| Gren 1, 6x25m frisim mixed, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:41.46 |
|
2 |
S02s Sjörövare 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:53.71 |
|
|
Robert Sjödin |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Wallin |
191999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Söderlund |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Böhn |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrin Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:54.41 |
|
9 |
S02S Sjörövare 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:41.88 |
|
|
Alice Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Erléus |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Andersson |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bergström |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Berg |
191999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Coates |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 2, 50m ryggsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.30 |
|
2 |
Mathilda Weiler |
201998 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
43.76 |
|
3 |
Gabriella Pettersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.47 |
|
16 |
Alice Andersson |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
55.71 |
|
| Gren 3, 50m ryggsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.77 |
|
2 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.10 |
|
3 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
44.23 |
|
9 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.58 |
|
13 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.24 |
|
| Gren 4, 50m ryggsim damer, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Madeleine Wanna |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.77 |
|
2 |
Kajsa Björck-Teuscher |
201999 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.97 |
|
3 |
Therese Johansson |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.03 |
|
6 |
Beatrice Wallin |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.23 |
|
30 |
Madelene Kastmark |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:29.44 |
|
| Gren 5, 50m ryggsim herrar, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.30 |
|
2 |
Erik Strandberg |
201999 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.83 |
|
3 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.56 |
|
| Gren 6, 25m ryggsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Malin Elvin |
202000 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.57 |
|
2 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
23.69 |
|
3 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.06 |
|
6 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.51 |
|
14 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.13 |
|
| Gren 7, 25m ryggsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tobias Åberg |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.24 |
|
2 |
Sebastian Petersson |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.60 |
|
3 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.07 |
|
4 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.93 |
|
11 |
Anton Coates |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
47.51 |
|
| Gren 8, 50m frisim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Weiler |
201998 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
37.15 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.84 |
|
3 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.97 |
|
19 |
Alice Andersson |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
50.87 |
|
| Gren 9, 50m frisim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.89 |
|
2 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
37.10 |
|
3 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.33 |
|
4 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.39 |
|
10 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
41.68 |
|
14 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.68 |
|
| Gren 10, 50m frisim damer, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Therese Johansson |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.63 |
|
2 |
Tova Lilja |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.86 |
|
3 |
Madeleine Wanna |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
41.49 |
|
19 |
Olivia Berg |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
51.73 |
|
|
Beatrice Wallin |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 11, 50m frisim herrar, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.27 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.42 |
|
3 |
Erik Strandberg |
201999 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.80 |
|
| Gren 12, 25m frisim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
18.42 |
|
2 |
Malin Elvin |
202000 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.06 |
|
3 |
Johanna Weiler |
202000 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
21.25 |
|
4 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.39 |
|
5 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.44 |
|
9 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.24 |
|
| Gren 13, 25m frisim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sebastian Petersson |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.77 |
|
2 |
Tobias Åberg |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.91 |
|
3 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
21.65 |
|
4 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.62 |
|
| Gren 14, 50m bröstsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Weiler |
201998 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
46.49 |
|
2 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.84 |
|
3 |
Maja Palmqvist |
201998 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
48.91 |
|
| Gren 15, 50m bröstsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
49.94 |
|
2 |
Jonathan Fors |
201998 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.26 |
|
3 |
Pontus Staudinger |
201998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
52.27 |
|
5 |
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
54.93 |
|
12 |
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.62 |
|
| Gren 16, 50m bröstsim damer, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Madeleine Wanna |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.53 |
|
2 |
Kajsa Björck-Teuscher |
201999 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.72 |
|
3 |
Ann-Christine Karlsson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.25 |
|
20 |
Beatrice Wallin |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.95 |
|
26 |
Olivia Berg |
201999 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.61 |
|
| Gren 17, 50m bröstsim herrar, 9 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.11 |
|
2 |
Noah Griphem |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
58.24 |
|
3 |
William W Holappa |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
59.99 |
|
| Gren 18, 25m bröstsim damer, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sofie Wirfalk |
202000 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.38 |
|
2 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.64 |
|
3 |
Malin Elvin |
202000 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.82 |
|
5 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.95 |
|
6 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.85 |
|
12 |
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.78 |
|
| Gren 19, 25m bröstsim herrar, 8 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tobias Åberg |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.36 |
|
2 |
Lucas Bergström |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
25.63 |
|
3 |
Sebastian Petersson |
202000 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.62 |
|
6 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
33.14 |
|
| Gren 20, 50m fjärilsim damer, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mathilda Weiler |
201998 |
Föreningen Sim Team Engelholm |
|
|
|
|
|
43.41 |
|
2 |
Gabriella Pettersson |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.45 |
|
3 |
Marta Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.88 |
|
| Gren 21, 50m fjärilsim herrar, 10 år, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Aron Qvirist |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.09 |
|
2 |
Karl Zimmerman |
201998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.97 |
|
3 |
Robert Sjödin |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
46.76 |
|
|
Christian Söderlund |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
Jesper Böhn |
201998 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 22, 25m fjärilsim damer, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kajsa Björck-Teuscher |
201999 |
Grums Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.74 |
|
2 |
Tova Lilja |
201999 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.42 |
|
3 |
Amanda Magnusson |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.31 |
|
7 |
Katrin Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
24.11 |
|
13 |
Alice Sävman |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.76 |
|
15 |
Hanna Gebart |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.21 |
|
|
Malin Kaldrup |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 23, 25m fjärilsim herrar, 9 år och yngre, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tor Leander |
201999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.81 |
|
2 |
Samuel Rudqvist |
201999 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.88 |
|
3 |
William W Holappa |
201999 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
24.99 |
|
5 |
Edvin Erléus |
202000 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.00 |
|
| Gren 24, 4x25m medley mixed, Final
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.83 |
|
2 |
Mass Lag 2 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.55 |
|
3 |
Mass Lag 3 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:28.42 |
|
4 |
S02s Sjörövare 1 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:31.49 |
|
|
Robert Sjödin |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Wallin |
191999 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrin Sävman |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Böhn |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
S02S Sjörövare 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:57.08 |
|
|
Hanna Gebart |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bergström |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Kaldrup |
192000 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Söderlund |
191998 |
|
|
|
|
|
|
|
|