| Gren 1, 400m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:07.26 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:13.30 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:15.03 |
|
| Gren 2, 400m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:36.31 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:36.92 |
|
3 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:39.63 |
|
| Gren 3, 4x200m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:36.35 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
8:43.08 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
8:51.73 |
|
| Gren 4, 4x200m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:47.06 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:51.46 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Herrar |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
7:57.43 |
|
| Gren 5, 200m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.40 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:10.01 |
|
3 |
Malin Ekstrand |
1991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:11.45 |
|
| Gren 5, 200m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.88 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:08.08 |
|
3 |
Malin Ekstrand |
1991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:10.18 |
|
| Gren 6, 100m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
52.45 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.50 |
|
3 |
Sebastian Andersson |
1979 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.65 |
|
21 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
57.30 |
|
38 |
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
59.25 |
|
| Gren 6, 100m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
49.65 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.46 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.76 |
|
| Gren 7, 100m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:11.97 |
|
2 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.65 |
|
3 |
Elise Löfgren |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.23 |
|
| Gren 7, 100m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:11.68 |
|
2 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.13 |
|
3 |
Elise Löfgren |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.38 |
|
| Gren 8, 50m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
30.81 |
|
2 |
Victor Kuzmin |
1979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.90 |
|
3 |
Tomas Johansson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.25 |
|
| Gren 8, 50m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
30.48 |
|
2 |
Victor Kuzmin |
1979 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.14 |
|
3 |
Linus Johannesson |
1983 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
31.22 |
|
| Gren 9, 100m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:04.66 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.66 |
|
3 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.96 |
|
| Gren 9, 100m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:01.58 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.80 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.85 |
|
| Gren 10, 100m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:01.58 |
|
2 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.66 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.81 |
|
9 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.90 |
|
| Gren 10, 100m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.48 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.61 |
|
3 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.07 |
|
| Gren 11, 50m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.54 |
|
2 |
Claire Hedenskog |
1980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.87 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.91 |
|
| Gren 11, 50m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.17 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
30.42 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
30.80 |
|
| Gren 12, 200m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:14.57 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:17.75 |
|
3 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:22.31 |
|
| Gren 12, 200m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:07.78 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.29 |
|
3 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:17.29 |
|
| Gren 13, 200m Medley damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.87 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.07 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.12 |
|
| Gren 13, 200m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:22.19 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:22.55 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.29 |
|
| Gren 14, 400m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:14.83 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:16.77 |
|
3 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.64 |
|
7 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:25.57 |
|
| Gren 14, 400m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:09.72 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:12.52 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.09 |
|
7 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:24.23 |
|
| Gren 15, 50m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Claire Hedenskog |
1980 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
26.24 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
27.22 |
|
3 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.25 |
|
| Gren 15, 50m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.83 |
|
2 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
26.87 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.38 |
|
| Gren 16, 200m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.84 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:29.31 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:30.59 |
|
| Gren 16, 200m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:20.40 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.88 |
|
3 |
Kristoffer Dahlberg |
1985 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.77 |
|
| Gren 17, 800m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
9:14.14 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:15.66 |
|
3 |
Sandra Franzén |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
9:16.00 |
|
| Gren 18, 100m Medley herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Oscar Vilsmyr |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.71 |
|
2 |
Mattias Thorsell |
1989 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.93 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:02.33 |
|
9 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.31 |
|
| Gren 18, 100m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.01 |
|
2 |
Oscar Vilsmyr |
1982 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:00.67 |
|
3 |
Mattias Thorsell |
1989 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.76 |
|
8 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
| Gren 19, 200m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.30 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.38 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.23 |
|
| Gren 19, 200m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:23.37 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:23.77 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.34 |
|
| Gren 20, 50m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.20 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.57 |
|
3 |
Robin Henriksson |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
26.61 |
|
16 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
27.91 |
|
| Gren 20, 50m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.96 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
26.22 |
|
3 |
Robin Henriksson |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
26.27 |
|
| Gren 21, 4x50m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:58.89 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.95 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:01.52 |
|
| Gren 22, 4x50m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:34.35 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.01 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:36.63 |
|
13 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:44.68 |
|
|
Victor Kuzmin |
1979 |
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
25.90 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
27.07 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
25.22 |
|
|
|
|
|
| Gren 23, 4x100m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:57.22 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:59.75 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:59.84 |
|
| Gren 24, 4x100m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:57.42 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:00.98 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:01.57 |
|
| Gren 25, 200m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.60 |
|
2 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.09 |
|
3 |
Joakim Tevell |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.13 |
|
13 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:04.40 |
|
| Gren 25, 200m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:52.64 |
|
2 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:55.04 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:55.48 |
|
| Gren 26, 100m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
57.75 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.88 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.46 |
|
22 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:03.90 |
|
24 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.57 |
