| Gren 101, 4x50m frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby Pojkar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.21 |
|
2 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.43 |
|
3 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
2:12.05 |
|
5 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.97 |
|
|
Filip Holmquist |
1994 |
|
|
34.10 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
1994 |
|
|
33.56 |
|
|
|
|
|
|
Christopher Jedel |
1995 |
|
|
36.13 |
|
|
|
|
|
|
Robert O´gorman |
1995 |
|
|
37.18 |
|
|
|
|
|
| Gren 102, 4x100m frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby Flickor Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.36 |
|
2 |
Polisen IF Lag 1 |
|
Polisens IF |
|
|
|
|
|
4:49.04 |
|
3 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
4:54.29 |
|
16 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:45.70 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
|
|
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
1995 |
|
|
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
1995 |
|
|
1:30.94 |
|
|
|
|
|
|
Emmelie Alm |
1994 |
|
|
1:29.78 |
|
|
|
|
|
23 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:40.15 |
|
|
Linnea Kaldrup |
1996 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Honnér |
1995 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Wester |
1995 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Jedel |
1996 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 103, 50m frisim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
33.72 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.19 |
|
3 |
Robert Roose |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
34.35 |
|
10 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.11 |
|
| Gren 103, 50m frisim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
30.25 |
|
2 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.60 |
|
3 |
Sebastian Ridderskans |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
31.26 |
|
17 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.92 |
|
18 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.04 |
|
37 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.99 |
|
39 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.09 |
|
73 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.81 |
|
| Gren 104, 50m frisim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.88 |
|
2 |
Linnea Gustafsson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
35.77 |
|
3 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
36.12 |
|
35 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.73 |
|
36 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.71 |
|
| Gren 104, 50m frisim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Jonsson |
1994 |
Östra Sörmlands Bad o Simklubb |
|
|
|
|
|
30.33 |
|
2 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
31.07 |
|
3 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
31.43 |
|
65 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.85 |
|
76 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.44 |
|
94 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.44 |
|
95 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.64 |
|
96 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.71 |
|
|
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 105, 100m fjärilsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.66 |
|
2 |
Robert Roose |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
1:34.82 |
|
3 |
Grunde Myhrer |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:50.53 |
|
| Gren 105, 100m fjärilsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.08 |
|
2 |
Elias Kirilmaz |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.71 |
|
3 |
Mattias Demirian |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.97 |
|
12 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.05 |
|
| Gren 106, 100m fjärilsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:30.12 |
|
2 |
Mina Lekander-Glenesk |
1996 |
Lost Creek Swimming, Texas |
|
|
|
|
|
1:35.57 |
|
3 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.78 |
|
| Gren 106, 100m fjärilsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.99 |
|
2 |
Alexandra Nilsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.61 |
|
3 |
Malin Blomquist |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:18.65 |
|
27 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.64 |
|
| Gren 107, 200m frisim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.36 |
|
2 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:53.15 |
|
3 |
Karl-Johann Luht |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
3:01.93 |
|
8 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:28.53 |
|
| Gren 107, 200m frisim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:29.08 |
|
2 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.01 |
|
3 |
Kristjan-Martin Kirjanen |
1994 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
2:33.57 |
|
16 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:45.97 |
|
24 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.26 |
|
37 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.31 |
|
47 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.32 |
|
61 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:38.13 |
|
| Gren 108, 4x50m medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby Flickor Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.55 |
|
2 |
Polisen IF Lag 1 |
|
Polisens IF |
|
|
|
|
|
2:25.42 |
|
3 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
2:27.68 |
|
15 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.39 |
|
|
Klara Simonsson |
1995 |
|
|
44.27 |
|
|
|
|
|
|
Emmelie Alm |
1994 |
|
|
46.45 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
|
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
1995 |
|
|
38.16 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 109, 4x100m medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:21.82 |
|
2 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
5:24.15 |
|
3 |
Väsby Pojkar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:27.26 |
|
5 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:09.14 |
|
|
Robert O´gorman |
1995 |
|
|
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
1994 |
|
|
1:41.85 |
|
|
|
|
|
|
Christopher Jedel |
1995 |
|
|
1:35.40 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmquist |
1994 |
|
|
1:16.61 |
|
|
|
|
|
| Gren 110, 50m bröstsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
42.70 |
|
2 |
Hanna Olsson |
1996 |
Solna Sundbybergs SS 04 |
|
|
|
|
|
45.22 |
|
3 |
Linnea Gustafsson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
46.64 |
|
33 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.77 |
|
37 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.16 |
|
| Gren 110, 50m bröstsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabell Hellström |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.49 |
|
2 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
38.35 |
|
3 |
Patricia Zonta-Gustavsson |
1994 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
39.53 |
|
61 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.33 |
|
83 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.64 |
|
88 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.76 |
|
92 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.19 |
|
| Gren 111, 50m bröstsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Morgan |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
