UGP 1/Taiga cup
31/1 - 1/2 2004
| Gren 1, 200m frisim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:05.18 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
2:05.32 |
|
3 |
Robin Palm |
1988 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
2:05.98 |
|
| Gren 1, 200m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Niklas Löfgren |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:07.04 |
|
2 |
Peter Fagerström |
1989 |
ÅMÅLS SS |
|
|
|
|
|
2:12.12 |
|
3 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
2:13.11 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:15.49 |
|
| Gren 1, 200m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Esa Virtanen |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:11.57 |
|
2 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:11.95 |
|
3 |
Filip Rawecki |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:12.61 |
|
8 |
Jimmy Weidman |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.62 |
|
| Gren 1, 200m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
2:19.65 |
|
2 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:20.96 |
|
3 |
Johan Jansson |
1991 |
TÖREBODA |
|
|
|
|
|
2:21.20 |
|
22 |
David Berger |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:52.36 |
|
| Gren 2, 800m frisim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Broberg |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
9:49.09 |
|
2 |
Natalie Määttä |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
10:03.76 |
|
3 |
Camilla Henningsson |
1988 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
10:18.10 |
|
5 |
Emelie Eriksson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
10:22.38 |
|
| Gren 2, 800m frisim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Nilsson |
1989 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
9:29.69 |
|
2 |
Jenny Mattsson |
1989 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
9:41.80 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
9:55.47 |
|
| Gren 2, 800m frisim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
9:31.13 |
|
2 |
Jenny Palm |
1990 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
9:38.96 |
|
3 |
Veronica Brännfeldt |
1990 |
ÅMÅLS SS |
|
|
|
|
|
10:00.34 |
|
| Gren 2, 800m frisim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nina Arnesen |
1991 |
MASS |
|
|
|
|
|
10:14.92 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
10:18.37 |
|
3 |
Alona Filipov |
1991 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
10:26.80 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
10:49.24 |
|
17 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
11:33.63 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:19.47 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
2:21.59 |
|
3 |
Mattias Toresäter |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:23.41 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joonas Sihvonen |
1989 |
OULUN |
|
|
|
|
|
2:21.13 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
2:26.18 |
|
3 |
Linus Börjesson |
1989 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
2:30.24 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:30.09 |
|
2 |
Jimmy Weidman |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.56 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:32.90 |
|
| Gren 3, 200m ryggsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
2:34.26 |
|
2 |
Mikael Thorstensson |
1991 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:38.85 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:40.38 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
1:11.18 |
|
2 |
Natalie Määttä |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
1:13.98 |
|
3 |
Camilla Henningsson |
1988 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
1:14.08 |
|
6 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.67 |
|
9 |
Klara Andersson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.94 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Nilsson |
1989 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
1:11.41 |
|
2 |
Isabel Svensson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:13.15 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:13.64 |
|
11 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.99 |
|
21 |
Natalia Ruiz |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.83 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
1:10.08 |
|
2 |
Frida Larsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
1:12.38 |
|
3 |
Veronica Brännfeldt |
1990 |
ÅMÅLS SS |
|
|
|
|
|
1:13.72 |
|
20 |
Agneta Granstedt |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.96 |
|
24 |
Louise Broo |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.18 |
|
| Gren 4, 100m ryggsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
1:12.28 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
1:14.16 |
|
3 |
Malin Andreasson |
1992 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
1:18.46 |
|
12 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.01 |
|
15 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.71 |
|
20 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.38 |
|
34 |
Mie Axen |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.05 |
|
36 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.35 |
|
49 |
Madelene Hallgren |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.27 |
|
| Gren 5, 400m frisim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
