UGP 2 / ARENA Sprint Meet
2007-03-24
| Gren 1, 200m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:21.59 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:22.26 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.29 |
|
9 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:36.43 |
|
10 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.42 |
|
12 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.35 |
|
18 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:48.48 |
|
18 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:48.48 |
|
22 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.56 |
|
28 |
Mimmi Karlsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.83 |
|
|
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 1, 200m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:18.02 |
|
2 |
Angelica Stenvold |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.95 |
|
3 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.32 |
|
4 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:26.04 |
|
8 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.75 |
|
11 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.67 |
|
14 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.73 |
|
20 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.11 |
|
|
Veronica Halvardsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 1, 200m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:12.50 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.06 |
|
3 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:14.79 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.67 |
|
10 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:19.97 |
|
14 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.50 |
|
18 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.69 |
|
20 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:41.84 |
|
21 |
Nancy Trogrlic |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:45.75 |
|
| Gren 1, 200m frisim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:14.11 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:14.16 |
|
3 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.86 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.16 |
|
|
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 2, 200m medley herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.29 |
|
2 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.69 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.74 |
|
4 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.37 |
|
| Gren 2, 200m medley herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.80 |
|
2 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.42 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.52 |
|
| Gren 2, 200m medley herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.10 |
|
2 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.24 |
|
3 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.54 |
|
9 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.77 |
|
|
Daniel Paredes |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 2, 200m medley herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:25.18 |
|
2 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.60 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:29.30 |
|
5 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:39.79 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.47 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:43.81 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:49.28 |
|
6 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.45 |
|
7 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:55.95 |
|
11 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.32 |
|
13 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.65 |
|
14 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:08.64 |
|
20 |
Mimmi Karlsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.76 |
|
|
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 3, 200m ryggsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:30.66 |
|
2 |
Angelica Stenvold |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.59 |
|
3 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.28 |
|
7 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.58 |
|
8 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.17 |
|
11 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.59 |
|
20 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:18.05 |
|
22 |
Veronica Halvardsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:22.22 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.76 |
|
2 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:28.20 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.22 |
|
6 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.90 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:35.72 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.81 |
|
3 |
Marielle Aurén |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:38.43 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:44.39 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.15 |
|
2 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.58 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.07 |
|
4 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.10 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
2 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.47 |
|
3 |
Gustav Blomgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.87 |
|
11 |
Henrik Nilsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Sebastian Lind |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.29 |
|
2 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.08 |
|
3 |
Per Eliasson-Hagström |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:08.27 |
|
9 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.03 |
|
11 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.76 |
|
13 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.37 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:07.11 |
|
2 |
Niklas Axelsson |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:07.49 |
|
3 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.69 |
|
4 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.91 |
|
| Gren 5, 400m frisim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:51.10 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
4:56.41 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:58.25 |
|
7 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:29.71 |
|
9 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:36.13 |
|
12 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:45.63 |
|
13 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:51.49 |
|
17 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:57.51 |
|
18 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:58.75 |
|
19 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:01.99 |
|
| Gren 5, 400m frisim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:49.93 |
|
2 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:57.17 |
|
3 |
Angelica Stenvold |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.30 |
|
4 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:01.42 |
|
7 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:25.18 |
|
13 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:37.14 |
|
18 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:49.16 |
|
| Gren 5, 400m frisim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:36.77 |
|
2 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:38.05 |
|
3 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:38.20 |
|
4 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:45.88 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:48.64 |
|
14 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:36.69 |
|
15 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:43.71 |
|
16 |
Nancy Trogrlic |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:54.23 |
|
| Gren 5, 400m frisim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:41.24 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:46.51 |
|
3 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:55.09 |
|
| Gren 6, 100m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.57 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.17 |
|
3 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.89 |
|
4 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.24 |
|
| Gren 6, 100m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.53 |
|
2 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.09 |
|
3 |
Simon Nilsson |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.59 |
|
9 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.90 |
|
|
Henrik Nilsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Sebastian Lind |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 6, 100m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.33 |
|
2 |
Martin Persson |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.41 |
|
3 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.08 |
|
10 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.22 |
|
13 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.86 |
|
14 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.22 |
|
| Gren 6, 100m frisim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
56.96 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
57.31 |
|
3 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
57.92 |
|
6 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.19 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.44 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:15.93 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:20.02 |
|
8 |
Anna Sirenius-Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.42 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.63 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.14 |
|
2 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:14.74 |
|
3 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.91 |
|
5 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.44 |
|
6 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.30 |
|
17 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:41.51 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.72 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.55 |
|
3 |
Felicia Eckerman |
201992 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:11.14 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.76 |
|
14 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.99 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.58 |
|
2 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.13 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:10.66 |
|
8 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.81 |
|
9 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.98 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.05 |
|
2 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:02.52 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:34.31 |
|
2 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.31 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.78 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.93 |
|
2 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.75 |
|
3 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.75 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:24.57 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:37.19 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:24.57 |
|
2 |
Sofia Ziethén |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:26.86 |
|
3 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:27.28 |
|
11 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.42 |
|
12 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.95 |
|
23 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.94 |
|
25 |
Frida Seignér |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:41.33 |
|
26 |
Alexandra Horvath |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.15 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:19.65 |
|
2 |
Isabell Dahlgren |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:24.02 |
|
3 |
Angelica Stenvold |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.70 |
|
9 |
Amanda Assadi |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.06 |
|
10 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.86 |
|
11 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.81 |
|
12 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.91 |
|
|
Veronica Halvardsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.20 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.13 |
|
3 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.25 |
|
6 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.82 |
|
11 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.74 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:20.43 |
|
2 |
Annie Eriksson |
201991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.59 |
|
3 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.26 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.43 |
|
5 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.90 |
|
6 |
Maria Oesterreich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.17 |
|
10 |
Pernian Farahani |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.16 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.79 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:17.31 |
|
3 |
Sven Andersson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:18.53 |
|
5 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:25.14 |
|
6 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:26.91 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.13 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:45.92 |
|
3 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:47.47 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.79 |
|
2 |
Marcus Decoy |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:44.65 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.63 |
|
7 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:22.08 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:47.00 |
|
2 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:52.03 |
|
3 |
Niklas Jonsson |
201991 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:56.76 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:42.80 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
5:42.87 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:46.20 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofia Svensson |
201993 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:26.41 |
|
2 |
Angelica Stenvold |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:33.13 |
|
3 |
Ulrika von Otter |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:36.52 |
|
4 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:48.75 |
|
6 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:06.21 |
|
8 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:12.72 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:13.43 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:22.78 |
|
3 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:23.03 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:38.18 |
|
| Gren 11, 400m medley damer, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:19.69 |
|
2 |
Marielle Aurén |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:42.33 |
|
3 |
Jacintha Bailey |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:58.80 |
|
| Gren 12, 1500m frisim herrar, 13 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:43.75 |
|
2 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:38.91 |
|
3 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:57.57 |
|
| Gren 12, 1500m frisim herrar, 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Kastebo |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:53.49 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:18.78 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:30.79 |
|
8 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:51.17 |
|
| Gren 12, 1500m frisim herrar, 15 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:13.72 |
|
2 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:36.90 |
|
3 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:48.25 |
|
| Gren 12, 1500m frisim herrar, 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
17:51.53 |
|
2 |
Erik Ekdahl |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
19:54.28 |
|