| Gren 1, 400m frisim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sanna Kårebrand |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.99 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:53.28 |
|
3 |
Camilla Larsson |
1987 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:00.39 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.51 |
|
2 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.50 |
|
3 |
Hanna Krarup |
1988 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
4:58.55 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:39.13 |
|
2 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
4:59.91 |
|
3 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:03.48 |
|
11 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:34.71 |
|
| Gren 1, 400m frisim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:45.82 |
|
2 |
Matilda Hagström |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:51.49 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:52.71 |
|
9 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:18.75 |
|
26 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:43.17 |
|
40 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
6:12.95 |
|
| Gren 2, 1500m frisim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
17:32.66 |
|
2 |
Tobias Lagström |
1987 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
18:10.36 |
|
3 |
Calle Lindgren |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
18:47.32 |
|
| Gren 2, 1500m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johnny Häkkinen |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
18:51.26 |
|
2 |
Kristoffer Gidlöv |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
20:14.64 |
|
| Gren 2, 1500m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
18:18.59 |
|
2 |
Patrik Persson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
18:48.06 |
|
3 |
Niklas Löfgren |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
19:34.78 |
|
| Gren 2, 1500m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
18:52.37 |
|
2 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
19:16.74 |
|
3 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
19:40.78 |
|
| Gren 3, 200m medley damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.86 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.53 |
|
3 |
Lourette Griphem |
1972 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:37.68 |
|
| Gren 3, 200m medley damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.88 |
|
2 |
Mariam Sabetghadam |
1988 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
2:41.18 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.63 |
|
4 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:48.34 |
|
9 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:00.38 |
|
| Gren 3, 200m medley damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:34.72 |
|
2 |
Frida Dahlborg |
1989 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:36.48 |
|
3 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:40.95 |
|
7 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:53.12 |
|
| Gren 3, 200m medley damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.68 |
|
2 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.29 |
|
3 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.43 |
|
6 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:54.60 |
|
13 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:03.69 |
|
14 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:04.12 |
|
24 |
Louise Broo |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:08.83 |
|
| Gren 4, 100m medley herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tobias Larsson |
1984 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:03.77 |
|
2 |
Max Björberg |
1986 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:06.35 |
|
3 |
Max Nelson |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.32 |
|
11 |
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.45 |
|
14 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:13.02 |
|
15 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:13.48 |
|
| Gren 4, 100m medley herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.37 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.39 |
|
3 |
Caj Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.66 |
|
| Gren 4, 100m medley herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:09.03 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.33 |
|
3 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:10.69 |
|
| Gren 4, 100m medley herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kevin Zetterman |
1990 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
1:10.94 |
|
2 |
Olof Samuelsson |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.52 |
|
3 |
Philip Carlsson |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:16.73 |
|
19 |
William Tellstedt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.78 |
|
| Gren 5, 100m fjärilsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.39 |
|
2 |
Sanna Kårebrand |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.96 |
|
3 |
Camilla Larsson |
1987 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.46 |
|
| Gren 5, 100m fjärilsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.31 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:11.18 |
|
3 |
Annika Ekström |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.03 |
|
5 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.70 |
|
6 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.75 |
|
10 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.59 |
|
| Gren 5, 100m fjärilsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.46 |
|
2 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.56 |
|
3 |
Frida Dahlborg |
1989 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:13.93 |
|
10 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:24.30 |
|
16 |
Sanna Ström |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:34.62 |
|
| Gren 5, 100m fjärilsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.23 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:14.33 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.50 |
|
10 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:24.16 |
|
22 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.53 |
|
31 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:34.42 |
|
|
Amanda Törnqvist |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
AVBRÖT |
|
| Gren 6, 200m fjärilsim herra, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.32 |
|
| Gren 6, 200m fjärilsim herra, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:27.46 |
|
2 |
Emmanuel Espinoza |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:44.92 |
|
| Gren 6, 200m fjärilsim herra, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.24 |
|
2 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.63 |
|
| Gren 6, 200m fjärilsim herra, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
3:11.82 |
|
2 |
Nils Kjerstadius |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:32.19 |
|
| Gren 7, 100m frisim damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sanna Kårebrand |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.50 |
|
2 |
Carolina Lindroth |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.93 |
|
3 |
Malin Lund |
1986 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.07 |
|
| Gren 7, 100m frisim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Linnea Wakéus |
1988 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.71 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:03.05 |
|
3 |
Mariam Sabetghadam |
1988 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:03.72 |
|
9 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:07.32 |
|
14 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.73 |
|
15 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.82 |
|
21 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:15.88 |
|
| Gren 7, 100m frisim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.88 |
|
2 |
Frida Dahlborg |
1989 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:05.18 |
|
3 |
Johanna Sjöholm |
1989 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
1:06.80 |
|
10 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.88 |
|
12 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.46 |
|
| Gren 7, 100m frisim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:03.02 |
|
2 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.56 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.55 |
|
11 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.08 |
|
15 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.67 |
|
24 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:14.21 |
|
37 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.69 |
|
| Gren 8, 200m frisim herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Max Nelson |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:02.19 |
|
2 |
Victor Olsson |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.68 |
|
3 |
Robin Gillberg |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
2:08.06 |
|
7 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:13.21 |
|
14 |
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:21.06 |
|
| Gren 8, 200m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:00.95 |
|
2 |
Adam Lindroth |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.72 |
|
3 |
Emmanuel Espinoza |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:22.24 |
|
| Gren 8, 200m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:11.75 |
|
2 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:13.68 |
|
3 |
Niklas Löfgren |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.75 |
|
| Gren 8, 200m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kevin Zetterman |
1990 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
2:11.73 |
|
2 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:20.47 |
|
3 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:26.62 |
|
| Gren 9, 200m ryggsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.84 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.85 |
|
3 |
Linda Eliasson |
1987 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
2:38.30 |
|
| Gren 9, 200m ryggsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:28.87 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:38.92 |
|
3 |
Camilla Heningsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.43 |
|
| Gren 9, 200m ryggsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.89 |
|
2 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.53 |
|
3 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:45.99 |
|
7 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:50.32 |
|
| Gren 9, 200m ryggsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:36.53 |
|
2 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.10 |
|
3 |
Kristina Lundberg |
1991 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.06 |
|
24 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:03.73 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.22 |
|
2 |
Erik Larsson |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:04.26 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.64 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.64 |
|
2 |
Caj Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.39 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.66 |
|
9 |
Philip Hakeberg |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.82 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.86 |
|
2 |
Linus Börjesson |
1989 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.52 |
|
3 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:09.70 |
|
4 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:13.65 |
|
| Gren 10, 100m ryggsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:08.72 |
|
2 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.81 |
|
3 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:13.32 |
|
6 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.18 |
|
19 |
William Tellstedt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.72 |
|
| Gren 11, 100m medley damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.09 |
|
2 |
Lourette Griphem |
1972 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:12.20 |
|
3 |
Evelyn-Elisabeth Forsber |
19g 86 |
Strömstads Simförening |
|
|
|
|
|
1:12.67 |
|
| Gren 11, 100m medley damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mariam Sabetghadam |
1988 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:13.85 |
|
2 |
Annika Ekström |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.62 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.07 |
|
4 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.54 |
|
11 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:22.94 |
|
12 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.13 |
|
| Gren 11, 100m medley damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.80 |
|
2 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:15.82 |
|
3 |
Frida Dahlborg |
1989 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
1:15.89 |
|
15 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.26 |
|
18 |
Sanna Ström |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:29.46 |
|
| Gren 11, 100m medley damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:16.80 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.99 |
|
3 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:18.75 |
|
10 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:22.91 |
|
14 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:24.19 |
|
17 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.04 |
|
26 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:27.40 |
|
32 |
Matilda Jansson |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.28 |
|
41 |
Madelene Hallgren |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:30.24 |
|
53 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:35.86 |
|
| Gren 12, 100m fjärilsim herra, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Olsson |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.70 |
|
2 |
Johannes Lindroth |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.57 |
|
3 |
Max Nelson |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.29 |
|
8 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:14.01 |
|
| Gren 12, 100m fjärilsim herra, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emmanuel Espinoza |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:09.67 |
|
| Gren 12, 100m fjärilsim herra, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.58 |
|
2 |
Benjamin Alavi |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.22 |
|
3 |
Niklas Löfgren |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.60 |
|
| Gren 12, 100m fjärilsim herra, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.41 |
|
2 |
Karl Rundstedt |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.12 |
|
3 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:21.42 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.87 |
|
2 |
Martina Steen |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.83 |
|
3 |
Emelie Karnevi |
1987 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.51 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:15.08 |
|
2 |
Catrine Jungler |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.29 |
|
3 |
Pia Kristenson |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.23 |
|
6 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:27.66 |
|
11 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:31.05 |
|
