| Gren 1, 400m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:07.97 |
|
2 |
John Nordberg |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:23.19 |
|
3 |
Sven Andersson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
6:33.77 |
|
| Gren 1, 400m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.88 |
|
2 |
Daniel Åslund |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:48.14 |
|
3 |
Johan Hildesson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:48.40 |
|
| Gren 1, 400m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:23.50 |
|
2 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:25.93 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:32.43 |
|
| Gren 2, 400m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:55.15 |
|
2 |
Agnes Duvander |
201994 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
5:49.51 |
|
3 |
Anna Gustafsson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:53.72 |
|
| Gren 2, 400m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:34.93 |
|
2 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:46.05 |
|
3 |
Linn Allert |
201992 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
4:48.13 |
|
6 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:49.24 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:51.57 |
|
| Gren 2, 400m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:40.48 |
|
2 |
Camilla Andersson |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:52.92 |
|
3 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:54.69 |
|
| Gren 4, 100m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.26 |
|
| Gren 7, 100m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Tevell |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.80 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
57.26 |
|
3 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
57.72 |
|
4 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.03 |
|
9 |
Otto Halling |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.78 |
|
12 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.92 |
|
15 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 7, 100m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
54.37 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
56.13 |
|
3 |
Jesper Saletti |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.70 |
|
| Gren 8, 100m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:05.83 |
|
2 |
Sofia Ziethen |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:11.87 |
|
3 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.19 |
|
7 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.02 |
|
9 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.53 |
|
12 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.55 |
|
17 |
Mimmi Karlsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.85 |
|
18 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.57 |
|
20 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.72 |
|
27 |
Johanna Back |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.05 |
|
| Gren 8, 100m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.70 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.79 |
|
3 |
Sofia Andersson |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:04.67 |
|
5 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.08 |
|
6 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.17 |
|
7 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.37 |
|
13 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.44 |
|
18 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.17 |
|
19 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.31 |
|
21 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.88 |
|
24 |
Janie Segerhammar |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.72 |
|
26 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.82 |
|
30 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.00 |
|
35 |
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.66 |
|
37 |
Veronica Halvardsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.61 |
|
| Gren 9, 200m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:12.78 |
|
2 |
Camilla Andersson |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.36 |
|
3 |
Emily Lindmark |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:23.12 |
|
4 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:23.51 |
|
5 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:24.18 |
|
7 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.03 |
|
13 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.47 |
|
14 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.46 |
|
20 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.25 |
|
| Gren 9, 200m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:12.02 |
|
2 |
Tina Johansson |
201989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:34.27 |
|
3 |
Anna Larsson |
201989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:50.71 |
|
| Gren 10, 200m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:45.14 |
|
2 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.61 |
|
3 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.65 |
|
| Gren 10, 200m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.40 |
|
2 |
Per Eliasson-Hagström |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:14.98 |
|
3 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:15.83 |
|
14 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.56 |
|
15 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:35.41 |
|
18 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.03 |
|
22 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.07 |
|
25 |
Fredrik Hansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.27 |
|
| Gren 11, 25m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Kam |
201996 |
Gislaveds Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.17 |
|
2 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.42 |
|
3 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
19.58 |
|
| Gren 12, 25m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.75 |
|
2 |
Rasmus Källén |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
25.15 |
|
3 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.79 |
|
| Gren 13, 50m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
32.74 |
|
2 |
Tobias Lidbacken |
201991 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
35.61 |
|
4 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.04 |
|
5 |
Otto Halling |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.76 |
|
| Gren 13, 50m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.62 |
|
2 |
Victor Kouzmine |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.96 |
|
3 |
Jesper Saletti |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.79 |
|
| Gren 14, 100m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:22.11 |
|
2 |
Emily Lindmark |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:23.65 |
|
3 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.94 |
|
5 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.90 |
|
7 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.80 |
|
8 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.16 |
|
12 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.75 |
|
17 |
Pernian Farahani |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.65 |
|
18 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:37.84 |
|
| Gren 14, 100m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.97 |
|
2 |
Jeanette Gudmundsen |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.56 |
|
3 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.75 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrik Olsson |
201994 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
1:35.65 |
|
2 |
Rasmus Olsson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.91 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.91 |
|
4 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.14 |
|
12 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.20 |
|
| Gren 15, 100m bröstsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.13 |
|
2 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.40 |
|
3 |
Marcus Decoy |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:21.88 |
|
15 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.15 |
|
17 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.46 |