|
26 |
Klara Hellström |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.93 |
|
27 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:05.19 |
|
| Gren 26, 100m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.84 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
59.24 |
|
3 |
Malin Ekstrand |
1991 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
59.49 |
|
| Gren 27, 100m Bröstsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Palmqvist |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.62 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.65 |
|
3 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.10 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:08.26 |
|
| Gren 27, 100m Bröstsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.99 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.49 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:07.77 |
|
| Gren 28, 50m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.89 |
|
2 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.85 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.17 |
|
20 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
37.49 |
|
| Gren 28, 50m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
33.28 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.28 |
|
3 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.36 |
|
| Gren 29, 100m Fjärilsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.41 |
|
2 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
59.73 |
|
3 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.80 |
|
13 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:04.06 |
|
| Gren 29, 100m Fjärilsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.16 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.85 |
|
3 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
|
|
|
|
59.84 |
|
| Gren 30, 100m Ryggsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.87 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.24 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:07.91 |
|
19 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:14.87 |
|
| Gren 30, 100m Ryggsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:04.81 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.92 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.42 |
|
| Gren 31, 50m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicklas Peterson |
1981 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
28.59 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.67 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
28.81 |
|
14 |
William Tellstedt |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.72 |
|
16 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.84 |
|
19 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.26 |
|
| Gren 31, 50m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.03 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
27.74 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.82 |
|
| Gren 32, 200m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.43 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:31.63 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:32.34 |
|
10 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:35.38 |
|
17 |
Linnéa Seignér |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:46.16 |
|
22 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:49.07 |
|
| Gren 32, 200m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:21.99 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.97 |
|
3 |
Linn Nordberg |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:30.59 |
|
| Gren 33, 200m Medley herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:13.10 |
|
2 |
Kristoffer Dahlberg |
1985 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.91 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.38 |
|
| Gren 33, 200m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:10.49 |
|
2 |
Kristoffer Dahlberg |
1985 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.89 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:14.15 |
|
| Gren 34, 400m Frisim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:24.48 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:35.32 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.22 |
|
15 |
Filippa Hammerin |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:56.56 |
|
18 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
4:58.44 |
|
| Gren 34, 400m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:29.69 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:31.85 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.46 |
|
| Gren 35, 50m Frisim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.79 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.97 |
|
3 |
Sebastian Andersson |
1979 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.26 |
|
33 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
26.68 |
|
| Gren 35, 50m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.06 |
|
2 |
Sebastian Andersson |
1979 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
24.06 |
|
3 |
Linus Johannesson |
1983 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
24.20 |
|
| Gren 36, 200m Bröstsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:36.40 |
|
2 |
Elise Löfgren |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.79 |
|
3 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.00 |
|
8 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.03 |
|
| Gren 36, 200m Bröstsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:34.58 |
|
2 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:41.57 |
|
3 |
Erla Andersson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:42.42 |
|
8 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:50.15 |
|
| Gren 37, 1500m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
16:39.45 |
|
2 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
16:50.84 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
16:57.91 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
17:30.13 |
|
| Gren 38, 100m Medley damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.15 |
|
2 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:07.78 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.12 |
|
12 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:10.47 |
|
19 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:17.00 |
|
| Gren 38, 100m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:05.80 |
|
2 |
Ida Börjesson |
1985 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:06.23 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.97 |
|
| Gren 39, 200m Ryggsim herrar, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:13.54 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:15.02 |
|
3 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.12 |
|
6 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:20.77 |
|
|
William Tellstedt |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
| Gren 39, 200m Ryggsim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:05.47 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:11.03 |
|
3 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:12.40 |
|
5 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:17.88 |
|
| Gren 40, 50m Fjärilsim damer, FÖRSÖK
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.85 |
|
2 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.99 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.82 |
|
9 |
Maria Degerman |
1987 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
31.07 |
|
17 |
Klara Hellström |
1988 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
32.72 |
|
| Gren 40, 50m Fjärilsim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nathalie Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.88 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
28.97 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
29.21 |
|
8 |
Maria Degerman |
1987 |
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
30.91 |
|
| Gren 41, 4x50m Medley herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Herr |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:46.68 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:47.97 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:48.42 |
|
7 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:52.81 |
|
|
William Tellstedt |
1990 |
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
29.98 |
|
|
|
|
|
|
Alexander Bechet |
1986 |
|
|
27.20 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
25.25 |
|
|
|
|
|
| Gren 42, 4x50m Frisim damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:47.51 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:49.06 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 2 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:50.83 |
|
8 |
S02 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
1:57.25 |
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
28.52 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
29.76 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
29.23 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S 02 |
|
|
|
|
|
2:01.37 |
|
|
Filippa Hammerin |
1992 |
|
|
30.45 |
|
|
|
|
|
|
Maria Degerman |
1987 |
|
|
29.11 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
30.74 |
|
|
|
|
|
|
Linnéa Seignér |
1990 |
|
|
31.07 |
|
|
|
|
|
| Gren 43, 4x100m Frisim herrar, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:27.66 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:29.70 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Herrar |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
3:35.63 |
|
| Gren 44, 4x100m Medley damer, FINAL
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:22.86 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 2 Damer |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:23.35 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:28.52 |
|