| Gren 1, 200m medley p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.54 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:16.21 |
|
3 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:19.63 |
|
12 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:29.74 |
|
| Gren 2, 200m fjärilsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:23.80 |
|
2 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:29.90 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:30.50 |
|
14 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:08.29 |
|
| Gren 3, 400m frisim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:28.62 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:29.16 |
|
3 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:37.04 |
|
9 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:40.87 |
|
11 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:43.54 |
|
23 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:00.81 |
|
| Gren 4, 100m frisim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:01.59 |
|
2 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.12 |
|
3 |
Jenny Mattsson |
1989 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:02.14 |
|
| Gren 5, 200m ryggsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Larsson |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:16.58 |
|
2 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.68 |
|
3 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.60 |
|
| Gren 6, 200m frisim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:07.81 |
|
2 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.63 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.66 |
|
5 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:13.28 |
|
9 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:18.96 |
|
10 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:19.04 |
|
20 |
Angelica Källgren |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:25.59 |
|
| Gren 7, 400m frisim p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johan Jansson |
1991 |
Töreboda Simförening |
|
|
|
|
|
5:05.04 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:06.79 |
|
3 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
5:11.52 |
|
| Gren 8, 200m medley f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.46 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
2:38.75 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.49 |
|
10 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:49.09 |
|
22 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:04.23 |
|
| Gren 9, 1500m frisim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:17.65 |
|
2 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
17:20.96 |
|
3 |
David Holmberg |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
17:40.70 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:05.86 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.91 |
|
3 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.33 |
|
| Gren 11, 100m fjärilsim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.59 |
|
2 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.20 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:07.22 |
|
8 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.19 |
|
12 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.48 |
|
21 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.30 |
|
29 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.84 |
|
| Gren 12, 400m medley f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:22.34 |
|
2 |
Rebecca Green |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:23.77 |
|
3 |
Linn Arvidsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:25.14 |
|
| Gren 13, 4x100m medley p 16 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:12.45 |
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:12.52 |
|
3 |
SK Laxen Lag 1 |
|
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
4:24.48 |
|
| Gren 14, 4x100m frisim f 16 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:04.65 |
|
2 |
Varbergs Sim Lag 1 |
1987 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
4:07.91 |
|
3 |
S02 Lag 1D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:09.05 |
|
|
Johanna Rudbäck |
1987 |
|
|
1:00.49 |
|
|
|
|
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:02.53 |
|
|
|
|
|
14 |
S02 Lag 2D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:36.02 |
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:09.58 |
|
|
|
|
|
| Gren 15, 200m medley f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:24.23 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:25.64 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.47 |
|
6 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:31.62 |
|
14 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:40.19 |
|
| Gren 16, 200m fjärilsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:18.34 |
|
2 |
Oleg Filipov |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.46 |
|
3 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:24.75 |
|
| Gren 17, 400m frisim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Nilsson |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
4:38.81 |
|
2 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:39.85 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.12 |
|
| Gren 18, 100m frisim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
53.78 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
57.20 |
|
3 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.22 |
|
6 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:00.46 |
|
18 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:02.98 |
|
21 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:03.39 |
|
| Gren 19, 100m frisim f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.72 |
|
2 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:02.61 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.91 |
|
7 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:06.47 |
|
19 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.58 |
|
28 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:14.98 |
|
| Gren 20, 100m ryggsim p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Artonius |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.56 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.33 |
|
3 |
Mikael Thorstensson |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:16.55 |
|
13 |
Hampus Eiderström-Swahn |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.67 |
|
14 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.86 |
|
18 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.31 |
|
| Gren 21, 200m ryggsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:23.58 |
|
2 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.59 |
|
3 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:26.93 |
|
| Gren 22, 200m frisim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:57.50 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:58.99 |
|
3 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:59.91 |
|
7 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:08.49 |
|
