| Gren 1, 800m frisim damer öppen
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Annie Billborg |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
9:26.52 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
9:36.92 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:40.84 |
|
| Gren 2, 1500m frisim herrar öppen
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktor Jönsson |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
16:52.26 |
|
2 |
Victor Västernäs |
1986 |
Mölndals Allmänna Simsällskap 1 |
|
|
|
|
|
17:20.04 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap 1 |
|
|
|
|
|
17:31.08 |
|
| Gren 3, 50m frisim fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicolin Lillhage |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
28.46 |
|
2 |
Annie Billborg |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
28.57 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
28.75 |
|
21 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
30.59 |
|
33 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
31.45 |
|
38 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
31.95 |
|
|
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 4, 50m frisim po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
23.30 |
|
2 |
Jonas Boström |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
25.09 |
|
3 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
25.13 |
|
21 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
27.71 |
|
36 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
28.85 |
|
| Gren 5, 200m medley fl 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:29.30 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:29.63 |
|
3 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:30.20 |
|
4 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:33.62 |
|
13 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:42.28 |
|
| Gren 6, 200m medley po 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.77 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:24.32 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.42 |
|
7 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:33.05 |
|
| Gren 7, 100m fjärilsim fl 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jessica Kjellström |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:09.80 |
|
2 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.88 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.65 |
|
| Gren 8, 100m fjärilsim po 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.11 |
|
2 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.44 |
|
3 |
Christoffer Bengtsson |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.64 |
|
4 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.96 |
|
| Gren 9, 100m fjärilsim fl 15-16år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.60 |
|
2 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:08.13 |
|
3 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.85 |
|
5 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.96 |
|
6 |
Angelica Källgren |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.75 |
|
12 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:18.98 |
|
| Gren 10, 100m fjärilsim po 15-16år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.85 |
|
2 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.80 |
|
3 |
Michael Svensson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:07.48 |
|
| Gren 11, 100m fjärilsim fl 17&äldr
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicolin Lillhage |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:07.07 |
|
2 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.55 |
|
3 |
Anna Gunnarsson |
1984 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.65 |
|
| Gren 12, 100m fjärilsim po 17&äldr
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
56.56 |
|
2 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.04 |
|
3 |
Pontus Hansson |
1986 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:01.54 |
|
| Gren 13, 100m ryggsim fl 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:09.35 |
|
2 |
Isabel Svensson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:13.63 |
|
3 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.57 |
|
7 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.70 |
|
17 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:25.74 |
|
| Gren 14, 100m ryggsim po 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.29 |
|
2 |
Jacob Ahnstedt |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:11.46 |
|
3 |
Christoffer Bengtsson |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.75 |
|
| Gren 15, 200m ryggsim fl 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:27.33 |
|
2 |
Alexandra Rosengren |
1988 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:28.95 |
|
3 |
Johanna Svensson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.68 |
|
| Gren 16, 200m ryggsim po 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.90 |
|
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:22.35 |
|
3 |
Mattias Toresäter |
1988 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:27.12 |
|
| Gren 17, 100m ryggsim fl 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christina Sjöholm |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:07.70 |
|
2 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:08.65 |
|
3 |
Anna Gunnarsson |
1984 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:12.47 |
|
| Gren 18, 100m ryggsim po 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
59.02 |
|
2 |
Nicklas Peterson |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:00.63 |
|
3 |
Pontus Hansson |
1986 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:02.87 |
|
14 |
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:15.56 |
|
| Gren 19, 200m medley fl 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:32.99 |
|
2 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:34.62 |
|
3 |
Rebecca Green |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
2:38.76 |
|
10 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:52.63 |
|
| Gren 20, 200m medley po 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:28.59 |
|
2 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:29.20 |
|
3 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:34.20 |
|
17 |
Joakim Heldmann |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:22.77 |
|
| Gren 21, 50m bröstsim fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
35.45 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.73 |
|
3 |
Anna Lindberg |
1984 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
35.88 |
|
23 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
39.71 |
|
30 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
40.66 |
|
39 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
41.78 |
|
| Gren 22, 50m bröstsim po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
31.41 |
|
2 |
Jonas Boström |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
31.66 |
|
3 |
Daniel Lundberg |
1982 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
31.74 |
|
16 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
34.73 |
|
36 |
Philip Hakeberg |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
40.40 |
|
| Gren 23, 4x100m frisim fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
1980 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
4:09.11 |
|
2 |
S02 Lag 1 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:11.89 |
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rudbäck |
1987 |
|
|
1:01.02 |
|
|
|
|
|
3 |
Mass Lag 1 |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:13.67 |
|
13 |
S02 Lag 2 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:42.95 |
|
|
Klara Hellström |
1988 |
|
|
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:07.50 |
|
|
|
|
|
| Gren 24, 4x100m frisim po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
200 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:38.26 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
3:43.77 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Herra |
19r 85 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
3:51.01 |
|
7 |
S02 Lag 1 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:06.52 |
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 25, 50m ryggsim fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christina Sjöholm |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
32.09 |
|
2 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
32.63 |
|
3 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
33.08 |
|
32 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
37.22 |
|
| Gren 26, 50m ryggsim po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.38 |
|
2 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
27.68 |
|
3 |
Nicklas Peterson |
1981 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
27.99 |
|
19 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
33.74 |
|
| Gren 27, 200m medley fl 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sissela Bruksås |
1986 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:31.60 |
|
3 |
Nicolin Lillhage |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:38.76 |
|
| Gren 28, 200m medley po 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Peter Edvardsson |
1981 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
2:07.73 |
|
2 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:16.74 |
|
3 |
Pontus Hansson |
1986 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:20.46 |
|
15 |
Alexander Bechet |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:39.55 |
|
16 |
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:41.34 |
|
| Gren 29, 100m bröstsim fl 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.15 |
|
2 |
Sara Engebring |
1989 |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
1:24.28 |
|
3 |
Rebecca Green |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:24.89 |
|
| Gren 30, 100m bröstsim po 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.08 |
|
2 |
Pelle Gidlöv |
1989 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:18.98 |
|
3 |
Nicklas Åkerlund |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.87 |
|
| