Gren 1, 400m frisim herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | 5:12.29 | ||||||
2 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | 5:14.90 | ||||||
3 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | 5:18.75 | ||||||
7 | Jesper Böhn | 201998 | Simklubben S 02 | 6:35.32 | ||||||
8 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | 6:43.08 | ||||||
Gren 1, 400m frisim herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 4:46.63 | ||||||
2 | Alexander Dimcevski | 201995 | Simklubben S 02 | 5:00.39 | ||||||
3 | Andreas Elofsson | 201995 | Falköpings Simsällskap | 5:10.10 | ||||||
Gren 1, 400m frisim herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Berggren | 201994 | Alingsås SLS | 4:32.58 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 4:45.67 | ||||||
3 | Rasmus Olsson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | 5:00.08 | ||||||
Gren 1, 400m frisim herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 4:24.67 | ||||||
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | 4:27.94 | ||||||
3 | Christian Svensson | 201991 | Simklubben Elfsborg | 4:34.94 | ||||||
Gren 2, 100m frisim damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 1:06.02 | ||||||
2 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | 1:09.55 | ||||||
3 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | 1:10.55 | ||||||
7 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | 1:11.28 | ||||||
15 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | 1:19.80 | ||||||
19 | Madelene Eriksson | 201996 | Simklubben S 02 | 1:26.07 | ||||||
Gren 2, 100m frisim damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Lundmark | 201995 | Simklubben S 02 | 1:06.18 | ||||||
2 | Amanda Sundström | 201995 | Uddevalla Sim | 1:07.45 | ||||||
3 | Johanna André | 201995 | Trollhättans Simsällskap | 1:07.87 | ||||||
8 | Natalie Ylitalo | 201995 | Simklubben S 02 | 1:12.33 | ||||||
Gren 2, 100m frisim damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 201994 | Simklubben S 02 | 1:03.79 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandez | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:04.15 | ||||||
3 | Ida Almbratt | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:04.43 | ||||||
5 | Amanda Zetterström | 201994 | Simklubben S 02 | 1:05.34 | ||||||
9 | Alexandra Horvath | 201994 | Simklubben S 02 | 1:09.52 | ||||||
10 | Emelie Alm | 201994 | Simklubben S 02 | 1:10.51 | ||||||
12 | Teresia Norring-Baude | 201994 | Simklubben S 02 | 1:11.79 | ||||||
13 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | 1:18.14 | ||||||
Gren 2, 100m frisim damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 1:01.24 | ||||||
2 | Josefina Holmén | 201992 | Uddevalla Sim | 1:03.06 | ||||||
3 | Sandra Olsson | 201992 | Simklubben S 02 | 1:04.79 | ||||||
4 | Filippa Hammerin | 201992 | Simklubben S 02 | 1:05.72 | ||||||
7 | Louise Larsson | 201992 | Simklubben S 02 | 1:07.04 | ||||||
9 | Hanna Schariot | 201993 | Simklubben S 02 | 1:09.21 | ||||||
14 | Fanny Söderlund | 201993 | Simklubben S 02 | 1:14.08 | ||||||
Gren 3, 100m fjärilsim herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | 1:26.42 | ||||||
2 | Alexander Hedlund | 201996 | Uddevalla Sim | 1:32.91 | ||||||
3 | Max Svedlund-Selander | 201996 | Lysekils Simsällskap | 1:34.50 | ||||||
Gren 3, 100m fjärilsim herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 1:12.87 | ||||||
2 | Jesper Skoglund | 201995 | Uddevalla Sim | 1:17.15 | ||||||
3 | Alexander Dimcevski | 201995 | Simklubben S 02 | 1:19.30 | ||||||
Gren 3, 100m fjärilsim herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Pettersson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:11.61 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:15.97 | ||||||
3 | Simon Jodin | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:16.36 | ||||||
Gren 3, 100m fjärilsim herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Persson | 201992 | Trollhättans Simsällskap | 1:00.51 | ||||||
2 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 1:06.15 | ||||||
3 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | 1:07.03 | ||||||
7 | Nils Montalva | 201993 | Simklubben S 02 | 1:10.75 | ||||||
Gren 4, 200m fjärilsim damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 2:54.68 | ||||||
2 | Elin Ehner | 201996 | Trollhättans Simsällskap | 3:18.79 | ||||||
Gren 4, 200m fjärilsim damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Sundström | 201995 | Uddevalla Sim | 2:46.18 | ||||||
2 | Johanna André | 201995 | Trollhättans Simsällskap | 3:00.23 | ||||||
Gren 4, 200m fjärilsim damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 201994 | Simklubben S 02 | 2:37.81 | ||||||
2 | Janina Fredriksson | 201994 | Uddevalla Sim | 2:53.71 | ||||||
3 | Amanda Zetterström | 201994 | Simklubben S 02 | 3:05.21 | ||||||
Gren 4, 200m fjärilsim damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 2:35.86 | ||||||
2 | Sandra Olsson | 201992 | Simklubben S 02 | 2:43.41 | ||||||
3 | Natalie Mirsch | 201991 | Simklubben Elfsborg | 2:44.11 | ||||||
4 | Karin Jarenfors | 201993 | Simklubben S 02 | 2:46.57 | ||||||
5 | Filippa Hammerin | 201992 | Simklubben S 02 | 2:47.32 | ||||||
Gren 5, 200m ryggsim herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | 2:51.23 | ||||||
2 | Alexander Hedlund | 201996 | Uddevalla Sim | 2:51.29 | ||||||
3 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | 2:54.05 | ||||||
Gren 5, 200m ryggsim herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 2:32.26 | ||||||
2 | Alexander Dimcevski | 201995 | Simklubben S 02 | 2:37.98 | ||||||
3 | Jesper Skoglund | 201995 | Uddevalla Sim | 2:41.73 | ||||||
Gren 5, 200m ryggsim herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Berggren | 201994 | Alingsås SLS | 2:25.59 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 2:32.46 | ||||||
3 | Simon Jodin | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 2:40.61 | ||||||
Gren 5, 200m ryggsim herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Jodin | 201992 | Kungälvs Simsällskap | 2:17.73 | ||||||
2 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 2:23.73 | ||||||
3 | Rasmus Andersson | 201993 | Uddevalla Sim | 2:26.30 | ||||||
Gren 6, 100m ryggsim damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 1:17.20 | ||||||
2 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | 1:20.64 | ||||||
3 | Josefin Nielsen-Fernandez | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 1:23.68 | ||||||
5 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | 1:25.80 | ||||||
7 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | 1:26.05 | ||||||
11 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | 1:29.44 | ||||||
Gren 6, 100m ryggsim damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Lundmark | 201995 | Simklubben S 02 | 1:11.22 | ||||||
2 | Amanda Sundström | 201995 | Uddevalla Sim | 1:13.40 | ||||||
3 | Olivia Lundgren | 201995 | S77 Stenungsund | 1:18.71 | ||||||
4 | Natalie Ylitalo | 201995 | Simklubben S 02 | 1:22.02 | ||||||
Gren 6, 100m ryggsim damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 201994 | Simklubben S 02 | 1:07.20 | ||||||
2 | Amanda Zetterström | 201994 | Simklubben S 02 | 1:14.28 | ||||||
3 | Emelie Larsson | 201994 | Uddevalla Sim | 1:14.75 | ||||||
7 | Alexandra Horvath | 201994 | Simklubben S 02 | 1:19.29 | ||||||
10 | Teresia Norring-Baude | 201994 | Simklubben S 02 | 1:22.82 | ||||||
14 | Pernilla Lindberg | 201994 | Simklubben S 02 | 1:36.12 | ||||||
Gren 6, 100m ryggsim damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 1:09.70 | ||||||
2 | Sandra Olsson | 201992 | Simklubben S 02 | 1:10.54 | ||||||
3 | Silje Hammarlund | 201992 | Simklubben Elfsborg | 1:15.61 | ||||||
7 | Louise Larsson | 201992 | Simklubben S 02 | 1:22.48 | ||||||
Gren 7, 200m frisim herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | 2:27.14 | ||||||
2 | Elias Gausel | 201996 | Simklubben S 02 | 2:29.41 | ||||||
3 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | 2:31.63 | ||||||
6 | Jesper Böhn | 201998 | Simklubben S 02 | 3:02.55 | ||||||
7 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | 3:03.10 | ||||||
Gren 7, 200m frisim herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 2:13.65 | ||||||
2 | Alexander Dimcevski | 201995 | Simklubben S 02 | 2:21.97 | ||||||
3 | Jesper Skoglund | 201995 | Uddevalla Sim | 2:23.88 | ||||||
Gren 7, 200m frisim herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Berggren | 201994 | Alingsås SLS | 2:07.67 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 2:16.58 | ||||||
3 | Sebastian Pettersson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 2:20.12 | ||||||
Gren 7, 200m frisim herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 2:04.23 | ||||||
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | 2:05.32 | ||||||
3 | Christian Svensson | 201991 | Simklubben Elfsborg | 2:05.47 | ||||||
5 | Nils Montalva | 201993 | Simklubben S 02 | 2:17.87 | ||||||
Gren 8, 1500m frisim damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 20:58.75 | ||||||
2 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | 21:48.55 | ||||||
3 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | 21:51.07 | ||||||
4 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | 22:13.16 | ||||||
Gren 8, 1500m frisim damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Lundmark | 201995 | Simklubben S 02 | 19:13.85 | ||||||
2 | Linnea Gustafsson | 201995 | Kungälvs Simsällskap | 21:01.84 | ||||||
3 | Malin Nilsson | 201995 | Trollhättans Simsällskap | 21:25.25 | ||||||
4 | Natalie Ylitalo | 201995 | Simklubben S 02 | 21:43.35 | ||||||
Gren 8, 1500m frisim damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Sirenius Lundberg | 201994 | Simklubben S 02 | 18:56.99 | ||||||
2 | Emelie Larsson | 201994 | Uddevalla Sim | 19:24.61 | ||||||
3 | Janina Fredriksson | 201994 | Uddevalla Sim | 19:49.09 | ||||||
4 | Amanda Zetterström | 201994 | Simklubben S 02 | 19:58.81 | ||||||
7 | Alexandra Horvath | 201994 | Simklubben S 02 | 20:35.39 | ||||||
Gren 8, 1500m frisim damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 18:03.07 | ||||||
2 | Filippa Hammerin | 201992 | Simklubben S 02 | 18:49.28 | ||||||
3 | Sandra Olsson | 201992 | Simklubben S 02 | 18:53.21 | ||||||
5 | Hanna Schariot | 201993 | Simklubben S 02 | 19:39.14 | ||||||
Gren 9, 100m bröstsim herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Mo | 201996 | Trollhättans Simsällskap | 1:17.59 | ||||||
2 | Karl Olsson | 201996 | Uddevalla Sim | 1:25.57 | ||||||
3 | Linus Olsson | 201996 | Simklubben Vänersborg | 1:29.26 | ||||||
4 | Jesper Böhn | 201998 | Simklubben S 02 | 1:52.84 | ||||||
Gren 9, 100m bröstsim herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Andreas Elofsson | 201995 | Falköpings Simsällskap | 1:14.63 | ||||||
2 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 1:15.61 | ||||||
3 | Jesper Skoglund | 201995 | Uddevalla Sim | 1:30.00 | ||||||
Gren 9, 100m bröstsim herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rasmus Olsson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | 1:19.96 | ||||||
2 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:20.58 | ||||||
3 | Simon Jodin | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:26.34 | ||||||
Gren 9, 100m bröstsim herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 1:09.17 | ||||||
2 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | 1:15.63 | ||||||
3 | Erik Rådman | 201993 | Alingsås SLS | 1:18.07 | ||||||
9 | Nils Montalva | 201993 | Simklubben S 02 | 1:23.51 | ||||||
Gren 10, 200m bröstsim damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 2:55.30 | ||||||
2 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | 3:05.13 | ||||||
3 | Julia Nordqvist | 201997 | Uddevalla Sim | 3:09.04 | ||||||
5 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | 3:16.07 | ||||||
13 | Linnea Kaldrup | 201996 | Simklubben S 02 | 3:35.65 | ||||||
Madelene Eriksson | 201996 | Simklubben S 02 | DSQ | |||||||
Gren 10, 200m bröstsim damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Sundström | 201995 | Uddevalla Sim | 2:58.47 | ||||||
2 | Linnea Gustafsson | 201995 | Kungälvs Simsällskap | 2:59.59 | ||||||
3 | Lena Ghabayen | 201995 | Trollhättans Simsällskap | 3:22.77 | ||||||
4 | Natalie Ylitalo | 201995 | Simklubben S 02 | 3:26.78 | ||||||
Gren 10, 200m bröstsim damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Ljung | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 2:59.91 | ||||||
