| Gren 1, 200m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:15.22 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:16.08 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:17.49 |
|
| Gren 2, 200m Fjärilsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:25.50 |
|
2 |
Malin Kihlström |
1988 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:30.60 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.22 |
|
13 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:52.86 |
|
| Gren 3, 400m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:20.52 |
|
2 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:22.45 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:27.04 |
|
4 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:27.45 |
|
5 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:32.38 |
|
9 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:40.07 |
|
| Gren 4, 100m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.90 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
59.41 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.82 |
|
31 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:07.03 |
|
| Gren 5, 200m Ryggsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:10.00 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.49 |
|
3 |
Henrik Lindström |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:18.99 |
|
| Gren 6, 200m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.89 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:09.86 |
|
3 |
Jenny Mattsson |
1989 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
2:10.21 |
|
6 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:13.45 |
|
8 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:14.46 |
|
| Gren 7, 400m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:04.73 |
|
2 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
5:09.86 |
|
3 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:11.15 |
|
| Gren 8, 200m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.14 |
|
2 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:37.82 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:38.30 |
|
8 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:46.25 |
|
20 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:55.25 |
|
| Gren 9, 1500m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Holmberg |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
17:23.07 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
17:29.94 |
|
3 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:39.16 |
|
| Gren 10, 100m Ryggsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:05.40 |
|
2 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:07.62 |
|
3 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.08 |
|
32 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:30.89 |
|
| Gren 11, 100m Fjärilsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:02.59 |
|
2 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.51 |
|
3 |
Kevin Zetterman |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:08.61 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:12.63 |
|
| Gren 12, 400m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:16.68 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.25 |
|
3 |
Louise Lantz |
1990 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:20.69 |
|
| Gren 13, 4x100m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:12.70 |
|
2 |
Skövde Pojkar Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.73 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:16.95 |
|
|
Anders Harnebrandt |
1990 |
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
1:08.70 |
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
55.23 |
|
|
|
|
|
14 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:49.91 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
1:05.76 |
|
|
|
|
|
|
William Artonius |
1991 |
|
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidmann |
1990 |
|
|
1:17.60 |
|
|
|
|
|
|
Andreas Månsson |
1991 |
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
| Gren 14, 4x100m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:04.97 |
|
2 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:06.87 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:01.67 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:04.43 |
|
|
|
|
|
3 |
Kbss Lag Damer 1 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:07.25 |
|
19 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:41.03 |
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
|
|
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Janson |
1990 |
|
|
1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
Agneta Granstedt |
1990 |
|
|
1:09.60 |
|
|
|
|
|
| Gren 15, 200m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:20.94 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:26.33 |
|
3 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:29.20 |
|
5 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:29.90 |
|
7 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:32.25 |
|
| Gren 16, 200m Fjärilsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.05 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.38 |
|
3 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:22.08 |
|
| Gren 17, 400m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:22.88 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:43.20 |
|
3 |
Matilda Hagström |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:44.30 |
|
| Gren 18, 100m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kevin Zetterman |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
55.98 |
|
2 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
56.27 |
|
3 |
Joakim Tevell |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.92 |
|
5 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
59.07 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
59.68 |
|
9 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:00.67 |
|
15 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:02.25 |
|
30 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:06.52 |
|
| Gren 19, 100m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:04.16 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.25 |
|
3 |
Josefina Holmen |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.35 |
|
9 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:06.94 |
|
12 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:08.06 |
|
36 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:16.44 |
|
| Gren 20, 100m Ryggsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.77 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.41 |
|
3 |
Tamas Katzer |
1992 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:16.55 |
|
| Gren 21, 200m Ryggsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.84 |
|
2 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:27.20 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:28.22 |
|
| Gren 22, 200m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:56.32 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.49 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:02.62 |
|
| Gren 23, 100m Fjärilsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:06.93 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.24 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.55 |
|
27 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:17.90 |
|
| Gren 24, 400m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
4:52.19 |
|
2 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:00.73 |
|
3 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:03.54 |
|
| Gren 25, 100m Fjärilsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.79 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:12.88 |
|
3 |
Felicia Eckerman |
1992 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:14.59 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:17.81 |
|
9 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:21.43 |
|
20 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:29.84 |
|
| Gren 26, 100m Bröstsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:21.88 |
|
2 |
Gulliver Koch |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.50 |
|
3 |
Martin Persson |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.61 |
|
| Gren 27, 800m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jenny Mattsson |
1989 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
9:28.71 |
|
2 |
Frida Nilsson |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
9:33.00 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:47.10 |
|
9 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
10:09.23 |
|
| Gren 28, 100m Ryggsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.61 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:01.00 |
|
3 |
Henrik Lindström |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:05.16 |
|
| Gren 29, 4x100m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:51.49 |
|
2 |
Trollhättans SS Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:04.32 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:04.37 |
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:15.22 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:25.50 |
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
| Gren 30, 4x100m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:22.72 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:33.05 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.49 |
|
| Gren 31, 100m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.00 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.25 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
55.42 |
|
| Gren 32, 400m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:36.77 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:37.60 |
|
3 |
Frida Nilsson |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
4:39.03 |
|
7 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:48.43 |
|
18 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:59.32 |
|
| Gren 33, 200m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:17.14 |
|
2 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:21.29 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:22.47 |