12 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:31.52 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.17 |
|
2 |
Freja Koch |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.43 |
|
3 |
Sara Engebring |
1989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:25.92 |
|
12 |
Evelina Wang |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:56.73 |
|
| Gren 13, 100m bröstsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sandra Olofsson |
1990 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.89 |
|
2 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.51 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.58 |
|
19 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:31.14 |
|
21 |
Anne Hagberg |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:32.12 |
|
29 |
Louise Broo |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:33.70 |
|
33 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:35.03 |
|
40 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:37.77 |
|
41 |
Matilda Jansson |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:37.78 |
|
42 |
Madelene Hallgren |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:37.93 |
|
| Gren 14, 200m bröstsim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:39.78 |
|
2 |
Stephen Kebke |
1987 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:40.39 |
|
3 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:46.89 |
|
| Gren 14, 200m bröstsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.60 |
|
2 |
Tomas Johansson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.07 |
|
3 |
Kristoffer Gidlöv |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
3:06.95 |
|
| Gren 14, 200m bröstsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:44.10 |
|
2 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:55.86 |
|
3 |
Patrik Persson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
3:02.13 |
|
| Gren 14, 200m bröstsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petter Lindahl |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:52.75 |
|
2 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:53.26 |
|
3 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:54.46 |
|
9 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:07.59 |
|
| Gren 15, 200m fjärilsim damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.87 |
|
2 |
Sanna Kårebrand |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:35.92 |
|
3 |
Malin Lund |
1986 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.76 |
|
| Gren 15, 200m fjärilsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Annika Ekström |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:49.37 |
|
2 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:06.48 |
|
| Gren 15, 200m fjärilsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.30 |
|
2 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:53.50 |
|
3 |
Lena Stridsberg |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.19 |
|
| Gren 15, 200m fjärilsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:46.67 |
|
| Gren 16, 400m medley herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Olsson |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:09.05 |
|
2 |
Johannes Lindroth |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.87 |
|
3 |
Max Nelson |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:27.87 |
|
| Gren 16, 400m medley herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:36.57 |
|
| Gren 16, 400m medley herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:52.68 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
6:00.19 |
|
3 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
6:19.10 |
|
| Gren 17, 200m frisim damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:17.62 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.35 |
|
| Gren 17, 200m frisim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:11.93 |
|
2 |
Hanna Krarup |
1988 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
2:19.03 |
|
3 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:19.05 |
|
7 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:31.03 |
|
12 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:39.10 |
|
| Gren 17, 200m frisim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:12.32 |
|
2 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.53 |
|
3 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.81 |
|
10 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:37.62 |
|
| Gren 17, 200m frisim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:16.62 |
|
2 |
Matilda Hagström |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:18.59 |
|
3 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.74 |
|
6 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:29.96 |
|
18 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:40.20 |
|
19 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:40.96 |
|
25 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:44.81 |
|
35 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:53.60 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
57.77 |
|
2 |
Robin Gillberg |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
58.55 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
58.70 |
|
5 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:01.21 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.23 |
|
2 |
Caj Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
59.65 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.87 |
|
12 |
Elis Kullberg |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.39 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.42 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
58.74 |
|
3 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.48 |
|
16 |
Erik Radix |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:13.60 |
|
| Gren 18, 100m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kevin Zetterman |
1990 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
|
|
59.86 |
|
2 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:02.11 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:03.27 |
|
5 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:05.13 |
|
6 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:05.14 |
|
16 |
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.35 |
|
28 |
William Tellstedt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:18.30 |
|
| Gren 19, 100m ryggsim damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.79 |
|
2 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.91 |
|
3 |
Linda Eliasson |
1987 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:12.33 |
|
| Gren 19, 100m ryggsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Camilla Heningsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.46 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:14.98 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.07 |
|
9 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:26.03 |
|
11 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:29.69 |
|
| Gren 19, 100m ryggsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.35 |
|
2 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.64 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.59 |
|
4 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.45 |
|
12 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.68 |
|
|
Evelina Wang |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 19, 100m ryggsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:12.47 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:13.96 |
|
3 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.74 |
|
6 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:19.90 |
|
12 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.96 |
|
15 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:24.82 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.33 |
