| Gren 1, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.87 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
53.21 |
|
3 |
Johan Widén |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
55.26 |
|
24 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.64 |
|
27 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.97 |
|
| Gren 2, 200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:08.72 |
|
2 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:10.29 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.20 |
|
12 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.90 |
|
17 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:21.45 |
|
| Gren 3, 50m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Max Björberg |
201986 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
30.77 |
|
2 |
Johan Melin |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.84 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
31.85 |
|
11 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
| Gren 4, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sandra Olofsson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:13.47 |
|
2 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.08 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.39 |
|
20 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:24.72 |
|
23 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:25.41 |
|
| Gren 5, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:51.56 |
|
2 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:51.64 |
|
3 |
Tim Raschle-Höös |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:02.73 |
|
| Gren 6, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:04.14 |
|
2 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.65 |
|
3 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:05.85 |
|
8 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.23 |
|
24 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.49 |
|
27 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.54 |
|
| Gren 7, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:01.84 |
|
2 |
Daniel Jodin |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.65 |
|
3 |
Karl Rundstedt |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.30 |
|
5 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.38 |
|
| Gren 8, 50m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.77 |
|
2 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
32.45 |
|
3 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.53 |
|
4 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
11 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.36 |
|
16 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.07 |
|
| Gren 9, 1500m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:00.71 |
|
2 |
Johannes Lampela |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:05.06 |
|
3 |
Oscar Swartz-Frankenfelt |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:18.47 |
|
| Gren 10, 4x200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
8:51.84 |
|
2 |
Göteborg Lag1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:57.82 |
|
3 |
Skövde SS D Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:04.81 |
|
5 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:13.22 |
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
2:20.63 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
191992 |
|
|
2:12.88 |
|
|
|
|
|
|
Linn Allert |
191992 |
|
|
2:19.67 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
2:20.04 |
|
|
|
|
|
9 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:32.94 |
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
2:22.47 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 11, 200m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jacob Larsson |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:14.81 |
|
2 |
Johan Widén |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:22.51 |
|
3 |
Edvin Qvirist |
201995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.29 |
|
7 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.74 |
|
| Gren 12, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:27.37 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:27.85 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:27.88 |
|
6 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:31.57 |
|
21 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.78 |
|
| Gren 13, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:10.63 |
|
2 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:15.59 |
|
3 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.23 |
|
14 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:36.59 |
|
| Gren 14, 50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Adolfsson |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.61 |
|
2 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
27.64 |
|
3 |
Erika Carlén |
201994 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.80 |
|
22 |
Linn Allert |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.12 |
|
| Gren 15, 200m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:28.33 |
|
2 |
Gulliver Koch |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:28.68 |
|
3 |
Rickard Berglund |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:32.38 |
|
| Gren 16, 800m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:26.27 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:26.50 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:40.22 |
|
10 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:08.96 |
|
14 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:31.62 |
|
15 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:32.47 |
|
| Gren 17, 50m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
201989 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
25.94 |
|
2 |
Robin Henriksson |
201987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
25.99 |
|
3 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
18 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.79 |
|
| Gren 18, 200m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:24.99 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.14 |
|
3 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:30.43 |
|
8 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.75 |
|
| Gren 19, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:03.78 |
|
2 |
Göteborg Sim |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:06.22 |
|
3 |
Mass Herr J Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.51 |
|
11 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:41.68 |
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
1:12.58 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
1:22.84 |
|
|
|
|
|
|
Nils Montalva |
191993 |
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
59.62 |
|
|
|
|
|
| Gren 20, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skövde SS D Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:01.08 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:02.95 |
|
3 |
Göteborg Lag1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:08.06 |
|
11 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:24.70 |
|
|
Ebba Hellström |
191992 |
|
|
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
1:05.05 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Horvath |
191994 |
|
|
1:10.16 |
|
|
|
|
|
13 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:30.34 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
1:06.75 |
|
|
|
|
|
15 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:35.65 |
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Ylitalo |