| Gren 23, 100m fjärilsim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jessica Kjellström |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.00 |
|
2 |
Jenny Mattsson |
1989 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:09.17 |
|
3 |
Frida Nilsson |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:11.67 |
|
| Gren 24, 400m medley p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
5:12.12 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:18.87 |
|
3 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.28 |
|
| Gren 25, 100m fjärilsim f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.09 |
|
2 |
Elin Svensson |
1991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:14.47 |
|
3 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:17.42 |
|
17 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.88 |
|
22 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:29.16 |
|
| Gren 26, 100m bröstsim p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Artonius |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:20.99 |
|
2 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:21.62 |
|
3 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:22.64 |
|
27 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:39.86 |
|
| Gren 27, 800m frisim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Broberg |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:40.56 |
|
2 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:50.19 |
|
3 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:50.43 |
|
| Gren 28, 100m ryggsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.42 |
|
2 |
Robin Henriksson |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:04.06 |
|
3 |
Erik Larsson |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:04.27 |
|
15 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.75 |
|
| Gren 29, 4x100m medley f 13 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Trollhättan Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:56.92 |
|
2 |
Alingsås Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:00.41 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:08.75 |
|
8 |
S02 Lag 1D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:26.46 |
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:19.28 |
|
|
|
|
|
|
Anne Hagberg |
1990 |
|
|
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
Mie Axen |
1991 |
|
|
1:26.29 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:11.54 |
|
|
|
|
|
11 |
S02 Lag 2D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:35.87 |
|
|
Janie Segerhammar |
1992 |
|
|
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
Louise Broo |
1990 |
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Törnqvist |
1990 |
|
|
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
Agneta Granstedt |
1990 |
|
|
1:10.08 |
|
|
|
|
|
| Gren 30, 4x100m frisim p 13 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1h |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:12.64 |
|
|
Anders Harnebrandt |
1990 |
|
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
1:02.57 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
1:01.57 |
|
|
|
|
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:19.06 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:26.87 |
|
| Gren 31, 100m frisim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
53.24 |
|
2 |
Robin Gillberg |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.08 |
|
3 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.46 |
|
16 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
59.63 |
|
| Gren 32, 400m frisim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
4:30.83 |
|
2 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:40.82 |
|
3 |
Elin Broberg |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:43.93 |
|
| Gren 33, 200m medley p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:19.79 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:25.76 |
|
3 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:25.87 |
|
13 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:34.30 |
|
| Gren 34, 100m ryggsim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:08.69 |
|
2 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.08 |
|
3 |
Frida Larsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:09.97 |
|
17 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.76 |
|
| Gren 35, 100m bröstsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.90 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
1:08.93 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.87 |
|
9 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.04 |
|
| Gren 36, 200m bröstsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:39.25 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.91 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:47.63 |
|
5 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:50.78 |
|
14 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:06.40 |
|
17 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:09.66 |
|
20 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:13.86 |
|
| Gren 37, 200m medley p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:45.05 |
|
2 |
Johan Jansson |
1991 |
Töreboda Simförening |
|
|
|
|
|
2:47.65 |
|
3 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:47.89 |
|
| Gren 38, 400m frisim f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
4:53.99 |
|
2 |
Nina Arnesen |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.07 |
|
3 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.25 |
|
6 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:06.60 |
|
17 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:27.25 |
|
| Gren 39, 400m medley p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:42.70 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:45.28 |
|
3 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
4:56.91 |
|
| Gren 40, 100m fjärilsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:04.43 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.11 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:07.61 |
|
9 |
Angelica Källgren |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.85 |
|
14 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.14 |
|
28 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:22.71 |
|
| Gren 41, 1500m frisim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jesper Svensson |
1990 |
Töreboda Simförening |
|
|
|
|
|
18:00.43 |
|
2 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
18:01.11 |
|
3 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
18:23.63 |
|
6 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
18:38.07 |
|
15 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
20:45.59 |
|
| Gren 42, 100m bröstsim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.60 |
|
2 |
Louise Lantz |
1990 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.80 |
|
3 |
Anna Kubicka |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:18.29 |
|
| Gren 43, 4x100m frisim p 16 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Laxen Lag 1 |
|
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
