| Gren 1, 50m fjärilsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
35.12 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.50 |
|
3 |
Cajsa Törnqvist |
201996 |
Åsundens Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.81 |
|
9 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
48.56 |
|
| Gren 2, 50m fjärilsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.65 |
|
2 |
Erik Larm |
201997 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
44.88 |
|
3 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
45.63 |
|
| Gren 3, 50m ryggsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
43.95 |
|
2 |
Linnéa Fahlberg |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
44.83 |
|
3 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.13 |
|
11 |
Beatrice Wallin |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.95 |
|
15 |
Emilie Zhu |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
53.86 |
|
21 |
Olivia Johansson |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.60 |
|
| Gren 4, 50m ryggsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
42.56 |
|
2 |
Oskar Abrahamsson |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
43.92 |
|
3 |
Felix Hellqvist |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
47.56 |
|
| Gren 5, 25m frisim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alice Palmkvist |
202000 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
17.66 |
|
2 |
Cathrine Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
18.86 |
|
3 |
Olivia Rudqvist |
202000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
18.94 |
|
5 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
19.48 |
|
7 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.05 |
|
8 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.35 |
|
11 |
Clara Richardsson |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
23.76 |
|
13 |
Alice Aurell |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
25.38 |
|
24 |
Jenny Lendel |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
43.42 |
|
| Gren 6, 25m frisim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kalle Wahlberg |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
18.36 |
|
2 |
Alexander Assor |
202000 |
Mellerud Simklubb |
|
|
|
|
|
19.58 |
|
3 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.20 |
|
9 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.82 |
|
14 |
August Holmgren |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.35 |
|
17 |
Petter Halling |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.99 |
|
18 |
Sirak Baire |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
34.23 |
|
19 |
Ermias Baire |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.43 |
|
20 |
Leo Zhu |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.13 |
|
| Gren 7, 100m ryggsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.92 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:23.78 |
|
3 |
Ellinore Irvefjord |
201997 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.32 |
|
10 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:47.06 |
|
15 |
Thea Einarsson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:01.01 |
|
| Gren 8, 100m ryggsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.83 |
|
2 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:30.26 |
|
3 |
Erik Larm |
201997 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:37.77 |
|
6 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.14 |
|
| Gren 9, 50m bröstsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Götlind |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
47.17 |
|
2 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.35 |
|
3 |
Evelina Johansson |
201998 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
47.72 |
|
10 |
Regina Borg Wermäng |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.43 |
|
18 |
Beatrice Wallin |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.86 |
|
24 |
Olivia Johansson |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.92 |
|
25 |
Hanna Ekholm |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:09.16 |
|
|
Emilie Zhu |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 10, 50m bröstsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
51.05 |
|
2 |
Oskar Abrahamsson |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
51.27 |
|
3 |
Elliot Olsson |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
51.94 |
|
| Gren 11, 25m ryggsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alice Palmkvist |
202000 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
22.53 |
|
2 |
Cathrine Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
23.35 |
|
3 |
Olivia Holm |
202000 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
23.36 |
|
5 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.38 |
|
7 |
Alice Aurell |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
25.63 |
|
11 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.40 |
|
13 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.48 |
|
| Gren 12, 25m ryggsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kalle Wahlberg |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.49 |
|
2 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.52 |
|
3 |
Melker Olsson |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.14 |
|
8 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.26 |
|
13 |
Philip Antonsson |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.01 |
|
15 |
August Holmgren |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.99 |
|
16 |
Sirak Baire |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.37 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:31.69 |
|
2 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:31.76 |
|
3 |
Hanna Rydén |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:35.46 |
|
5 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:42.01 |
|
14 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:56.26 |
|
15 |
Thea Einarsson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:03.54 |
|
| Gren 14, 100m bröstsim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.83 |
|
2 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:42.16 |
|
3 |
Axel Wahlberg |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:49.03 |
|
8 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:02.87 |
|
|
Anton Holm |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 15, 4x25m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:19.22 |
|
|
Beatrice Wallin |
191999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:23.04 |
|
3 |
SK Götene Lag 1 |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:28.17 |
|
4 |
SK Elfsborg Lag 2 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:51.94 |
|
|
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 16, 4x25m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.22 |
|
2 |
SK Götene Lag 1 P |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:21.83 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 2 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:33.10 |
|
6 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:54.07 |
|
|
Philip Antonsson |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bergström |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Erléus |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Holmgren |
192001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.83 |
|
|
Petter Halling |
192001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ermias Baire |
192001 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sirak Baire |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Zhu |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 17, 4x50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alingsås SLS Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:20.19 |
|
2 |
Trollhättans SS Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.34 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:38.79 |
|
4 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:01.16 |
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
191999 |
|
|
52.51 |
|
|
|
|
|
|
Julia Johansson |
191997 |
|
|
45.06 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Zhu |
191998 |
|
|
50.72 |
|
|
|
|
|
| Gren 18, 4x50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:33.56 |
|
2 |
Alingsås SLS Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:56.19 |
|
3 |
SK Götene Lag 1 P |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
3:08.98 |
|
| Gren 19, 50m frisim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Götlind |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
36.26 |
|
2 |
Matilda Larm |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
36.73 |
|
3 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.20 |
|
18 |
Regina Borg Wermäng |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.77 |
|
20 |
Olivia Johansson |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
52.04 |
|
| Gren 20, 50m frisim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
36.90 |
|
2 |
Oskar Abrahamsson |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
38.25 |
|
3 |
Albin Larsson |
201998 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
38.49 |
|
|
Arman Nakhaei |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 21, 25m bröstsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alice Palmkvist |
202000 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
24.35 |
|
2 |
Olivia Holm |
202000 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
24.70 |
|
3 |
Cathrine Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
6 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.26 |
|
8 |
Nicole Mathiasson |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.61 |
|
11 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.51 |
|
13 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.74 |
|
20 |
Clara Richardsson |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.09 |
|
|
Jenny Lendel |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 22, 25m bröstsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.60 |
|
2 |
Kalle Wahlberg |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.12 |
|
3 |
Elias Hyvönen |
202000 |
Simklubben Alingsås |
|
|
|
|
|
26.12 |
|
4 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.00 |
|
10 |
August Holmgren |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.51 |
|
11 |
Sirak Baire |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.20 |
|
12 |
Ermias Baire |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.22 |
|
13 |
Petter Halling |
202001 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
35.78 |
|
17 |
Philip Antonsson |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.43 |
|
| Gren 23, 100m frisim damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:04.24 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.14 |
|
3 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.22 |
|
9 |
Julia Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:38.37 |
|
15 |
Thea Einarsson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.40 |
|
| Gren 24, 100m frisim herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.82 |
|
2 |
Axel Wahlberg |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:17.03 |
|
3 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:23.56 |
|
8 |
Robert Sznajder Granat |
201996 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.24 |
|
9 |
Sebastian Johansson |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:32.27 |
|
17 |
Anton Holm |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:56.86 |
|
| Gren 25, 100m medley damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Götlind |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:34.59 |
|
2 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:37.70 |
|
3 |
Evelina Johansson |
201998 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:39.78 |
|
| Gren 26, 100m medley herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:36.50 |
|
2 |
Oskar Abrahamsson |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:42.17 |
|
3 |
Anton Lornell |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:48.80 |
|
| Gren 27, 25m fjärilsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofie Wirfalk |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
22.38 |
|
2 |
Alice Palmkvist |
202000 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
25.59 |
|
3 |
Cathrine Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.24 |
|
5 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.14 |
|
6 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.15 |
|
8 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.90 |
|
| Gren 28, 25m fjärilsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
23.20 |
|
2 |
Viktor Sjöström |
202001 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
34.09 |
|
| Gren 29, 200m medley damer, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erika Sköldberg |
201996 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:46.37 |
|
2 |
Hanna Erléus |
201997 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:00.40 |
|
3 |
Isabelle Stenvold |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:09.21 |
|
| Gren 30, 200m medley herrar, 11 - 12 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Mo |
201996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:48.50 |
|
2 |
Marcus Pedersen |
201997 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:22.45 |
|
3 |
Erik Larm |
201997 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
3:25.19 |
|
| Gren 31, 25m fjärilsim damer, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emma Götlind |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
18.84 |
|
2 |
Daniela Bengtsson |
201998 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
19.58 |
|
3 |
Josefine Viljakainen |
201998 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.68 |
|
| Gren 32, 25m fjärilsim herrar, 9 - 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
18.17 |
|
2 |
Albin Larsson |
201998 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
|
|
|
|
20.19 |
|
3 |
Samuel Hou Gustafsson |
201999 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
21.13 |
|
| Gren 33, 4x50m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Trollhättans SS Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.02 |
|
2 |
Alingsås SLS Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:52.29 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:07.27 |
|
4 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:23.73 |
|
|
Julia Johansson |
191997 |
|
|
49.09 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Johansson |
191999 |
|
|
1:06.27 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Erléus |
191997 |
|
|
38.23 |
|
|
|
|
|
|
Thea Einarsson |
191997 |
|
|
50.14 |
|
|
|
|
|
| Gren 34, 4x50m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:03.75 |
|
2 |
SK Götene Lag 1 P |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
3:23.48 |
|
3 |
Alingsås SLS Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
3:34.13 |
|
| Gren 35, 4x25m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:35.95 |
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regina Borg Wermäng |
191999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cathrine Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:37.37 |
|
3 |
SK Götene Lag 1 |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:42.23 |
|
| Gren 36, 4x25m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Götene Lag 1 P |
|
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:31.91 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:31.99 |
|
3 |
Alingsås SLS Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:53.99 |
|