2 | Josefine Heintz | 201994 | Simklubben Elfsborg | 3:04.11 | ||||||
3 | Wendy Mo | 201994 | Trollhättans Simsällskap | 3:04.54 | ||||||
7 | Teresia Norring-Baude | 201994 | Simklubben S 02 | 3:18.14 | ||||||
8 | Alexandra Horvath | 201994 | Simklubben S 02 | 3:21.62 | ||||||
Gren 10, 200m bröstsim damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 2:50.26 | ||||||
2 | Filippa Hammerin | 201992 | Simklubben S 02 | 2:51.71 | ||||||
3 | Hanna Schariot | 201993 | Simklubben S 02 | 2:59.50 | ||||||
Gren 11, 400m medley herrar, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
Gren 11, 400m medley herrar, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Andersson | 201995 | Uddevalla Sim | 5:31.70 | ||||||
2 | Jesper Skoglund | 201995 | Uddevalla Sim | 5:49.88 | ||||||
3 | Hampus Johansson | 201995 | Uddevalla Sim | 6:11.41 | ||||||
Gren 11, 400m medley herrar, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 5:28.61 | ||||||
2 | Sebastian Pettersson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 5:44.89 | ||||||
3 | Rasmus Olsson | 201994 | Trollhättans Simsällskap | 5:44.90 | ||||||
Gren 11, 400m medley herrar, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Nilsson | 201993 | Trollhättans Simsällskap | 5:03.23 | ||||||
2 | Christian Svensson | 201991 | Simklubben Elfsborg | 5:24.41 | ||||||
3 | Aron Bryngelsson | 201993 | Uddevalla Sim | 5:41.66 | ||||||
Gren 12, 200m medley damer, 13 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felicia Andersson | 201997 | Uddevalla Sim | 2:52.42 | ||||||
2 | Lina Berg | 201996 | Simklubben S 02 | 2:56.33 | ||||||
3 | Hanna Erléus | 201997 | Simklubben S 02 | 2:58.74 | ||||||
4 | Julia Bellvik | 201996 | Simklubben S 02 | 2:58.98 | ||||||
Gren 12, 200m medley damer, 14 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Lundmark | 201995 | Simklubben S 02 | 2:40.33 | ||||||
2 | Amanda Sundström | 201995 | Uddevalla Sim | 2:42.95 | ||||||
3 | Lena Ghabayen | 201995 | Trollhättans Simsällskap | 2:55.87 | ||||||
4 | Natalie Ylitalo | 201995 | Simklubben S 02 | 2:57.10 | ||||||
Gren 12, 200m medley damer, 15 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Janina Fredriksson | 201994 | Uddevalla Sim | 2:39.23 | ||||||
2 | Josefine Heintz | 201994 | Simklubben Elfsborg | 2:43.70 | ||||||
3 | Emelie Larsson | 201994 | Uddevalla Sim | 2:45.18 | ||||||
8 | Alexandra Horvath | 201994 | Simklubben S 02 | 2:55.34 | ||||||
10 | Teresia Norring-Baude | 201994 | Simklubben S 02 | 3:07.01 | ||||||
Gren 12, 200m medley damer, 16 - 18 år, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Hellström | 201992 | Simklubben S 02 | 2:29.86 | ||||||
2 | Sandra Olsson | 201992 | Simklubben S 02 | 2:35.68 | ||||||
3 | Josefina Holmén | 201992 | Uddevalla Sim | 2:36.02 | ||||||
5 | Hanna Schariot | 201993 | Simklubben S 02 | 2:44.87 | ||||||
Gren 13, 50m fjärilsim herrar, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 28.57 | ||||||
2 | Max Björberg | 201986 | S77 Stenungsund | 28.78 | ||||||
3 | Daniel Jodin | 201992 | Kungälvs Simsällskap | 30.63 | ||||||
Gren 14, 50m fjärilsim herrar, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Larm | 201997 | Simklubben Götene | 43.43 | ||||||
Gren 15, 50m fjärilsim damer, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Andersson | 201992 | Alingsås SLS | 31.70 | ||||||
2 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 32.26 | ||||||
3 | Ida Almbratt | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 33.53 | ||||||
Gren 16, 50m fjärilsim damer, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Bennehed | 201997 | Simklubben Vänersborg | 41.00 | ||||||
2 | Lovisa Styrenius | 201997 | Trollhättans Simsällskap | 41.74 | ||||||
3 | Jessica Svensson | 201997 | S77 Stenungsund | 45.77 | ||||||
Gren 17, 50m ryggsim herrar, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Jodin | 201992 | Kungälvs Simsällskap | 30.03 | ||||||
2 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 30.75 | ||||||
3 | Anton Arvidsson | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 33.30 | ||||||