3:45.99 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:47.17 |
|
3 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:47.71 |
|
| Gren 44, 4x100m medley f 16 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:31.46 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:17.16 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
1:09.65 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rudbäck |
1987 |
|
|
59.02 |
|
|
|
|
|
2 |
Skäret Simsällskap Lag 1 |
|
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:35.48 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:37.79 |
|
|
S02 Lag 2D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
AVBRÖT |
|
| Gren 45, 100m frisim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
57.23 |
|
2 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
59.28 |
|
3 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.38 |
|
7 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:00.93 |
|
10 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:02.39 |
|
21 |
Angelica Källgren |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:05.76 |
|
| Gren 46, 400m frisim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Rickard Berglund |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.46 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:20.46 |
|
3 |
Kristofer Hägg |
1987 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.42 |
|
6 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:31.97 |
|
| Gren 47, 200m medley f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:32.19 |
|
2 |
Sandra Franzén |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
2:32.56 |
|
3 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:33.07 |
|
| Gren 48, 100m ryggsim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mattias Carlsson |
1990 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:06.20 |
|
2 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.26 |
|
3 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:07.82 |
|
4 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:08.18 |
|
5 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:08.56 |
|
9 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.92 |
|
16 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:14.41 |
|
| Gren 49, 100m ryggsim f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.28 |
|
3 |
Ninni Arvidsson |
1991 |
Simsällskapet Stimmet |
|
|
|
|
|
1:15.61 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.51 |
|
10 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.13 |
|
12 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.85 |
|
| Gren 50, 100m frisim p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Axel Gårdström |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.72 |
|
2 |
Mikael Thorstensson |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.47 |
|
3 |
William Artonius |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.70 |
|
9 |
Hampus Eiderström-Swahn |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.38 |
|
11 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.27 |
|
| Gren 51, 100m bröstsim f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:13.99 |
|
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.97 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.71 |
|
4 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.86 |
|
18 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:27.45 |
|
20 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.25 |
|
| Gren 52, 200m bröstsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
2:25.86 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.27 |
|
3 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:36.25 |
|
7 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:43.54 |
|
| Gren 53, 800m frisim f 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Frida Nilsson |
1989 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
9:33.53 |
|
2 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:39.80 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:42.49 |
|
| Gren 54, 100m bröstsim p 13-14
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Fredrik Wikander |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:12.06 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.56 |
|
3 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.96 |
|
8 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:18.08 |
|
23 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.92 |
|
| Gren 55, 100m bröstsim f 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.48 |
|
2 |
Elin Svensson |
1991 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:20.02 |
|
3 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:22.19 |
|
13 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:29.32 |
|
| Gren 56, 100m fjärilsim p 11-12
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:18.72 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:20.59 |
|
3 |
Axel Gårdström |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.23 |
|
| Gren 57, 400m medley f 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petra Granlund |
1987 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
5:05.93 |
|
2 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:14.49 |
|
3 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:15.81 |
|
6 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:20.92 |
|
21 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
6:32.39 |
|
| Gren 58, 100m fjärilsim p 15-16
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Gillberg |
1987 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.04 |
|
2 |
Samir Yosufi |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:01.07 |
|
3 |
Robin Henriksson |
1987 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
|
|
1:01.64 |
|
| Gren 59, 4x100m frisim f 13 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alingsås Lag 1 |
|
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:17.48 |
|
2 |
Trollhättan Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.44 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:27.83 |
|
6 |
S02 Lag 1D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:43.91 |
|
|
Agneta Granstedt |
1990 |
|
|
1:09.81 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
Mie Axen |
1991 |
|
|
1:14.02 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
1:07.85 |
|
|
|
|
|
16 |
S02 Lag 2D |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:05.23 |
|
|
Louise Broo |
1990 |
|
|
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Jansson |
1990 |
|
|
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
Janie Segerhammar |
1992 |
|
|
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
Amanda Törnqvist |
1990 |
|
|
1:12.78 |
|
|
|
|
|
| Gren 60, 4x100m medley p 13 o.y.
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1h |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:54.61 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
1:21.97 |
|
|
|
|
|
|
Anders Harnebrandt |
1990 |
|
|
1:17.45 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
1:05.52 |
|
|
|
|
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:54.98 |
|
3 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:01.92 |
|