.29 |
|
2 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:01.40 |
|
3 |
Fredrik Wik |
201993 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
1:05.36 |
|
| Gren 26, 200m frisim damer, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.93 |
|
2 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:22.88 |
|
3 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:23.83 |
|
| Gren 27, 200m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.36 |
|
2 |
Gulliver Koch |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.94 |
|
3 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.06 |
|
| Gren 28, 200m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:33.19 |
|
2 |
Christian Johansson |
201988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.59 |
|
3 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:38.91 |
|
| Gren 29, 100m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.60 |
|
2 |
Emelie Zachrisson |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.97 |
|
3 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.27 |
|
| Gren 30, 100m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.90 |
|
2 |
Sandra Olofsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.82 |
|
3 |
Sara Sundberg |
201989 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:19.14 |
|
| Gren 31, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.44 |
|
2 |
Kristofer Hägg |
201987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.45 |
|
3 |
Victor Paulsson |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:26.23 |
|
6 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:31.27 |
|
| Gren 32, 800m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:32.39 |
|
2 |
Sandra Franzén |
201989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
9:46.19 |
|
3 |
Viktoria Hyddmark |
201988 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
9:47.96 |
|
13 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:13.34 |
|
| Gren 33, 200m fjärilsim herrar, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.19 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:36.08 |
|
3 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:37.39 |
|
| Gren 34, 100m fjärilsim damer, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.31 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:17.67 |
|
3 |
Malin Algotsson |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:19.30 |
|
| Gren 35, 100m fjärilsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.59 |
|
2 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.04 |
|
3 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:13.13 |
|
| Gren 36, 100m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:01.58 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.84 |
|
3 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:03.29 |
|
| Gren 37, 100m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.71 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.20 |
|
3 |
Jenny Palm |
201990 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.68 |
|
| Gren 38, 200m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.78 |
|
2 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:04.28 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:10.08 |
|
| Gren 39, 200m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:56.49 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:01.40 |
|
3 |
Kristofer Hägg |
201987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:01.58 |
|
4 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.27 |
|
| Gren 40, 100m ryggsim damer, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.46 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:13.75 |
|
3 |
Malin Algotsson |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:17.08 |
|
| Gren 41, 100m ryggsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Elvind |
201994 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.77 |
|
2 |
Amanda Svensson |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.83 |
|
3 |
Lovis Hyddmark |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:17.11 |
|
| Gren 42, 200m ryggsim herrar, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:31.98 |
|
2 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.27 |
|
3 |
Fredrik Wik |
201993 |
Bålsta Simklubb |
|
|
|
|
|
2:38.72 |
|
| Gren 43, 200m medley damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:34.53 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.98 |
|
3 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.79 |
|
| Gren 44, 200m medley damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.27 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.51 |
|
3 |
Johanna Svensson |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.41 |
|
| Gren 45, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
4:57.13 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:59.23 |
|
3 |
Jesper Svensson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:59.61 |
|
| Gren 46, 200m bröstsim damer, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Westman |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.64 |
|
2 |
Petra Wennberg |
201993 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
3:02.96 |
|
3 |
Caroline Andrén |
201993 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.80 |
|
| Gren 47, 100m bröstsim herrar, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:29.13 |
|
2 |
Robin Nordh |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:30.77 |
|
3 |
Gabriel Rydén |
201995 |
Klippans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.55 |
|
| Gren 48, 100m bröstsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.44 |
|
2 |
Alexander Söderman |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.72 |
|
3 |
Wilhelm André |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:26.93 |
|
| Gren 49, 200m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:31.93 |
|
2 |
Mathilde Hyddmark |
201991 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:39.71 |
|
3 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.06 |
|
| Gren 50, 200m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.84 |
|
2 |
Mikaela Persson |
201987 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:37.01 |
|
3 |
Julia Olsson |
201989 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.99 |
|
| Gren 51, 100m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.49 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:04.38 |
|
3 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.49 |
|
| Gren 52, 100m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.45 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.52 |
|
3 |
Niklas Johansson |
201987 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
59.85 |
|
16 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.36 |
|
20 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.79 |
|
| Gren 53, 200m medley damer, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.29 |
|
2 |
Nelly Henriksson |
201995 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:50.00 |
|
3 |
Amelia Berlin |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
2:52.01 |
|
| Gren 54, 200m medley damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Pettersson |
201993 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:39.07 |
|
2 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.55 |
|
3 |
Amanda Svensson |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.73 |
|
| Gren 55, 100m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olivia Frank |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.87 |
|
2 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:12.22 |
|
3 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:12.24 |
|
| Gren 56, 100m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Hyddmark |
201988 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:08.71 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
201988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.16 |
|
3 |
Johanna Svensson |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.38 |
|
| Gren 57, 200m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.91 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.72 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.13 |
|
| Gren 58, 200m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.83 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:16.18 |
|
3 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:21.61 |
|
| Gren 59, 100m frisim damer, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.74 |
|
2 |
Amelia Berlin |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:08.52 |
|
3 |
Ingrid Cerutti |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:09.97 |
|
| Gren 60, 100m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.08 |
|
2 |
Amanda Svensson |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.83 |
|
3 |
Frida Börnfors |
201994 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:06.17 |
|
| Gren 61, 200m frisim herrar, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.02 |
|
2 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
2:11.41 |
|
3 |
Daniel Blomberg |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.40 |
|
| Gren 62, 200m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.58 |
|
2 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.01 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.37 |
|
| Gren 63, 200m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:36.55 |
|
2 |
Nathalie Abrahamsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.47 |
|
3 |
Sandra Olofsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.00 |
|
| Gren 64, 100m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.46 |
|
2 |
Gulliver Koch |
201992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.76 |
|
3 |
Filip Ladeborn |
201992 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:18.42 |
|
| Gren 65, 100m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.31 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.40 |
|
3 |
Christian Johansson |
201988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.69 |
|
| Gren 66, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.87 |
|
2 |
Viktoria Hyddmark |
201988 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
4:43.74 |
|
3 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:48.58 |
|
| Gren 67, 1500m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:46.81 |
|
2 |
Jesper Svensson |
201990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:54.64 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:24.52 |
|
7 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
18:02.73 |
|
| Gren 68, 200m fjärilsim damer, 14 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.27 |
|
2 |
Sofia Lindholm |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.24 |
|
3 |
Amanda Svensson |
201993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.80 |
|
| Gren 69, 100m fjärilsim herrar, 12 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Andersson |
201995 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:27.52 |
|
2 |
Robin Nordh |
201995 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
1:34.33 |
|
| Gren 70, 100m fjärilsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.16 |
|
2 |
Robin Eskilsson |
201993 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.02 |
|
3 |
Magnus Sigurdsson |
201993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
1:15.23 |
|