|
2 |
Max Björberg |
1986 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:12.68 |
|
3 |
Stephen Kebke |
1987 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:13.42 |
|
9 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:20.28 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.46 |
|
2 |
Tomas Johansson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.04 |
|
3 |
Patrik Olsson |
1988 |
Föreningen Ale Simmarna |
|
|
|
|
|
1:24.82 |
|
6 |
Elis Kullberg |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:35.27 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.39 |
|
2 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:18.92 |
|
3 |
Benjamin Alavi |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.63 |
|
14 |
Erik Radix |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:36.47 |
|
| Gren 20, 100m bröstsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Philip Carlsson |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:20.56 |
|
2 |
Petter Lindahl |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:21.21 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.39 |
|
9 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:29.99 |
|
20 |
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:39.08 |
|
| Gren 21, 6*100m ind. medley
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
200 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:06.15 |
|
2 |
Aligsås Lag1 |
200 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
7:19.32 |
|
3 |
Mass Lag 3 |
200 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
7:31.55 |
|
5 |
S02 Lag 1 |
200 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
7:39.77 |
|
7 |
S02 Lag 2 |
200 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
7:55.36 |
|
9 |
S02 Lag 4 |
200 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
8:25.29 |
|
10 |
S02 Lag 3 |
200 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
8:32.23 |
|
| Gren 22, 200m ryggsim herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kristian Mandel |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.22 |
|
2 |
Johannes Lindroth |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.42 |
|
3 |
Max Nelson |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.57 |
|
| Gren 22, 200m ryggsim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:18.86 |
|
2 |
Caj Andersson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:26.11 |
|
3 |
Adam Lindroth |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:37.48 |
|
| Gren 22, 200m ryggsim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Niklas Löfgren |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:40.91 |
|
2 |
Patrik Persson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:42.00 |
|
3 |
Tobias Stranne |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
3:09.65 |
|
| Gren 22, 200m ryggsim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:29.80 |
|
2 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:36.46 |
|
3 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:39.52 |
|
6 |
William Tellstedt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:04.08 |
|
| Gren 23, 400m medley damer, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:19.83 |
|
2 |
Sanna Kårebrand |
1987 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:28.16 |
|
3 |
Linda Eliasson |
1987 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
5:42.50 |
|
| Gren 23, 400m medley damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Matilda Larsson |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:18.97 |
|
2 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:22.72 |
|
3 |
Natalie Määttä |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:38.90 |
|
| Gren 23, 400m medley damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:34.49 |
|
2 |
Viktoria Lundh |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:49.19 |
|
3 |
Izabelle Johansson |
1989 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
5:49.43 |
|
| Gren 23, 400m medley damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:33.01 |
|
2 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:37.95 |
|
3 |
Matilda Hagström |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
5:42.28 |
|
| Gren 24, 200m medley herrar, 16 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.08 |
|
2 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:31.56 |
|
3 |
Stephen Kebke |
1987 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:37.86 |
|
| Gren 24, 200m medley herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.24 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.41 |
|
3 |
Kristoffer Gidlöv |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:43.15 |
|
| Gren 24, 200m medley herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Larsson |
1989 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.65 |
|
2 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:30.09 |
|
3 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:33.11 |
|
5 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:38.11 |
|
| Gren 24, 200m medley herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:37.51 |
|
2 |
Anders Harnebrandt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:37.59 |
|
3 |
Petter Lindahl |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:44.09 |
|
14 |
William Tellstedt |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:11.72 |
|
| Gren 25, 200m bröstsim damer, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:50.44 |
|
2 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:58.34 |
|
3 |
Carolina Lindroth |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:00.01 |
|
| Gren 25, 200m bröstsim damer, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:43.14 |
|
2 |
Pia Kristenson |
1988 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:56.57 |
|
3 |
Catrine Jungler |
1988 |
Skäret Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:59.42 |
|
7 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:10.19 |
|
8 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:17.77 |
|
| Gren 25, 200m bröstsim damer, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:57.26 |
|
2 |
Sara Engebring |
1989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
3:05.73 |
|
3 |
Johanna Engberg |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:07.48 |
|
| Gren 25, 200m bröstsim damer, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Therese Thall |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:55.57 |
|
2 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:03.68 |
|
3 |
Annie Eriksson |
1991 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:05.53 |
|
13 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:18.79 |
|
17 |
Anne Hagberg |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:20.47 |
|
| Gren 26, 400m frisim herrar, 16 år och äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Olsson |
1985 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:23.61 |
|
2 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:29.71 |
|
3 |
Robin Gillberg |
1987 |
Uddevalla Simförening |
|
|
|
|
|
4:40.01 |
|
| Gren 26, 400m frisim herrar, 15 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:28.59 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.20 |
|
3 |
Johnny Häkkinen |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:47.98 |
|
| Gren 26, 400m frisim herrar, 14 åringar
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:35.85 |
|
2 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:45.49 |
|
3 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:47.87 |
|
| Gren 26, 400m frisim herrar, 13 år och yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:45.79 |
|
2 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
4:48.00 |
|
3 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:04.18 |
|