| Gren 1, 4x200 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:51.04 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
7:58.16 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:58.32 |
|
9 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
8:39.20 |
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
2:15.50 |
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
12 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
9:30.91 |
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
2:25.64 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
2:26.88 |
|
|
|
|
|
| Gren 2, 200 ryggsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:19.54 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:22.79 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:26.78 |
|
| Gren 2, 200 ryggsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:16.74 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:19.68 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:22.78 |
|
| Gren 3, 50 bröstsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikko Mäkinen |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.38 |
|
2 |
Glenn Christiansen |
1957 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.85 |
|
3 |
Jonas Boström |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.86 |
|
20 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
34.51 |
|
| Gren 3, 50 bröstsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikko Mäkinen |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
30.52 |
|
2 |
Dennis Carlsson |
1982 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.65 |
|
3 |
Glenn Christiansen |
1957 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.76 |
|
| Gren 4, 100 bröst damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:11.26 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.92 |
|
3 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.66 |
|
18 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:19.92 |
|
| Gren 4, 100 bröst damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:11.60 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.55 |
|
3 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.96 |
|
| Gren 5, 100 frisim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
50.89 |
|
2 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.15 |
|
3 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.22 |
|
18 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
56.94 |
|
| Gren 5, 100 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
49.97 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
50.28 |
|
3 |
Anders Privér |
1977 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
51.41 |
|
| Gren 6, 100 fjäril damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.39 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:06.06 |
|
3 |
Jessica Kjellström |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:07.32 |
|
| Gren 6, 100 fjäril damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:03.53 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.52 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:06.28 |
|
| Gren 7, 100 ryggsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:02.33 |
|
2 |
Pontus Hansson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:02.81 |
|
3 |
Johan Lundberg |
1985 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.57 |
|
13 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:06.66 |
|
22 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:09.97 |
|
| Gren 7, 100 ryggsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:00.15 |
|
2 |
Pontus Hansson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.23 |
|
3 |
Kristoffer Henningsson |
1986 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:03.56 |
|
| Gren 8, 50 frisim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
27.17 |
|
2 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.47 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.71 |
|
11 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
28.26 |
|
| Gren 8, 50 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
26.24 |
|
2 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.65 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.67 |
|
| Gren 9, 200 fjärilsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Olsson |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.04 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.63 |
|
3 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.49 |
|
| Gren 9, 200 fjärilsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.35 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.90 |
|
3 |
Jonatan Andersson |
1979 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.19 |
|
| Gren 10, 800 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
9:09.81 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
9:15.23 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:17.51 |
|
| Gren 11, 100 medley damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:06.70 |
|
2 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:07.80 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.00 |
|
5 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:09.94 |
|
| Gren 11, 100 medley damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:06.83 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.10 |
|
3 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:08.40 |
|
4 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:08.54 |
|
| Gren 12, 400 frisim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:07.88 |
|
2 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.04 |
|
3 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.57 |
|
12 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:27.81 |
|
21 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:33.61 |
|
22 |
Filip Premberg |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:34.34 |
|
| Gren 12, 400 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:05.12 |
|
2 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:09.42 |
|
3 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
4:15.47 |
|
| Gren 13, 50 ryggsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.42 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.73 |
|
2 |
Jennie Johansson |
1985 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.73 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.92 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 13, 50 ryggsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.76 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.48 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.77 |
|
| Gren 14, 200 bröstsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tobias Larsson |
1984 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:32.13 |
|
2 |
Richard Ohlsson |
1984 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.12 |
|
3 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:33.32 |
|
5 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:34.33 |
|
9 |
Filip Premberg |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:40.62 |
|
| Gren 14, 200 bröstsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Richard Ohlsson |
1984 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.78 |
|
2 |
Tobias Larsson |
1984 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:29.98 |
|
3 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:31.82 |
|
7 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:36.35 |
|
| Gren 15, 400 medley damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:53.57 |
|
2 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
5:04.16 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:08.84 |
|
4 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:13.58 |
|
| Gren 16, 200 medley herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.66 |
|
2 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.50 |
|
3 |
Fredrik Weng |
1980 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.67 |
|
28 |
Filip Premberg |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:33.08 |
|
| Gren 16, 200 medley herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.60 |
|
2 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.09 |
|
3 |
Johan Lundberg |