38.94 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.89 |
|
3 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
47.22 |
|
9 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.30 |
|
| Gren 111, 50m bröstsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Konrad Nilsson |
1995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.67 |
|
2 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
38.75 |
|
3 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.28 |
|
31 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.77 |
|
34 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.53 |
|
39 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.07 |
|
55 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.68 |
|
57 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.02 |
|
| Gren 112, 100m ryggsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.51 |
|
2 |
Linnea Gustafsson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:29.97 |
|
3 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:30.45 |
|
19 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:48.44 |
|
| Gren 112, 100m ryggsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:17.31 |
|
2 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:20.23 |
|
3 |
Mirella Osmanovic |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:20.28 |
|
59 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.91 |
|
71 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.51 |
|
83 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.77 |
|
84 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.99 |
|
89 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:47.13 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 113, 100m ryggsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.95 |
|
2 |
Alexander Morgan |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:26.99 |
|
3 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:30.43 |
|
| Gren 113, 100m ryggsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:17.87 |
|
2 |
Elias Kirilmaz |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.38 |
|
3 |
Mattias Demirian |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.05 |
|
12 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.68 |
|
32 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:33.31 |
|
34 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:34.86 |
|
40 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:36.68 |
|
| Gren 114, 200m medley damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:08.98 |
|
2 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:10.96 |
|
3 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:11.28 |
|
11 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:54.76 |
|
| Gren 114, 200m medley damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
2:45.87 |
|
2 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:47.94 |
|
3 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.83 |
|
44 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:21.09 |
|
54 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.73 |
|
57 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:28.76 |
|
66 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:55.04 |
|
| Gren 115, 4x50m medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.73 |
|
2 |
Väsby Pojkar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.35 |
|
3 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
2:31.16 |
|
6 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.53 |
|
|
Filip Holmquist |
1994 |
|
|
39.93 |
|
|
|
|
|
|
Robert O´gorman |
1995 |
|
|
50.24 |
|
|
|
|
|
|
Christopher Jedel |
1995 |
|
|
42.24 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
1994 |
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
| Gren 116, 4x100m medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby Flickor Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:14.19 |
|
2 |
Polisen 16 Oy Lag 1 |
|
Polisens IF |
|
|
|
|
|
5:20.74 |
|
3 |
Väsby Flickor Lag 2 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:31.26 |
|
11 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
6:17.56 |
|
|
Klara Simonsson |
1995 |
|
|
2:22.07 |
|
|
|
|
|
|
Emmelie Alm |
1994 |
|
|
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
|
|
1:31.73 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
1995 |
|
|
45.03 |
|
|
|
|
|
| Gren 117, 50m fjärilsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robert Roose |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
37.00 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.36 |
|
3 |
Alexander Morgan |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
40.54 |
|
| Gren 117, 50m fjärilsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristjan-Martin Kirjanen |
1994 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
33.87 |
|
2 |
Mattias Demirian |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.05 |
|
3 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
34.09 |
|
28 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.05 |
|
49 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.45 |
|
|
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 118, 50m fjärilsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
37.27 |
|
2 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
39.50 |
|
3 |
Linnea Gustafsson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
40.56 |
|
|
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 118, 50m fjärilsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.30 |
|
2 |
Isabell Hellström |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.42 |
|
3 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
34.66 |
|
43 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.40 |
|
68 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.67 |
|
76 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.63 |
|
77 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.79 |
|
| Gren 119, 100m frisim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.12 |
|
2 |
Karl-Johann Luht |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
1:18.71 |
|
3 |
Alexander Morgan |
1996 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
1:18.94 |
|
8 |
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.23 |
|
| Gren 119, 100m frisim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sebastian Ridderskans |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
1:07.52 |
|
2 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.23 |
|
3 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:09.31 |
|
18 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.79 |
|
24 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.89 |
|
27 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.28 |
|
43 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:26.27 |
|
62 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.78 |
|
| Gren 120, 100m frisim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:20.50 |
|
2 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.04 |
|
3 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.46 |
|
25 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:46.73 |
|
28 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:53.53 |
|
| Gren 120, 100m frisim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
1:07.63 |
|
2 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:07.68 |
|
3 |
Anna Jonsson |
1994 |
Östra Sörmlands Bad o Simklubb |
|
|
|
|
|
1:08.88 |
|
47 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.37 |
|
68 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.79 |
|
84 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:28.92 |
|
87 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:30.15 |
|
91 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.09 |
|
92 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.55 |
|
| Gren 121, 200m medley herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:03.36 |
|
2 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
3:15.36 |
|
3 |
Grunde Myhrer |
1996 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
3:39.89 |
|
| Gren 121, 200m medley herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:45.00 |
|
2 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.58 |
|
3 |
Mattias Demirian |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.00 |
|
14 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.63 |
|
23 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.74 |
|
32 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:25.17 |
|
36 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:38.84 |
|
| Gren 122, 4x50m frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Väsby Flickor Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.69 |
|
2 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
2:08.99 |
|
3 |
Polisen 16 Oy Lag 1 |
|
Polisens IF |
|
|
|
|
|
2:10.62 |
|
18 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.86 |
|
|
Klara Simonsson |
1995 |
|
|
40.34 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
|
|
38.03 |
|
|
|
|
|
|
Emmelie Alm |
1994 |
|
|
42.09 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
1995 |
|
|
38.40 |
|
|
|
|
|
24 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.87 |
|
|
Rebecca Honnér |
1995 |
|
|
40.48 |
|
|
|
|
|
|
Klara Wester |
1995 |
|
|
39.74 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Kaldrup |
1996 |
|
|
51.86 |
|
|
|
|
|
|
Izabella Jedel |
1996 |
|
|
47.79 |
|
|
|
|
|
| Gren 123, 4x100m frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Järfälla S Lag 1 |
|
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.74 |
|
2 |
Väsby Pojkar Lag 1 |
|
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:52.93 |
|
3 |
Sc Tartu |
|
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
4:55.33 |
|
6 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:30.68 |
|
|
Robert O´gorman |
1995 |
|
|
1:26.90 |
|
|
|
|
|
|
Christopher Jedel |
1995 |
|
|
1:22.29 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmquist |
1994 |
|
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
1994 |
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
| Gren 124, 50m ryggsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
39.85 |
|
2 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.72 |
|
3 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.64 |
|
21 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.02 |
|
32 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
55.55 |
|
| Gren 124, 50m ryggsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
36.11 |
|
2 |
Laura Tolmats |
1994 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
36.63 |
|
3 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.00 |
|
43 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
42.20 |
|
68 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.04 |
|
70 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
45.27 |
|
82 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.57 |
|
83 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.27 |
|
90 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.16 |
|
| Gren 125, 50m ryggsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Niemi |
1996 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
40.72 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.45 |
|
3 |
Max Bergh |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.86 |
|
| Gren 125, 50m ryggsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
35.87 |
|
2 |
Elias Kirilmaz |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.52 |
|
3 |
George Kavak |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
36.62 |
|
15 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.28 |
|
33 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.70 |
|
35 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.93 |
|
36 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.03 |
|
58 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.76 |
|
| Gren 126, 100m bröstsim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
1:36.29 |
|
2 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:39.33 |
|
3 |
Saga Svantesson |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:43.17 |
|
20 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:07.58 |
|
23 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.59 |
|
| Gren 126, 100m bröstsim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
1:23.22 |
|
2 |
Isabell Hellström |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.33 |
|
3 |
Patricia Zonta-Gustavsson |
1994 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:26.80 |
|
38 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:43.27 |
|
59 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:49.10 |
|
60 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:49.23 |
|
62 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:49.50 |
|
| Gren 127, 100m bröstsim herrar, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.11 |
|
2 |
Karl-Johann Luht |
1996 |
Sc Tartu |
|
|
|
|
|
1:43.16 |
|
3 |
Henrik Petrov |
1996 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.04 |
|
|
Johannes Sköld |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 127, 100m bröstsim herrar, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Konrad Nilsson |
1995 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.84 |
|
2 |
Olli Kokko |
1994 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:25.58 |
|
3 |
Christoffer Sundkvist |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.78 |
|
29 |
Martin Janson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:45.54 |
|
30 |
Filip Holmquist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:45.86 |
|
35 |
Christopher Jedel |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:48.15 |
|
42 |
Robert O´gorman |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:52.33 |
|
47 |
Jakob Schariot |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:54.74 |
|
| Gren 128, 200m frisim damer, 10 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mina Lekander-Glenesk |
1996 |
Lost Creek Swimming, Texas |
|
|
|
|
|
2:51.48 |
|
2 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:53.44 |
|
3 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:55.26 |
|
13 |
Izabella Jedel |
1996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:43.66 |
|
| Gren 128, 200m frisim damer, 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanne Lockertsen |
1994 |
Tromsø Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
2:25.32 |
|
2 |
Christine Ekman |
1994 |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
2:25.60 |
|
3 |
Anna Jonsson |
1994 |
Östra Sörmlands Bad o Simklubb |
|
|
|
|
|
2:29.67 |
|
27 |
Anna Sirenius Lundberg |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.44 |
|
42 |
Tilde Lundmark |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:56.70 |
|
56 |
Emmelie Alm |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:14.16 |
|
59 |
Klara Simonsson |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:19.22 |
|
60 |
Rebecca Honnér |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:20.02 |
|
62 |
Klara Wester |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:24.24 |
|