|
22 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.37 |
|
23 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.52 |
|
24 |
Fredrik Hansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.81 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:01.52 |
|
2 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.83 |
|
3 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.57 |
|
6 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.47 |
|
9 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.17 |
|
| Gren 16, 100m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.86 |
|
2 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:08.34 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.23 |
|
| Gren 17, 100m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.37 |
|
2 |
Sofia Ziethen |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:23.87 |
|
3 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.36 |
|
6 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.20 |
|
8 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.72 |
|
12 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.07 |
|
13 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.34 |
|
22 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.98 |
|
23 |
Johanna Back |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:51.34 |
|
|
Mimmi Karlsson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 17, 100m ryggsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.64 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.25 |
|
3 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.40 |
|
6 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.41 |
|
10 |
Janie Segerhammar |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.65 |
|
11 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.88 |
|
12 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.27 |
|
15 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.91 |
|
21 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.52 |
|
25 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.03 |
|
29 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.45 |
|
30 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.24 |
|
31 |
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.82 |
|
32 |
Veronica Halvardsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:40.78 |
|
| Gren 18, 100m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.64 |
|
2 |
Camilla Andersson |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.69 |
|
3 |
Antonia Erhardsson |
201991 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.13 |
|
4 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.27 |
|
5 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.30 |
|
8 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.11 |
|
10 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.06 |
|
13 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.43 |
|
14 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.94 |
|
15 |
Pernian Farahani |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.28 |
|
| Gren 18, 100m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.53 |
|
2 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
3 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.52 |
|
5 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.26 |
|
| Gren 19, 50m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.82 |
|
2 |
Yousef Enouri |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
48.77 |
|
3 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
50.57 |
|
| Gren 20, 50m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
43.57 |
|
2 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
44.02 |
|
3 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.28 |
|
| Gren 21, 200m fjärilsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.52 |
|
2 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.46 |
|
3 |
Linn Allert |
201992 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
2:47.70 |
|
5 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:47.55 |
|
| Gren 22, 200m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:36.86 |
|
2 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.03 |
|
| Gren 22, 200m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:25.28 |
|
2 |
Patrik Sundberg |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:46.21 |
|
| Gren 23, 50m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.70 |
|
2 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.10 |
|
3 |
Lina Ankarbrandt |
201991 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.29 |
|
10 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.12 |
|
12 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.33 |
|
16 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.18 |
|
19 |
Pernian Farahani |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.43 |
|
| Gren 23, 50m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.02 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
32.89 |
|
3 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.46 |
|
| Gren 24, 200m medley damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:29.38 |
|
2 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.22 |
|
3 |
Marielle Aurén |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:41.32 |
|
12 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.75 |
|
14 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.84 |
|
16 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:13.86 |
|
| Gren 24, 200m medley damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.27 |
|
2 |
Jeanette Gudmundsen |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:36.50 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.36 |
|
4 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.24 |
|
| Gren 25, 200m medley herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.87 |
|
2 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:09.27 |
|
3 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:16.04 |
|
|
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 25, 200m medley herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.15 |
|
2 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:32.74 |
|
3 |
John Hüllert |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:36.65 |
|
11 |
Sam Rohani |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:56.66 |
|
17 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:06.02 |
|
| Gren 26, 200m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:30.91 |
|
2 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.39 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:47.01 |
|
6 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:12.26 |
|
| Gren 26, 200m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.09 |
|
2 |
Nicolas Fälth |
201989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.54 |
|
3 |
Daniel Bäckerhall |
201989 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
3:20.40 |
|
| Gren 27, 200m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:57.86 |
|
2 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:21.54 |
|
3 |
Agnes Duvander |
201994 |
Billingens Simklubb |
|
|
|
|
|
3:22.44 |
|
9 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:43.75 |
|
11 |
Johanna Back |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:50.37 |
|
12 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:50.77 |
|
|
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 27, 200m bröstsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.03 |
|
2 |
Angelica Sturesson |
201992 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.21 |
|
3 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.11 |
|
14 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.40 |
|
16 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:29.04 |
|
18 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:32.78 |
|
|
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 28, 50m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
51.24 |
|
2 |
Eric Gustafsson |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
55.49 |
|
3 |
Rasmus Källén |
201996 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:01.84 |
|
| Gren 29, 50m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.56 |
|
2 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
46.77 |
|
3 |
Josefin Nielsen-Fernandez |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.84 |
|
| Gren 30, 50m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.08 |
|
2 |
Camilla Andersson |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.48 |
|
3 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.20 |
|
7 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.00 |
|
12 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.47 |
|
13 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.55 |
|
18 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.86 |
|
22 |
Pernian Farahani |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.01 |
|
24 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
|
Pernilla Johansson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 30, 50m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.10 |
|
2 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.75 |
|
3 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.82 |
|
4 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.49 |
|
| Gren 31, 100m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:32.55 |
|
2 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.33 |
|
3 |
Gustav Olander |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:39.37 |
|
| Gren 31, 100m fjärilsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.68 |
|
2 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.99 |
|
3 |
Johan Hildesson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.70 |
|
|
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 32, 100m medley herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:05.12 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:07.59 |
|
3 |
Joakim Tevell |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.31 |
|
4 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.78 |
|
7 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.22 |
|
10 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.09 |
|
13 |
Otto Halling |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.98 |
|
14 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.39 |
|
| Gren 32, 100m medley herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.37 |
|
2 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:06.13 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.62 |
|
| Gren 33, 25m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
16.24 |
|
2 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
16.56 |
|
3 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
16.57 |
|
| Gren 34, 25m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
17.17 |
|
2 |
Yousef Enouri |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
17.57 |
|
3 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
19.01 |
|
| Gren 35, 200m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:27.63 |
|
2 |
Marielle Aurén |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:38.21 |
|
3 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:45.85 |
|
| Gren 35, 200m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:30.72 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:33.07 |
|
| Gren 36, 200m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:47.24 |
|
2 |
Amanda Nielsen-Fernandez |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.38 |
|
3 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:06.99 |
|
4 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.78 |
|
5 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:13.32 |
|
7 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.03 |
|
| Gren 36, 200m ryggsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.57 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.81 |
|
3 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.70 |
|
7 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.59 |
|
10 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.61 |
|
18 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.39 |
|
21 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.61 |
|
23 |
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:35.68 |
|
| Gren 37, 50m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Tevell |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.65 |
|
2 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
29.49 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
29.93 |
|
4 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.51 |
|
7 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.24 |
|
8 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.26 |
|
10 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.88 |
|
11 |
Otto Halling |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.66 |
|
15 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.82 |
|
| Gren 37, 50m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.05 |
|
2 |
Jesper Saletti |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.69 |
|
3 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
29.38 |
|
| Gren 38, 100m frisim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.66 |
|
2 |
Camilla Andersson |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.81 |
|
3 |
Jacintha Bailey |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.67 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.75 |
|
7 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.53 |
|
10 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.60 |
|
12 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.64 |
|
18 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.72 |
|
20 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.81 |
|
24 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.24 |
|
| Gren 38, 100m frisim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
57.30 |
|
2 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.08 |
|
3 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:03.14 |
|
4 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.46 |
|
| Gren 39, 100m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.56 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.18 |
|
3 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.83 |
|
8 |
Robert O'gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.80 |
|
| Gren 39, 100m frisim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.94 |
|
2 |
Per Eliasson-Hagström |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:01.16 |
|
3 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.68 |
|
16 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.26 |
|
18 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.24 |
|
22 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.91 |
|
26 |
Fredrik Hansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.27 |
|
| Gren 40, 200m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:03.00 |
|
2 |
Joakim Tevell |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.07 |
|
3 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:06.03 |
|
| Gren 40, 200m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:02.81 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:03.99 |
|
3 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:10.01 |
|
| Gren 41, 200m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:24.64 |
|
2 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.07 |
|
3 |
Amanda Nielsen-Fernandez |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.92 |
|
5 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.14 |
|
6 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.74 |
|
|
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 41, 200m frisim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:11.82 |
|
2 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.11 |
|
3 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.32 |
|
4 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.48 |
|
5 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.56 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.54 |
|
11 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.23 |
|
16 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.86 |
|
18 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:45.79 |
|
25 |
Janie Segerhammar |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.43 |
|
27 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.21 |
|
28 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.94 |
|
30 |
Fanny Söderlund |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.57 |