MASS |
|
|
|
|
|
4:29.69 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
4:32.76 |
|
3 |
David Holmberg |
1988 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
4:35.60 |
|
| Gren 5, 400m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Niklas Löfgren |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
4:30.58 |
|
2 |
Jonas Börjesson |
1989 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
4:42.28 |
|
3 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
4:43.05 |
|
| Gren 5, 400m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
4:35.16 |
|
2 |
Filip Rawecki |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
4:39.56 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
4:40.31 |
|
8 |
Jimmy Weidman |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
4:57.16 |
|
| Gren 5, 400m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
4:49.10 |
|
2 |
Johan Jansson |
1991 |
TÖREBODA |
|
|
|
|
|
5:01.26 |
|
3 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
5:02.70 |
|
| Gren 6, 100m frisim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Eriksson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.56 |
|
2 |
Natalie Määttä |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
1:03.08 |
|
3 |
Elin Broberg |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
1:05.74 |
|
9 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.59 |
|
19 |
Klara Andersson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.07 |
|
| Gren 6, 100m frisim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:01.52 |
|
2 |
Jenny Mattsson |
1989 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
1:01.91 |
|
3 |
Julia Olsson |
1989 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
1:03.27 |
|
21 |
Natalia Ruiz |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.78 |
|
22 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.79 |
|
| Gren 6, 100m frisim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jenny Palm |
1990 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
1:02.26 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
1:02.44 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
1:02.45 |
|
19 |
Agneta Granstedt |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.97 |
|
25 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.42 |
|
44 |
Matilda Jansson |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:16.66 |
|
47 |
Anne Hagberg |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.28 |
|
48 |
Louise Broo |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.51 |
|
| Gren 6, 100m frisim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
1:02.96 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
1:03.93 |
|
3 |
Alona Filipov |
1991 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
1:04.33 |
|
8 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.25 |
|
10 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.86 |
|
22 |
Mie Axen |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.53 |
|
23 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.59 |
|
42 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.93 |
|
44 |
Madelene Hallgren |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:20.76 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Palm |
1988 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
1:04.52 |
|
2 |
Oleg Filipov |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
1:04.65 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
1:04.89 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
1:00.15 |
|
2 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
1:06.51 |
|
3 |
Linus Börjesson |
1989 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
1:10.86 |
|
7 |
Deniz Hekmati |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.20 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
1:14.90 |
|
2 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
1:15.26 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.52 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
1:13.99 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:19.25 |
|
3 |
Axel Gårdström |
1991 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
1:20.81 |
|
20 |
David Berger |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Broberg |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
2:33.30 |
|
2 |
Annika Ekström |
1988 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
2:45.98 |
|
3 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:46.12 |
|
4 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:07.96 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jessica Kjellström |
1989 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:34.89 |
|
2 |
Frida Nilsson |
1989 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
2:36.06 |
|
3 |
Isabel Svensson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:38.67 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:45.95 |
|
2 |
Louise Lantz |
1990 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
2:51.31 |
|
3 |
Matilda Hagström |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:52.35 |
|
| Gren 8, 200m fjärilsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
2:40.01 |
|
2 |
Sabina Andersson |
1991 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:57.44 |
|
3 |
Nina Arnesen |
1991 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:58.72 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Palm |
1988 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
1:09.69 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
1:10.71 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
1:12.56 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.93 |
|
2 |
Joonas Sihvonen |
1989 |
OULUN |
|
|
|
|
|
1:15.03 |
|
3 |
David Larsson |
1989 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
1:16.78 |
|
13 |
Erik Radix |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.83 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
1:17.50 |
|
2 |
Mikael Agdahl |
1990 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
1:18.16 |
|
3 |
Olof Samuelsson |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
1:18.58 |
|
| Gren 9, 100m bröstsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
1:19.74 |
|
2 |
William Artonius |
1991 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:20.39 |
|
3 |
Johan Melin |
1991 |
MASS |
|
|
|
|
|
1:23.82 |
|
13 |
David Berger |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.48 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Eva-Maria Sandin |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:53.33 |
|
2 |
Pia Kristenson |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:54.90 |
|
3 |
Catrine Jungler |
1988 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
2:58.88 |
|
12 |
Klara Andersson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:13.75 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:54.91 |
|
2 |
Adle Jänis |
1989 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:59.77 |
|
3 |
Jenny Mattsson |
1989 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
3:02.21 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Therese Thall |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:42.73 |
|
2 |
Louise Lantz |
1990 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
2:51.72 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:53.05 |
|
16 |
Louise Broo |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:22.49 |
|
17 |
Anne Hagberg |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:22.93 |
|
21 |
Matilda Jansson |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:32.98 |
|
| Gren 10, 200m bröstsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:55.06 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:56.74 |
|
3 |
Felicia Eckerman |
1992 |
TÖREBODA |
|
|
|
|
|
3:00.68 |
|
9 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:11.25 |
|
20 |
Madelene Hallgren |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:22.22 |
|
| Gren 11, 400m medley herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
4:57.72 |
|
2 |
Henrik Lindström |
1988 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
5:08.06 |
|
3 |
Oleg Filipov |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
5:15.22 |
|
| Gren 11, 400m medley herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
SKÄRET SS |
|
|
|
|
|
5:05.83 |
|
2 |
Joonas Sihvonen |
1989 |
OULUN |
|
|
|
|
|
5:17.91 |
|
3 |
Niklas Löfgren |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
5:19.70 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
5:26.01 |
|
| Gren 11, 400m medley herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
5:20.60 |
|
2 |
Jesper Svensson |
1990 |
TÖREBODA |
|
|
|
|
|
5:22.86 |
|
3 |
Petter Lindahl |
1990 |
MASS |
|
|
|
|
|
5:43.54 |
|
| Gren 11, 400m medley herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sverre Naess |
1992 |
SARPSBORG |
|
|
|
|
|
5:26.76 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
MASS |
|
|
|
|
|
5:52.90 |
|
3 |
Johan Jansson |
1991 |
TÖREBODA |
|
|
|
|
|
5:55.20 |
|
| Gren 12, 200m medley damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:39.65 |
|
2 |
Elin Broberg |
1988 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
2:40.05 |
|
3 |
Pia Kristenson |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:46.09 |
|
| Gren 12, 200m medley damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Nilsson |
1989 |
SK LAXEN |
|
|
|
|
|
2:31.62 |
|
2 |
Emelie Jansson |
1989 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:33.49 |
|
3 |
Jessica Kjellström |
1989 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:35.78 |
|
22 |
Natalia Ruiz |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 12, 200m medley damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:31.00 |
|
2 |
Veronica Brännfeldt |
1990 |
ÅMÅLS SS |
|
|
|
|
|
2:34.75 |
|
3 |
Louise Lantz |
1990 |
SKÖVDE SS |
|
|
|
|
|
2:37.87 |
|
21 |
Agneta Granstedt |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:59.67 |
|
32 |
Louise Broo |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:10.96 |
|
| Gren 12, 200m medley damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
KUNGSBACKA |
|
|
|
|
|
2:38.01 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
2:38.37 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:39.92 |
|
14 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:56.98 |
|
26 |
Mie Axen |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:04.78 |
|
39 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:12.16 |
|
40 |
Madelene Hallgren |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:12.18 |
|
44 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:15.06 |
|
| Gren 13, 50m fjärilsim damer, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Adolfsson |
1993 |
BILLINGEN |
|
|
|
|
|
37.81 |
|
2 |
Hanna Nilsson |
1993 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
