| Gren 1, 400m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:57.36 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:07.42 |
|
3 |
Ebba Hellström |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:07.70 |
|
13 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:22.83 |
|
15 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:34.67 |
|
| Gren 2, 400m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
4:22.32 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:35.26 |
|
3 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:37.35 |
|
| Gren 3, 4x200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:38.47 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
8:43.46 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:44.98 |
|
10 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:10.58 |
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
2:13.04 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
191992 |
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
191992 |
|
|
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Schariot |
191993 |
|
|
2:23.87 |
|
|
|
|
|
14 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:22.04 |
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
2:24.36 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 4, 4x200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Herrar |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
7:36.03 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
7:36.47 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:42.82 |
|
14 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:05.91 |
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
2:10.98 |
|
|
|
|
|
|
Robert O┤gorman |
191995 |
|
|
2:20.43 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Pettersson |
191994 |
|
|
2:21.17 |
|
|
|
|
|
| Gren 5, 200m frisim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:07.28 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:07.38 |
|
3 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:09.81 |
|
17 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:16.67 |
|
|
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 5, 200m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:06.09 |
|
2 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:06.18 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:06.32 |
|
| Gren 6, 100m frisim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.28 |
|
2 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
52.75 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.12 |
|
33 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
58.42 |
|
42 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.72 |
|
| Gren 6, 100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
49.84 |
|
2 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
52.10 |
|
3 |
Johan Widén |
201986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
53.07 |
|
| Gren 7, 100m bröstsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.81 |
|
2 |
Sandra Olofsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:14.56 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:14.80 |
|
22 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:21.41 |
|
28 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:22.54 |
|
| Gren 7, 100m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.22 |
|
2 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.55 |
|
3 |
Elise Löfgren |
201991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.54 |
|
| Gren 8, 50m bröstsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Lundberg |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.36 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
30.41 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
30.62 |
|
7 |
Victor Kuzmin |
201979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.10 |
|
| Gren 8, 50m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
29.46 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
29.53 |
|
3 |
Daniel Lundberg |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.27 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.97 |
|
2 |
Natalie Andersson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:05.05 |
|
3 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.13 |
|
14 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.48 |
|
18 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.21 |
|
22 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.14 |
|
24 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.41 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.42 |
|
2 |
Frida Andersson |
201991 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:03.17 |
|
3 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:03.36 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
58.66 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:01.27 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.33 |
|
18 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.22 |
|
22 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.07 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
58.08 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
58.27 |
|
3 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:00.13 |
|
| Gren 11, 50m ryggsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
2 |
Frida Andersson |
201991 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
30.96 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.10 |
|
11 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.22 |
|
22 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.62 |
|
| Gren 11, 50m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.00 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
3 |
Frida Andersson |
201991 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
30.68 |
|
| Gren 12, 200m fjärilsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:09.77 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:10.45 |
|
3 |
David Larsson |
201989 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:13.51 |
|
| Gren 12, 200m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:02.95 |
|
2 |
Ossian Arvidsson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.78 |
|
3 |
Petter Lindahl |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:14.90 |
|
| Gren 13, 200m medley damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:26.69 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:27.43 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:27.44 |
|
15 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.66 |
|
17 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:40.18 |
|
21 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:42.96 |
|
| Gren 13, 200m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:24.53 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:24.67 |
|
3 |
Elin Svensson |
201991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:27.20 |
|
| Gren 14, 400m frisim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:11.21 |
|
2 |
Jesper Svensson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
4:11.83 |
|
3 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:11.93 |
|
| Gren 14, 400m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
4:01.29 |
|
2 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:04.22 |
|
3 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.87 |
|
| Gren 15, 50m frisim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
25.82 |
|
2 |
Caroline Adolfsson |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.80 |
|
3 |
Erika Carlén |
201994 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.19 |
|
20 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.88 |
|
27 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.83 |
|
| Gren 15, 50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
25.02 |
|
2 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
3 |
Caroline Adolfsson |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.27 |
|
3 |
Natalie Andersson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
27.27 |
|
| Gren 16, 200m bröstsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:19.08 |
|
2 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:21.71 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:24.01 |
|
| Gren 16, 200m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.82 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.98 |
|
3 |
Fredrich Risebrandt |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:22.98 |
|
| Gren 17, 800m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:11.46 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:19.42 |
|
3 |
Malvina Reinhold |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:23.78 |
|
11 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:54.62 |
|
12 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:55.51 |
|
15 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
10:10.18 |
|
| Gren 18, 100m medley herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.26 |
|
2 |
Corentin Poels |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.36 |
|
3 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
59.88 |
|
28 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.57 |
|
29 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.77 |
|
| Gren 18, 100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
58.64 |
|
2 |
Mattias Thorsell |
201989 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.20 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
201989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:00.53 |
|
| Gren 19, 200m ryggsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:17.58 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.75 |
|
3 |
Olivia Frank |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:23.17 |
|
7 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:27.04 |
|
13 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.47 |
|
| Gren 19, 200m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:16.57 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.81 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:19.10 |
|
| Gren 20, 50m fjärilsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
2 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.40 |
|
3 |
Robin Henriksson |
201987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
26.43 |
|
17 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.41 |
|
20 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.05 |
|
| Gren 20, 50m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
26.09 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
26.14 |
|
3 |
Robin Henriksson |
201987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
26.26 |
|
| Gren 21, 4x50m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:57.09 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:59.78 |
|
3 |
Skövde SS D Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.56 |
|
13 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:10.77 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
32.72 |
|
|
|
|
|
|
Jessica Moberg |
191993 |
|
|
36.43 |
|
|
|
|
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
32.06 |
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
29.56 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:13.35 |
|
|
Sandra Olsson |
191992 |
|
|
33.62 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Schariot |
191993 |
|
|
38.67 |
|
|
|
|
|
|
Karin Jarenfors |
191993 |
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
29.08 |
|
|
|
|
|
18 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.65 |
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
33.77 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
37.49 |
|
|
|
|
|
|
Frida Elander |
191991 |
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Horvath |
191994 |
|
|
30.39 |
|
|
|
|
|
| Gren 22, 4x50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:33.77 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:34.77 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:37.39 |
|
18 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:48.21 |
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
Felipe Kristensson |
191990 |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
27.83 |
|
|
|
|
|
|
Robert O┤gorman |
191995 |
|
|
27.11 |
|
|
|
|
|
19 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:57.32 |
|
|
Oscar Pettersson |
191994 |
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Dimcevski |
191995 |
|
|
29.67 |
|
|
|
|
|
|
Nils Montalva |
191993 |
|
|
28.58 |
|
|
|
|
|
|
Johannes Sköld |
191996 |
|
|
30.47 |
|
|
|
|
|
| Gren 23, 4x100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:50.53 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
3:58.92 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:02.44 |
|
12 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:15.30 |
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
191992 |
|
|
1:03.92 |
|
|
|
|
|
17 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:25.81 |
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Horvath |
191994 |
|
|
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Schariot |
191993 |
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
18 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:33.72 |
|
|
Karin Jarenfors |
191993 |
|
|
1:06.40 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Alm |
191994 |
|
|
1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
Lina Berg |
191996 |
|
|
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
Jessica Moberg |
191993 |
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
|
| Gren 24, 4x100m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
3:51.16 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 Herrar |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:51.91 |
|
3 |
Alingsås Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
3:56.09 |
|
|
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 25, 200m frisim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
201992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:56.33 |
|
2 |
Jesper Svensson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:57.84 |
|
3 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.85 |
|
26 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:08.35 |
|
| Gren 25, 200m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carl Leander |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:56.16 |
|
2 |
Kristoffer Dahlberg |
201985 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:58.62 |
|
3 |
Jonas Jonson |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:58.63 |
|
| Gren 26, 100m frisim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.98 |
|
2 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
59.23 |
|
3 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.42 |
|
11 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:00.84 |
|
35 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.61 |
|
37 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.51 |
|
| Gren 26, 100m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Céline Bertrand |
201995 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.42 |
|
2 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
58.80 |
|
3 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.03 |
|
| Gren 27, 100m bröstsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.38 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.70 |
|
3 |
Rickard Berglund |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.75 |
|
| Gren 27, 100m bröstsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
201988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.88 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.15 |
|
3 |
Rickard Berglund |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.09 |
|
| Gren 28, 50m bröstsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.51 |
|
2 |
Anna Kubicka |
201989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
33.80 |
|
3 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.81 |
|
16 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.53 |
|
25 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
38.07 |
|
|
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 28, 50m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.73 |
|
2 |
Helena Kumblad |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
32.99 |
|
3 |
Sandra Olofsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
33.84 |
|
| Gren 29, 100m fjärilsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:00.08 |
|
2 |
Anton Kjellqvist |
201991 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.52 |
|
3 |
Petter Lindahl |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.56 |
|
20 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.42 |
|
| Gren 29, 100m fjärilsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
57.39 |
|
2 |
Axel Aversund |
201991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
58.96 |
|
3 |
Petter Lindahl |
201990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.54 |
|
| Gren 30, 100m ryggsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.86 |
|
2 |
Olivia Frank |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:05.91 |
|
3 |
Matilda Larsson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:06.21 |
|
11 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.77 |
|
14 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.23 |
|
15 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.86 |
|
| Gren 30, 100m ryggsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.21 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.27 |
|
3 |
Olivia Frank |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:05.38 |
|
| Gren 31, 50m ryggsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Corentin Poels |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.40 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.14 |
|
3 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
28.20 |
|
19 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.93 |
|
29 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.97 |
|
| Gren 31, 50m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
201982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.60 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
201991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
27.20 |
|
3 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.15 |
|
| Gren 32, 200m fjärilsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.26 |
|
2 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.47 |
|
3 |
Anna Söderbergh |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.97 |
|
12 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:36.50 |
|
13 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:37.93 |
|
17 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:47.07 |
|
| Gren 32, 200m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.21 |
|
2 |
Linn Nordberg |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:23.82 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.52 |
|
| Gren 33, 200m medley herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:10.41 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:10.62 |
|
3 |
Rickard Berglund |
201987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:12.32 |
|
25 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:26.84 |
|
| Gren 33, 200m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:04.05 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:08.01 |
|
3 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:09.00 |
|
| Gren 34, 400m frisim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:33.26 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:34.14 |
|
3 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.35 |
|
16 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:52.50 |
|
17 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:57.67 |
|
| Gren 34, 400m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
201992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:27.49 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:30.63 |
|
3 |
Elisabeta Nuber |
201993 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:32.49 |
|
| Gren 35, 50m frisim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
24.22 |
|
2 |
Kristian Mandel |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
24.39 |
|
3 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.40 |
|
32 |
Martin Janson |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.75 |
|
36 |
Felipe Kristensson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.97 |
|
| Gren 35, 50m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
201988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.65 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
24.21 |
|
3 |
Kristian Mandel |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
24.30 |
|
| Gren 36, 200m bröstsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:39.12 |
|
2 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.27 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.31 |
|
14 |
Filippa Hammerin |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:53.54 |
|
17 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:54.58 |
|
20 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:57.50 |
|
| Gren 36, 200m bröstsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höstman |
201988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:29.15 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.49 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
201991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:37.68 |
|
| Gren 37, 1500m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
16:03.17 |
|
2 |
Tim Arnesen |
201987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:42.60 |
|
3 |
Johan Hildesson |
201992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:58.09 |
|
| Gren 38, 100m medley damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
201980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.53 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:07.45 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.54 |
|
16 |
Sandra Olsson |
201992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.43 |
|
21 |
Klara Simonsson |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.36 |
|
24 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.26 |
|
26 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.38 |
|
29 |
Tilde Lundmark |
201995 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:15.76 |
|
30 |
Hanna Schariot |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:18.68 |
|
| Gren 38, 100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höstman |
201990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.19 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
201987 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:06.73 |
|
3 |
Linnéa Bielicz |
201994 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.07 |
|
| Gren 39, 200m ryggsim herrar, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
201990 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:00.68 |
|
2 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:11.64 |
|
3 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:12.69 |
|
9 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:21.95 |
|
| Gren 39, 200m ryggsim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
201990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:05.07 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
201992 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
2:10.13 |
|
3 |
Patric Kartberg |
201992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.02 |
|
8 |
Filip Holmqvist |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:21.04 |
|
| Gren 40, 50m fjärilsim damer, Försök
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Andersson |
201991 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.63 |
|
2 |
Natalie Andersson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.71 |
|
3 |
Caroline Adolfsson |
201993 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.10 |
|
21 |
Therese Josefsson |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.27 |
|
24 |
Anna Sirenius Lundberg |
201994 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.98 |
|
26 |
Cecilia Johnsson |
201990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.26 |
|
27 |
Karin Jarenfors |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.37 |
|
30 |
Jessica Moberg |
201993 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.72 |
|
| Gren 40, 50m fjärilsim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Andersson |
201991 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.56 |
|
2 |
Natalie Andersson |
201988 |
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
28.58 |
|
3 |
Malin Ekstrand |
201991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
28.67 |
|
| Gren 41, 4x50m medley herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:45.58 |
|
2 |
Varberg Herrar Lag 1 |
|
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:47.84 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:48.56 |
|
11 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:57.36 |
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
31.14 |
|
|
|
|
|
|
Victor Kuzmin |
191979 |
|
|
31.21 |
|
|
|
|
|
|
Felipe Kristensson |
191990 |
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
25.76 |
|
|
|
|
|
| Gren 42, 4x50m frisim damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:47.12 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
1:48.79 |
|
3 |
Skövde SS D Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.98 |
|
14 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:58.11 |
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
191992 |
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
29.22 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
191992 |
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
17 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:59.31 |
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
29.89 |
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
29.13 |
|
|
|
|
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
29.88 |
|
|
|
|
|
|
Jessica Moberg |
191993 |
|
|
30.41 |
|
|
|
|
|
18 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:02.44 |
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
30.13 |
|
|
|
|
|
|
Hanna Schariot |
191993 |
|
|
31.64 |
|
|
|
|
|
|
Cecilia Johnsson |
191990 |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
|
|
Karin Jarenfors |
191993 |
|
|
30.32 |
|
|
|
|
|
| Gren 43, 4x100m frisim herrar, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
3:27.70 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 Herrar |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:31.11 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:33.25 |
|
14 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:02.64 |
|
|
Martin Janson |
191994 |
|
|
58.56 |
|
|
|
|
|
|
Robert O┤gorman |
191995 |
|
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
Oscar Pettersson |
191994 |
|
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
Filip Holmqvist |
191994 |
|
|
59.66 |
|
|
|
|
|
| Gren 44, 4x100m medley damer, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:18.64 |
|
2 |
Uddevalla Sim Lag 1 |
|
UDDEVALLA |
|
|
|
|
|
4:22.63 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:28.67 |
|
10 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:43.99 |
|
|
Sandra Olsson |
191992 |
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
Jessica Moberg |
191993 |
|
|
1:19.98 |
|
|
|
|
|
|
Therese Josefsson |
191993 |
|
|
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
Louise Larsson |
191992 |
|
|
1:05.14 |
|
|
|
|
|
14 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:46.56 |
|
|
Tilde Lundmark |
191995 |
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
Klara Simonsson |
191995 |
|
|
1:21.86 |
|
|
|
|
|
|
Anna Sirenius Lundberg |
191994 |
|
|
1:09.29 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Zetterström |
191994 |
|
|
1:04.30 |
|
|
|
|
|