|
33 |
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.26 |
|
| Gren 42, 25m ryggsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.07 |
|
2 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
20.33 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
20.46 |
|
| Gren 43, 25m ryggsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathias Johansson |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.90 |
|
2 |
Zackarias Holmstrand |
201996 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.69 |
|
3 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.65 |
|
| Gren 44, 50m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
37.19 |
|
2 |
Emily Lindmark |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
38.54 |
|
3 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.88 |
|
8 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.27 |
|
9 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.39 |
|
11 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.83 |
|
12 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.87 |
|
17 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.60 |
|
19 |
Pernilla Johansson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.88 |
|
| Gren 44, 50m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.90 |
|
2 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
36.36 |
|
3 |
Jeanette Gudmundsen |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.25 |
|
5 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.65 |
|
| Gren 45, 100m bröstsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:10.22 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:16.69 |
|
3 |
Tobias Lidbacken |
201991 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.90 |
|
4 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.01 |
|
5 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.80 |
|
6 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.12 |
|
| Gren 45, 100m bröstsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.34 |
|
2 |
Patrik Persson |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:19.61 |
|
3 |
Patrik Sundberg |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.49 |
|
| Gren 46, 100m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:23.79 |
|
2 |
Sofia Ziethen |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:26.58 |
|
3 |
Amanda Nielsen-Fernandez |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:33.76 |
|
8 |
Emmelie Alm |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:39.41 |
|
17 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.67 |
|
| Gren 46, 100m bröstsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.58 |
|
2 |
Angelica Sturesson |
201992 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.79 |
|
3 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.20 |
|
4 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.82 |
|
8 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.42 |
|
12 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.70 |
|
15 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.89 |
|
17 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.00 |
|
21 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.00 |
|
24 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.67 |
|
25 |
Louise Larsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:39.01 |
|
28 |
Matilda Johansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:49.68 |
|
| Gren 47, 100m ryggsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.65 |
|
2 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.16 |
|
3 |
Marielle Aurén |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.51 |
|
8 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.11 |
|
11 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.10 |
|
| Gren 47, 100m ryggsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sissela Bruksås |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.16 |
|
2 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.07 |
|
3 |
Jessica Ericsson |
201988 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:15.54 |
|
| Gren 48, 100m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sebastian Pettersson |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.39 |
|
2 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.27 |
|
3 |
Robert O'gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.75 |
|
|
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 48, 100m ryggsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.13 |
|
2 |
Per Eliasson-Hagström |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:11.26 |
|
3 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.34 |
|
10 |
Nima Zarghami |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.30 |
|
20 |
Fredrik Hansson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.22 |
|
22 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.23 |
|
| Gren 49, 100m fjärilsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Tevell |
201990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.07 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:05.63 |
|
3 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:06.24 |
|
5 |
Esa Virtanen |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.80 |
|
7 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.86 |
|
9 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.04 |
|
| Gren 49, 100m fjärilsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:06.25 |
|
2 |
Patrik Persson |
201989 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.24 |
|
3 |
Patrik Sundberg |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.41 |
|
| Gren 50, 50m fjärilsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathias Johansson |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.54 |
|
2 |
Zackarias Holmstrand |
201996 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.77 |
|
3 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.45 |
|
| Gren 51, 50m fjärilsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.78 |
|
2 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
44.20 |
|
3 |
Charlotte Ericson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
44.75 |
|
| Gren 52, 200m fjärilsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.07 |
|
2 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:51.19 |
|
3 |
Oliver Alm-Björklund |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:03.33 |
|
| Gren 53, 200m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.26 |
|
2 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.09 |
|
3 |
Lisa Åkerström |
201991 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.67 |
|
5 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:04.44 |
|
8 |
Frida Elander |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.45 |
|
| Gren 53, 200m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.78 |
|
2 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.40 |
|
| Gren 54, 50m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
30.27 |
|
2 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.62 |
|
3 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.87 |
|
7 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.85 |
|
10 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.52 |
|
12 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.89 |
|
| Gren 54, 50m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.32 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.21 |
|
3 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
31.32 |
|
| Gren 55, 200m medley herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:17.09 |
|
2 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:19.37 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:29.06 |
|
4 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:31.25 |
|
7 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:43.05 |
|
| Gren 55, 200m medley herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.71 |
|
2 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:27.76 |
|
3 |
Patrik Sundberg |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.76 |
|
| Gren 56, 200m medley damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:40.55 |
|
2 |
Sofia Ziethen |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:55.62 |
|
3 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:00.21 |
|
12 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.99 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 56, 200m medley damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:29.13 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.58 |
|
3 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:35.89 |
|
6 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.53 |
|
8 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:44.84 |
|
13 |
Nadia Zabihi |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.61 |
|
15 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.70 |
|
18 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.76 |
|
19 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:04.46 |
|
24 |
Janie Segerhammar |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.78 |
|
| Gren 57, 200m bröstsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:54.51 |
|
2 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:02.00 |
|
3 |
Emily Lindmark |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
3:04.36 |
|
6 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:10.27 |
|
7 |
Matilda Janson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:13.88 |
|
| Gren 57, 200m bröstsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.69 |
|
2 |
Jeanette Gudmundsen |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.35 |
|
3 |
Tina Johansson |
201989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:59.15 |
|
| Gren 58, 200m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sven Andersson |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:27.05 |
|
2 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:34.86 |
|
3 |
Gustav Olander |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:38.60 |
|
5 |
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:43.55 |
|
9 |
Robert O'gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:49.47 |
|
|
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 58, 200m bröstsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Löfgren |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.54 |
|
2 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.69 |
|
3 |
Jesper Lund |
201993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.74 |
|
15 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:19.52 |
|
18 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:27.09 |
|
| Gren 59, 25m bröstsim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Börjesson |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
21.12 |
|
2 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.51 |
|
3 |
Josefin Nielsen-Fernandez |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.86 |
|
| Gren 60, 25m bröstsim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Zackarias Holmstrand |
201996 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.50 |
|
2 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.52 |
|
3 |
Ronni Mleczkovicz |
201997 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
23.91 |
|
| Gren 61, 50m frisim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
26.53 |
|
2 |
Philip Carlsson |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
26.71 |
|
3 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
27.45 |
|
9 |
Andreas Månsson |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.96 |
|
9 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.96 |
|
11 |
Daniel Narvaez |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.38 |
|
| Gren 61, 50m frisim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Patrik Sundberg |
201988 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.86 |
|
2 |
Johnny Häkkinen |
201988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
27.47 |
|
| Gren 62, 100m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
201994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:21.35 |
|
2 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.56 |
|
3 |
Linnéa Winlöf |
201994 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:30.44 |
|
| Gren 62, 100m fjärilsim damer, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.08 |
|
2 |
Alicia Lundqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.89 |
|
3 |
Malin Andreasson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.00 |
|
4 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.92 |
|
5 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.93 |
|
14 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:27.10 |
|
18 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.48 |
|
21 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.16 |
|
23 |
Linnea Gustavsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.13 |
|
| Gren 63, 100m medley damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:10.33 |
|
2 |
Emily Lindmark |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.11 |
|
3 |
Lina Ankarbrandt |
201991 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.65 |
|
4 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.06 |
|
8 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.87 |
|
9 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.39 |
|
11 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.51 |
|
12 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.00 |
|
21 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.65 |
|
| Gren 63, 100m medley damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.08 |
|
2 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.48 |
|
3 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:13.43 |
|
4 |
Jeanette Gudmundsen |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.12 |
|
| Gren 64, 50m frisim herrar, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Zackarias Holmstrand |
201996 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.18 |
|
2 |
Mathias Johansson |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.36 |
|
3 |
Christian Gherman |
201996 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.32 |
|
| Gren 65, 50m frisim damer, 10 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
35.79 |
|
2 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.24 |
|
3 |
Christina Ekstedt |
201996 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
36.74 |
|
| Gren 66, 200m ryggsim herrar, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:18.77 |
|
2 |
Jimmy Weidmann |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.42 |
|
3 |
Niklas Axelsson |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:25.95 |
|
4 |
William Tellstedt |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:26.39 |
|
| Gren 66, 200m ryggsim herrar, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.11 |
|
| Gren 67, 200m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Holmquist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:04.31 |
|
2 |
Sebastian Pettersson |
201994 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:09.47 |
|
3 |
Robert O'gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.81 |
|
|
Christopher Jedel |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 67, 200m ryggsim herrar, 13 - 14 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.15 |
|
2 |
Pernick Dam |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:32.66 |
|
3 |
John Hüllert |
201992 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:33.20 |
|
15 |
Axel Dahlqvist |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.28 |
|
| Gren 68, 50m fjärilsim damer, 15 - 16 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.39 |
|
2 |
Yasmine Zabihi |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.83 |
|
3 |
Lina Ankarbrandt |
201991 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.61 |
|
8 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.58 |
|
10 |
Vickie Dam |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.75 |
|
11 |
Linnéa Seignér |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.93 |
|
17 |
Ellen Svanberg |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.23 |
|
20 |
Maria Ostereich |
201991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.34 |
|
| Gren 68, 50m fjärilsim damer, 17 år och äldre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.51 |
|
2 |
Josefine Walker |
201985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.27 |
|
3 |
Joline Höglund |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.10 |
|
4 |
Klara Hellström |
201988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.52 |
|