191995 |
|
|
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
Julia Bellvik |
191996 |
|
|
1:10.39 |
|
|
|
|
|
| Gren 21, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
59.66 |
|
2 |
Natalie Andersson |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:00.46 |
|
3 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.51 |
|
15 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.77 |
|
18 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.19 |
|
| Gren 22, 200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:58.95 |
|
2 |
Johan Widén |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:00.00 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:01.07 |
|
| Gren 23, 50m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
34.27 |
|
1 |
Sandra Olofsson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
34.27 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
35.64 |
|
17 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.17 |
|
22 |
Lina Berg |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
40.79 |
|
| Gren 24, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Max Björberg |
201986 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.12 |
|
2 |
David Palmqvist |
201988 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.50 |
|
3 |
Gulliver Koch |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:09.56 |
|
10 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.34 |
|
| Gren 25, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:12.11 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:17.47 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:23.64 |
|
7 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:38.51 |
|
11 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:49.40 |
|
| Gren 26, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
201989 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
57.05 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
57.98 |
|
3 |
Jacob Larsson |
201992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.72 |
|
13 |
Nils Montalva |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.42 |
|
| Gren 27, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.68 |
|
2 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
1:06.71 |
|
3 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.84 |
|
| Gren 28, 50m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
28.64 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
29.43 |
|
3 |
Robin Henriksson |
201987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
29.79 |
|
6 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.14 |
|
11 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.65 |
|
| Gren 29, 1500m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:31.40 |
|
2 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
18:43.76 |
|
3 |
Emma Waite |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
19:06.77 |
|
7 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:28.09 |
|
8 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19:57.28 |
|
9 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
20:26.02 |
|
| Gren 30, 4x200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
8:05.90 |
|
2 |
Göteborg Sim |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:12.83 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
8:24.36 |
|
10 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:00.31 |
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
2:14.78 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
2:10.48 |
|
|
|
|
|
|
Robert O´Gorman |
191995 |
|
|
2:17.85 |
|
|
|
|
|
|
Nils Montalva |
191993 |
|
|
2:17.20 |
|
|
|
|
|
| Gren 31, 200m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.36 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.98 |
|
3 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:32.10 |
|
5 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.05 |
|
12 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.88 |
|
13 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.59 |
|
| Gren 32, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:13.27 |
|
2 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:14.19 |
|
3 |
Jesper Svensson |
201990 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:14.38 |
|
| Gren 33, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:28.17 |
|
2 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:33.31 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:36.72 |
|
17 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:02.95 |
|
| Gren 34, 50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathias Hageneier |
201980 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
23.57 |
|
2 |
David Larsson |
201989 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
23.92 |
|
3 |
Robin Henriksson |
201987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
25.06 |
|
14 |
Robert O´gorman |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.46 |
|
15 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.48 |
|
| Gren 35, 200m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:39.71 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:39.99 |
|
3 |
Erla Andersson |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:47.96 |
|
10 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.63 |
|
12 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:03.49 |
|
|
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 36, 800m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:44.19 |
|
2 |
Johan Hildesson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:08.88 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
201994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:09.80 |
|
| Gren 37, 50m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
28.31 |
|
2 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.47 |
|
3 |
Frida Andersson |
201991 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
28.66 |
|
15 |
Amanda Zetterström |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.09 |
|
| Gren 38, 200m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:14.88 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
2:16.35 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:20.94 |
|
7 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:27.13 |
|
| Gren 39, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
4:24.91 |
|
2 |
Göteborg Lag1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:30.00 |
|
3 |
Göteborg Lag2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:39.12 |
|
8 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:50.86 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
191992 |
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
10 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:01.02 |
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
1:14.20 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Schariot |
191993 |
|
|
1:27.79 |
|
|
|
|
|
|
Karin Jarenfors |
191993 |
|
|
1:15.08 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
1:03.95 |
|
|
|
|
|
15 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:14.08 |
|
|
Alexandra Horvarth |
191994 |
|
|
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
Natalie Ylitalo |
191995 |
|
|
1:07.67 |
|
|
|
|
|
| Gren 40, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag1 |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
3:36.95 |
|
2 |
Göteborg Sim |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:38.47 |
|
3 |
SK Laxen Herr |
|
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
3:42.58 |
|
|
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |