| Gren 1, 400m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:06.27 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:08.42 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:09.14 |
|
5 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:16.51 |
|
11 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:30.94 |
|
13 |
Linnéa Seignér |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
5:39.41 |
|
| Gren 2, 400m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.67 |
|
2 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:47.74 |
|
3 |
Jesper Svensson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:55.62 |
|
| Gren 3, 4x200m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:40.98 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:44.24 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:01.96 |
|
5 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:10.07 |
|
|
Filippa Hammerin |
1992 |
|
|
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
Sandberg Ellen |
190 |
|
|
2:18.06 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
2:14.77 |
|
|
|
|
|
| Gren 4, 4x200m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Herrar Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:52.38 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
7:58.32 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:59.86 |
|
| Gren 5, 200m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.45 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.95 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.32 |
|
7 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:13.26 |
|
16 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:17.50 |
|
| Gren 5, 200m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.99 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.39 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.77 |
|
| Gren 6, 100m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.69 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.82 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
54.33 |
|
14 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
56.90 |
|
32 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.55 |
|
| Gren 6, 100m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.21 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.35 |
|
3 |
Joakim Tevell |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.69 |
|
| Gren 7, 100m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:16.99 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.19 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.62 |
|
| Gren 7, 100m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.40 |
|
2 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:15.64 |
|
3 |
Nathalie Abrahamsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.05 |
|
| Gren 8, 50m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.68 |
|
2 |
Tomas Johansson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.99 |
|
3 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
| Gren 8, 50m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
30.11 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.68 |
|
3 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.21 |
|
| Gren 9, 100m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.98 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.57 |
|
3 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:07.70 |
|
11 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.90 |
|
16 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.09 |
|
| Gren 9, 100m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.71 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.74 |
|
3 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:07.24 |
|
| Gren 10, 100m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.11 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.03 |
|
3 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.58 |
|
9 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.63 |
|
10 |
William Tellstedt |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.91 |
|
| Gren 10, 100m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
58.80 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.08 |
|
3 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.89 |
|
7 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.37 |
|
| Gren 11, 50m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.99 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
31.06 |
|
3 |
Olivia Frank |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.05 |
|
| Gren 11, 50m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.29 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.39 |
|
3 |
Olivia Frank |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.82 |
|
| Gren 12, 200m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.75 |
|
2 |
Anton Kjellqvist |
1991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:23.71 |
|
3 |
Andreas Exner |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:25.82 |
|
| Gren 12, 200m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.88 |
|
2 |
Carl Leander |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.70 |
|
3 |
Anton Kjellqvist |
1991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:22.25 |
|
| Gren 13, 200m Medley damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.92 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.21 |
|
3 |
Lisa Johansson |
1992 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:31.20 |
|
5 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:33.08 |
|
| Gren 13, 200m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:23.51 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.97 |
|
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.85 |
|
| Gren 14, 400m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:15.07 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:16.41 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.15 |
|
13 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:28.29 |
|
14 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:29.38 |
|
| Gren 14, 400m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:07.44 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.25 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.18 |
|
| Gren 15, 50m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.49 |
|
2 |
Lisa Blomgren |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.27 |
|
3 |
Veronica Brännfeldt |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.49 |
|
| Gren 15, 50m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.93 |
|
2 |
Lisa Blomgren |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.04 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.20 |
|
| Gren 16, 200m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.75 |
|
2 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.62 |
|
3 |
Philip Carlsson |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:33.25 |
|
5 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:34.41 |
|
| Gren 16, 200m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:22.16 |
|
2 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.06 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:28.92 |
|
| Gren 17, 800m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:15.79 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:23.28 |
|
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:33.36 |
|
8 |
Filippa Hammerin |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
9:52.37 |
|
| Gren 18, 100m Medley herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:01.38 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.65 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.96 |
|
| Gren 18, 100m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
59.51 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.92 |
|
3 |
Mattias Thorsell |
1989 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.95 |
|
| Gren 19, 200m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.56 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.44 |
|
3 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:27.17 |
|
16 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.52 |
|
| Gren 19, 200m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.53 |
|
2 |
Johanna Pettersson |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.71 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:24.29 |
|
| Gren 20, 50m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
26.76 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.81 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.85 |
|
14 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
28.57 |
|
| Gren 20, 50m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.25 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.54 |
|
3 |
Christoffer Bengtsson |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.70 |
|
| Gren 21, 4x50m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:00.97 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:02.60 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.67 |
|
8 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:09.98 |
|
|
Ellen Svanberg |
1991 |
|
|
34.05 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
35.99 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
28.90 |
|
|
|
|
|
| Gren 22, 4x50m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Herrar Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:36.75 |
|
2 |
Skövde Pojkar Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:38.58 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:39.33 |
|
6 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:43.62 |
|
|
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidmann |
1990 |
|
|
26.86 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
24.87 |
|
|
|
|
|
| Gren 23, 4x100m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:59.03 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:01.04 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:10.38 |
|
7 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:15.20 |
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:03.76 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Hammerin |
1992 |
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:04.20 |
|
|
|
|
|
| Gren 24, 4x100m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Herrar Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:57.36 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:02.74 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:03.46 |
|
5 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:11.07 |
|
|
Jimmy Weidmann |
1990 |
|
|
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
|
|
1:04.26 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
55.61 |
|
|
|
|
|
| Gren 25, 200m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.40 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.11 |
|
3 |
Jonas Jonson |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:00.25 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.04 |
|
| Gren 25, 200m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:53.41 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:55.46 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:56.20 |
|
7 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:02.68 |
|
| Gren 26, 100m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.80 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.85 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.59 |
|
11 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:02.48 |
|
| Gren 26, 100m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.13 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.42 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.15 |
|
| Gren 27, 100m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.20 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.73 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:09.89 |
|
6 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:11.72 |
|
| Gren 27, 100m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.53 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.72 |
|
3 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.01 |
|
| Gren 28, 50m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Abrahamsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.45 |
|
2 |
Beatrice Palmgren |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.58 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.65 |
|
9 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
36.65 |
|
23 |
Filippa Hammerin |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
39.05 |
|
| Gren 28, 50m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.79 |
|
2 |
Nathalie Abrahamsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.28 |
|
3 |
Andrea Bengtsson |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.32 |
|
| Gren 29, 100m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.39 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.88 |
|
3 |
Jonas Jonson |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.36 |
|
13 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:06.20 |
|
| Gren 29, 100m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.92 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
59.49 |
|
3 |
Daniel Lorentzon |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.52 |
|
| Gren 30, 100m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.62 |
|
2 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:08.56 |
|
3 |
Olivia Frank |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.68 |
|
12 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:13.48 |
|
| Gren 30, 100m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.25 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.99 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.18 |
|
| Gren 31, 50m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.86 |
|
2 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.98 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.24 |
|
7 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
29.76 |
|
| Gren 31, 50m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.54 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.92 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.97 |
|
8 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.28 |
|
| Gren 32, 200m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linn Nordberg |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:31.16 |
|
2 |
Julia Olsson |
1989 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:35.45 |
|
3 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.23 |
|
5 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:38.71 |
|
| Gren 32, 200m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linn Nordberg |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:27.18 |
|
2 |
Julia Olsson |
1989 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.08 |
|
3 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.32 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:35.09 |
|
| Gren 33, 200m Medley herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.43 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:17.33 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.73 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:18.57 |
|
| Gren 33, 200m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:08.05 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.15 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.34 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:14.65 |
|
| Gren 34, 400m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.15 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.26 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.74 |
|
10 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:48.99 |
|
11 |
Filippa Hammerin |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:49.16 |
|
| Gren 34, 400m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:27.53 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.72 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:34.43 |
|
| Gren 35, 50m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.33 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.73 |
|
3 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
24.87 |
|
16 |
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.66 |
|
| Gren 35, 50m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.92 |
|
2 |
Daniel Lorentzon |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.60 |
|
3 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.64 |
|
| Gren 36, 200m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.43 |
|
2 |
Nathalie Abrahamsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.53 |
|
3 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.62 |
|
6 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.85 |
|
7 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:51.90 |
|
13 |
Filippa Hammerin |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:58.36 |
|
| Gren 36, 200m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.10 |
|
2 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:40.85 |
|
3 |
Nathalie Abrahamsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.90 |
|
7 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.13 |
|
| Gren 37, 1500m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:37.21 |
|
2 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:37.34 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:57.58 |
|
5 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
17:50.26 |
|
| Gren 38, 100m Medley damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.22 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.64 |
|
3 |
Lisa Johansson |
1992 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:09.01 |
|
11 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:12.55 |
|
| Gren 38, 100m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.22 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.29 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.71 |
|
| Gren 39, 200m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.48 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.63 |
|
3 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:16.88 |
|
| Gren 39, 200m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.86 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:10.30 |
|
3 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:15.81 |
|
| Gren 40, 50m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
29.12 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.15 |
|
3 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
29.98 |
|
6 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.05 |
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
AVBRÖT |
|
| Gren 40, 50m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.42 |
|
2 |
Frida Andersson |
1991 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
29.71 |
|
3 |
Lisa Blomgren |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.79 |
|
5 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.29 |
|
| Gren 41, 4x50m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Herrar Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.03 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:51.72 |
|
3 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:53.22 |
|
|
Jimmy Weidmann |
1990 |
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
25.03 |
|
|
|
|
|
| Gren 42, 4x50m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:48.47 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:52.13 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:55.40 |
|
6 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:56.86 |
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
29.07 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
28.98 |
|
|
|
|
|
| Gren 43, 4x100m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret SS Herrar Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:32.17 |
|
2 |
Skövde Pojkar Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:36.97 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:42.33 |
|
4 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
3:48.83 |
|
|
Eddie Sjörén-Hedberg |
1991 |
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
57.83 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
54.97 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidmann |
1990 |
|
|
57.72 |
|
|
|
|
|
| Gren 44, 4x100m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:25.71 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:27.83 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:34.14 |
|
5 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:45.18 |
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:13.96 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:17.99 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:02.34 |
|
|
|
|
|