1985 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.57 |
|
| Gren 17, 200 frisim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:09.60 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.02 |
|
3 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:10.08 |
|
8 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:13.24 |
|
| Gren 17, 200 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:06.03 |
|
2 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:09.50 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.84 |
|
| Gren 18, 50 fjäril herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
25.16 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
25.18 |
|
3 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.13 |
|
| Gren 18, 50 fjäril herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.58 |
|
2 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.81 |
|
3 |
Anders Privér |
1977 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.10 |
|
| Gren 19, 4x50 medley damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S77 Stenungsund 1E |
|
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:01.85 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:01.92 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.59 |
|
19 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:20.48 |
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
36.90 |
|
|
|
|
|
|
Anne Hagberg |
1990 |
|
|
38.52 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
34.27 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
|
|
30.79 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 20, 4x50 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.85 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:36.42 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.76 |
|
15 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:48.59 |
|
|
Alexander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:53.10 |
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
27.13 |
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
28.33 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
| Gren 21, 4x100 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S77 Stenungsund 1E |
|
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
3:57.32 |
|
2 |
Kbss |
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:01.85 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:02.30 |
|
8 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:12.94 |
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:01.30 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:06.16 |
|
|
|
|
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
19 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:32.86 |
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:06.88 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:06.72 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
1:08.88 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
|
|
1:10.38 |
|
|
|
|
|
20 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:47.33 |
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Törnqvist |
1990 |
|
|
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
Mie Axén |
1991 |
|
|
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:10.40 |
|
|
|
|
|
| Gren 22, 4x100 medley herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:58.80 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:00.77 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:05.52 |
|
12 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:24.36 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
56.58 |
|
|
|
|
|
15 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:42.56 |
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
1:16.51 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
1:00.44 |
|
|
|
|
|
| Gren 23, 4x200 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S77 Stenungsund 1E |
|
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
8:45.74 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:51.87 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:57.40 |
|
14 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
10:19.27 |
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
2:33.04 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
2:40.71 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
2:33.68 |
|
|
|
|
|
15 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
11:13.89 |
|
|
Matilda Jansson |
1990 |
|
|
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
Janie Segerhammar |
1992 |
|
|
2:54.90 |
|
|
|
|
|
|
Madelene Hallgren |
1991 |
|
|
2:47.53 |
|
|
|
|
|
|
Mie Axén |
1991 |
|
|
2:43.98 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 24, 200 ryggsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.64 |
|
2 |
Pontus Hansson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:16.80 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.10 |
|
14 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:25.96 |
|
17 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:27.93 |
|
| Gren 24, 200 ryggsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Hansson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:12.26 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.10 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.31 |
|
| Gren 25, 50 bröstsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
33.16 |
|
2 |
Catrine Jungler |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.16 |
|
3 |
Evelyn-Elisabeth Forsberg |
1986 |
Strömstads Simförening |
|
|
|
|
|
35.23 |
|
11 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
36.22 |
|
12 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
36.27 |
|
| Gren 25, 50 bröstsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
33.57 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.48 |
|
3 |
Evelyn-Elisabeth Forsberg |
1986 |
Strömstads Simförening |
|
|
|
|
|
35.01 |
|
| Gren 26, 100 bröstsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.58 |
|
2 |
Tobias Larsson |
1984 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:08.56 |
|
3 |
Jonas Boström |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.02 |
|
7 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:11.58 |
|
17 |
Filip Premberg |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:15.22 |
|
| Gren 26, 100 bröstsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.24 |
|
2 |
Jonas Boström |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.44 |
|
3 |
Tobias Larsson |
1984 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:08.85 |
|
5 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:10.26 |
|
| Gren 27, 100 frisim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:00.06 |
|
2 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.17 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:00.49 |
|
9 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:01.36 |
|
| Gren 27, 100 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
57.98 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
58.41 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.68 |
|
| Gren 28, 100 fjäril herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.57 |
|
2 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.90 |
|
3 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.95 |
|
| Gren 28, 100 fjäril herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.60 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.96 |
|
3 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.49 |
|
| Gren 29, 100 ryggsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.51 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.92 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:07.40 |
|
| Gren 29, 100 ryggsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:04.17 |
|
2 |
Mariel Andersson |
1984 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.42 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.85 |
|
| Gren 30, 50 frisim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.29 |
|
2 |
Linus Johannesson |
1983 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.63 |
|
3 |
Henrik Åkerberg |
1983 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.67 |
|
| Gren 30, 50 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.59 |