|
9 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:33.19 |
|
| Gren 34, 100m Ryggsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:05.91 |
|
2 |
Frida Larsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.23 |
|
3 |
Veronica Brännfeldt |
1990 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.50 |
|
| Gren 35, 100m Bröstsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:07.27 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:08.78 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.66 |
|
| Gren 36, 200m Bröstsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:32.26 |
|
2 |
Sofia Brockmar |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
2:43.67 |
|
3 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:51.24 |
|
15 |
Klara Hellström |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
3:04.56 |
|
23 |
Klara Andersson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
3:09.01 |
|
| Gren 37, 200m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.67 |
|
2 |
Martin Persson |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:45.30 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
2:46.65 |
|
| Gren 38, 400m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:52.43 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:53.84 |
|
3 |
Malin Andreasson |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:54.67 |
|
6 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:01.16 |
|
8 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:04.02 |
|
18 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:38.60 |
|
| Gren 39, 400m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:52.07 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:54.53 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
4:59.30 |
|
| Gren 40, 100m Fjärilsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jessica Kjellström |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:06.49 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:06.85 |
|
3 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.90 |
|
| Gren 41, 1500m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
17:18.64 |
|
2 |
Jesper Svensson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
17:33.86 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
17:34.44 |
|
4 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
17:39.52 |
|
5 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
17:42.03 |
|
7 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
18:34.26 |
|
| Gren 42, 100m Bröstsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Louise Lantz |
1990 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.68 |
|
2 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.08 |
|
3 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.50 |
|
15 |
Anne Hagberg |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:24.35 |
|
| Gren 43, 4x100m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skövde Pojkar Lag 1 |
|
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:44.00 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:48.86 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
3:50.77 |
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
55.21 |
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
58.74 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
59.13 |
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
57.69 |
|
|
|
|
|
11 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:16.87 |
|
|
Anders Harnebrandt |
1990 |
|
|
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
William Artonius |
1991 |
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
Felipe Kristensson |
1990 |
|
|
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
William Tellstedt |
1990 |
|
|
1:05.99 |
|
|
|
|
|
| Gren 44, 4x100m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alingsås Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:31.55 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
4:32.28 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:34.51 |
|
6 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:42.17 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
19 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:15.17 |
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
Klara Andersson |
1988 |
|
|
1:27.26 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Törnqvist |
1990 |
|
|
1:24.66 |
|
|
|
|
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
|
|
1:06.07 |
|
|
|
|
|
24 |
S02 Lag 3 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:28.93 |
|
|
Louise Broo |
1990 |
|
|
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
Anne Hagberg |
1990 |
|
|
1:27.20 |
|
|
|
|
|
|
Agneta Granstedt |
1990 |
|
|
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Janson |
1990 |
|
|
1:13.62 |
|
|
|
|
|
| Gren 45, 100m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.05 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
58.13 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.52 |
|
6 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:01.80 |
|
12 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:03.24 |
|
| Gren 46, 400m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.93 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.34 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:21.37 |
|
| Gren 47, 200m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:25.55 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.95 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.22 |
|
| Gren 48, 100m Ryggsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:02.67 |
|
2 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:04.54 |
|
3 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:05.01 |
|
7 |
Jimmy Weidmann |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:08.35 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:08.99 |
|
15 |
William Tellstedt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:12.07 |
|
16 |
William Artonius |
1991 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:12.76 |
|
24 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:15.61 |
|
| Gren 49, 100m Ryggsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:08.10 |
|
2 |
Olivia Frank |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.49 |
|
3 |
Johanna Pettersson |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.05 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:13.31 |
|
6 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:14.18 |
|
13 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:19.31 |
|
22 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:24.10 |
|
| Gren 50, 100m Frisim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.78 |
|
2 |
Martin Persson |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.71 |
|
3 |
Gabriel Bertrand |
1992 |
Karlsborgs Simklubb |
|
|
|
|
|
1:06.15 |
|
| Gren 51, 100m Bröstsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:10.85 |
|
2 |
Sofia Brockmar |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:17.00 |
|
3 |
Catrine Jungler |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.06 |
|
5 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:19.52 |
|
17 |
Klara Hellström |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:23.94 |
|
19 |
Klara Andersson |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:25.65 |
|
| Gren 52, 200m Bröstsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:29.54 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.58 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
2:32.33 |
|
| Gren 53, 800m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:04.91 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
9:36.52 |
|
3 |
Matilda Hagström |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
9:41.06 |
|
| Gren 54, 100m Bröstsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:11.47 |
|
2 |
Mikael Agdahl |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.89 |
|
3 |
Olof Samuelsson |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.63 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:16.08 |
|
34 |
William Tellstedt |
1990 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:27.87 |
|
| Gren 55, 100m Bröstsim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.35 |
|
2 |
Emelie Zachrisson |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.81 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
1:24.03 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
1:24.50 |
|
| Gren 56, 100m Fjärilsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.15 |
|
2 |
Jacob Fredriksson |
1992 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.74 |
|
3 |
Martin Persson |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.72 |
|
| Gren 57, 400m Medley damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:03.96 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:10.38 |
|
3 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:11.47 |
|
17 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
5:43.10 |
|
| Gren 58, 100m Fjärilsim herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.26 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:02.25 |
|
3 |
Oleg Filippov |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.79 |
|
| Gren 59, 4x100m Frisim damer
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Trollhättans SS Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:14.44 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:17.17 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:24.92 |
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:05.06 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2 |
|
Simklubben S02 |
|
|
|
|
|
4:58.82 |
|
|
Janie Segerhammar |
1992 |
|
|
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Svanberg |
1991 |
|
|
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
Madelene Hallgren |
1991 |
|
|
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
Andrea Burda |
1991 |
|
|
1:16.08 |
|
|
|
|
|
| Gren 60, 4x100m Medley herrar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:54.83 |
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 |
|
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
5:00.58 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:03.59 |
|