38.22 |
|
3 |
Mikaela Dahl |
1994 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
41.42 |
|
| Gren 14, 50m fjärilsim herrar, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
1994 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
43.69 |
|
2 |
Hans-Ove Åkesson |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
46.79 |
|
3 |
Daniel Klippfors |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
48.49 |
|
| Gren 15, 200m frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:12.21 |
|
2 |
Jenny Mattsson |
1989 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
2:12.77 |
|
3 |
Lisa Levin |
1987 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
2:13.98 |
|
22 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.20 |
|
32 |
Natalia Ruiz |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.36 |
|
40 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.25 |
|
41 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:39.43 |
|
50 |
Agneta Granstedt |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.93 |
|
51 |
Mie Axen |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:44.07 |
|
55 |
Matilda Jansson |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.18 |
|
57 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.52 |
|
| Gren 16, 50m frisim damer, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
1994 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
34.82 |
|
2 |
Hanna Nilsson |
1993 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
35.13 |
|
3 |
Sofie Sjöberg |
1993 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
36.09 |
|
| Gren 17, 50m frisim herrar, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gustav Eriksson |
1994 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
36.21 |
|
2 |
Martin Johansson |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
39.27 |
|
3 |
Hans-Ove Åkesson |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
40.53 |
|
| Gren 18, 200m fjärilsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
2:25.75 |
|
2 |
Emmanuel Espinoza |
1988 |
GÖTEBORG |
|
|
|
|
|
2:34.93 |
|
3 |
Carl-Johan Kaudern |
1972 |
GÖTEBORG |
|
|
|
|
|
2:42.31 |
|
| Gren 19, 50m ryggsim damer, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofie Sjöberg |
1993 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
41.06 |
|
2 |
Hanna Nilsson |
1993 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
41.79 |
|
3 |
Mikaela Dahl |
1994 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
41.91 |
|
| Gren 20, 50m ryggsim herrar, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Martin Johansson |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
42.34 |
|
2 |
Gustav Eriksson |
1994 |
VARABYGDEN |
|
|
|
|
|
42.96 |
|
3 |
Anton Arvidsson |
1994 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
47.94 |
|
| Gren 21, 50m frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jenny Palm |
1990 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
28.93 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
29.09 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
29.20 |
|
25 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
31.27 |
|
28 |
Ebba Hellström |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
31.78 |
|
34 |
Agneta Granstedt |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
32.05 |
|
39 |
Natalia Ruiz |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
32.97 |
|
40 |
Klara Andersson |
1988 |
S 02 |
|
|
|
|
|
33.22 |
|
43 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
33.55 |
|
57 |
Mie Axen |
1991 |
S 02 |
|
|
|
|
|
35.04 |
|
58 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
35.31 |
|
61 |
Matilda Jansson |
1990 |
S 02 |
|
|
|
|
|
35.79 |
|
69 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
36.78 |
|
| Gren 22, 50m frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
25.75 |
|
2 |
Christian Jarenfors |
1987 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
27.61 |
|
3 |
Patrik Sundberg |
1988 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
27.83 |
|
33 |
Erik Radix |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
32.30 |
|
| Gren 23, 50m bröstsim damer, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikaela Dahl |
1994 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
45.95 |
|
2 |
Hanna Nilsson |
1993 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
46.06 |
|
3 |
Sofie Sjöberg |
1993 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
46.66 |
|
| Gren 24, 50m bröstsim herrar, 11 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Niklas Gustafsson |
1993 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
50.11 |
|
2 |
Anton Arvidsson |
1994 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
50.85 |
|
3 |
Hans-Ove Åkesson |
1993 |
SS STIMMET |
|
|
|
|
|
54.25 |
|
| Gren 25, 200m ryggsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
ELFSBORG |
|
|
|
|
|
2:28.36 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
ALINGSÅS |
|
|
|
|
|
2:32.67 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
TROLLHÄTTA |
|
|
|
|
|
2:35.07 |
|
28 |
Janie Segerhammar |
1992 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:06.89 |
|
| Gren 26, 200m bröstsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
VARBERG |
|
|
|
|
|
2:37.03 |
|
2 |
Mikael Agdahl |
1990 |
KUNGÄLV |
|
|
|
|
|
2:45.71 |
|
3 |
Carl Leander |
1990 |
MASS |
|
|
|
|
|
2:48.11 |
|
19 |
Erik Radix |
1989 |
S 02 |
|
|
|
|
|
3:17.90 |
|