Gren 18, 50m ryggsim herrar, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | 43.18 | ||||||
2 | Erik Larm | 201997 | Simklubben Götene | 43.38 | ||||||
3 | Sebastian Paling | 201997 | Simklubben S 02 | 45.88 | ||||||
Gren 19, 50m ryggsim damer, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Andersson | 201992 | Alingsås SLS | 33.44 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandez | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 34.45 | ||||||
3 | Josefin Axberg | 201993 | Kungälvs Simsällskap | 35.02 | ||||||
Gren 20, 50m ryggsim damer, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Bennehed | 201997 | Simklubben Vänersborg | 39.93 | ||||||
2 | Lovisa Styrenius | 201997 | Trollhättans Simsällskap | 43.67 | ||||||
3 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | 44.02 | ||||||
Gren 21, 50m bröstsim herrar, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Björberg | 201986 | S77 Stenungsund | 31.35 | ||||||
2 | Victor Kuzmin | 201979 | Simklubben S 02 | 31.41 | ||||||
3 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 31.94 | ||||||
Gren 22, 50m bröstsim herrar, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magnus Ericsson | 201997 | S77 Stenungsund | 49.46 | ||||||
2 | Manne Holgersson | 201999 | Alingsås SLS | 54.41 | ||||||
Gren 23, 50m bröstsim damer, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Almbratt | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 37.43 | ||||||
2 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 37.54 | ||||||
3 | Mikaela Dahl | 201994 | Alingsås SLS | 37.95 | ||||||
20 | Madelene Eriksson | 201996 | Simklubben S 02 | 47.55 | ||||||
Gren 24, 50m bröstsim damer, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Styrenius | 201997 | Trollhättans Simsällskap | 49.29 | ||||||
2 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | 50.97 | ||||||
Gren 25, 50m frisim herrar, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Max Björberg | 201986 | S77 Stenungsund | 25.43 | ||||||
2 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 26.15 | ||||||
3 | Mathias Petrusson | 201993 | S77 Stenungsund | 27.44 | ||||||
Gren 26, 50m frisim herrar, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Larm | 201997 | Simklubben Götene | 36.98 | ||||||
2 | Sebastian Johansson | 201997 | Simklubben S 02 | 37.96 | ||||||
3 | Magnus Ericsson | 201997 | S77 Stenungsund | 38.25 | ||||||
4 | Sebastian Paling | 201997 | Simklubben S 02 | 38.93 | ||||||
Gren 27, 50m frisim damer, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Almbratt | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 29.20 | ||||||
2 | Amanda Nielsen-Fernandez | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 29.53 | ||||||
3 | Mikaela Dahl | 201994 | Alingsås SLS | 29.86 | ||||||
24 | Madelene Eriksson | 201996 | Simklubben S 02 | 40.05 | ||||||
Gren 28, 50m frisim damer, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Bennehed | 201997 | Simklubben Vänersborg | 35.50 | ||||||
2 | Lovisa Styrenius | 201997 | Trollhättans Simsällskap | 36.25 | ||||||
3 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | 36.38 | ||||||
Gren 29, 100m medley herrar, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Decoy | 201992 | Alingsås SLS | 1:05.41 | ||||||
2 | Daniel Jodin | 201992 | Kungälvs Simsällskap | 1:07.49 | ||||||
3 | Max Björberg | 201986 | S77 Stenungsund | 1:07.97 | ||||||
Gren 30, 100m medley herrar, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Larm | 201997 | Simklubben Götene | 1:35.18 | ||||||
2 | Manne Holgersson | 201999 | Alingsås SLS | 1:50.95 | ||||||
Gren 31, 100m medley damer, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Andersson | 201992 | Alingsås SLS | 1:13.25 | ||||||
2 | Isabelle Avenius | 201996 | Kungälvs Simsällskap | 1:13.96 | ||||||
3 | Ida Almbratt | 201994 | Kungälvs Simsällskap | 1:15.43 | ||||||
Gren 32, 100m medley damer, 12 år och yngre, Final | ||||||||||
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Bennehed | 201997 | Simklubben Vänersborg | 1:29.83 | ||||||
2 | Lovisa Styrenius | 201997 | Trollhättans Simsällskap | 1:35.93 | ||||||
3 | Matilda Larm | 201999 | Simklubben Götene | 1:37.47 |