|
2 |
Henrik Åkerberg |
1983 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.24 |
|
3 |
Linus Johannesson |
1983 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.48 |
|
| Gren 31, 200 fjäril damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.89 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:29.90 |
|
3 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:30.16 |
|
| Gren 31, 200 fjäril damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:16.33 |
|
2 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:17.16 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.24 |
|
| Gren 32, 1500 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:32.06 |
|
2 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
16:57.93 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:14.86 |
|
| Gren 33, 100 medley herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.06 |
|
2 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.34 |
|
3 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.63 |
|
| Gren 33, 100 medley herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.57 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.24 |
|
3 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.83 |
|
| Gren 34, 400 frisim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:35.21 |
|
2 |
Therese Severinsson |
1986 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:37.59 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.21 |
|
10 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:42.62 |
|
| Gren 34, 400 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:23.62 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:31.95 |
|
3 |
Therese Severinsson |
1986 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:33.67 |
|
| Gren 35, 50 ryggsim herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andreas Dencker |
1971 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.86 |
|
2 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.88 |
|
3 |
Nicklas Peterson |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.04 |
|
| Gren 35, 50 ryggsim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.08 |
|
2 |
Andreas Dencker |
1971 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.91 |
|
3 |
Nicklas Peterson |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
28.02 |
|
| Gren 36, 200 bröstsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:35.08 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.01 |
|
3 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.25 |
|
11 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:49.43 |
|
| Gren 36, 200 bröstsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:35.16 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.14 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.77 |
|
| Gren 37, 400 medley herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Halldén |
1983 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:39.67 |
|
2 |
Per Larsson |
1980 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
4:51.39 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
4:51.87 |
|
| Gren 38, 200 medley damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:27.98 |
|
2 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:29.15 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:29.93 |
|
| Gren 38, 200 medley damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Teresia Gimholt |
1983 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:22.47 |
|
2 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:24.95 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:25.46 |
|
| Gren 39, 200 frism herrar försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:53.60 |
|
2 |
Anders Privér |
1977 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:56.94 |
|
3 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.78 |
|
11 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:04.60 |
|
19 |
Filip Premberg |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:09.01 |
|
| Gren 39, 200 frism herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Andersson |
1984 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.87 |
|
2 |
Anders Privér |
1977 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:51.48 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:58.12 |
|
8 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:04.13 |
|
| Gren 40, 50 fjärilsim damer försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.25 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
29.33 |
|
3 |
Hanna 2 Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.91 |
|
12 |
Angelica Källgren |
1987 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
30.96 |
|
| Gren 40, 50 fjärilsim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
29.00 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.48 |
|
3 |
Malin Lund |
1986 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.80 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
29.80 |
|
| Gren 41, 4x50 medley herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:46.42 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:48.18 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.31 |
|
13 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:00.31 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
32.98 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
15 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:06.79 |
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
34.91 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
| Gren 42, 4x50 frisim damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S77 Stenungsund 1E |
|
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:49.52 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:51.42 |
|
3 |
Kbss |
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:52.85 |
|
6 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:54.66 |
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
28.19 |
|
|
|
|
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
29.75 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
20 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:03.40 |
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
30.51 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
29.72 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
|
|
32.05 |
|
|
|
|
|
22 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:08.07 |
|
|
Klara Andersson |
1988 |
|
|
32.46 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
31.90 |
|
|
|
|
|
| Gren 43, 4x100 frisim herrar final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:31.84 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:35.41 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:37.04 |
|
15 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
3:59.73 |
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
1:00.32 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
58.04 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
1:01.08 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:06.67 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
59.17 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
1:04.06 |
|
|
|
|
|
| Gren 44, 4x100 medley damer final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S77 Stenungsund 1E |
|
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:27.51 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.68 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.45 |
|
9 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:42.41 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:06.90 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
1:12.83 |
|
|
|
|
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:06.55 |
|
|
|
|
|
19 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:09.19 |
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:16.36 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
1:24.85 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:08.49 |
|
|
|
|
|
20 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:17.37 |
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
Klara Andersson |
1988 |
|
|
1:25.62 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
1:15.86 |
|
|
|
|
|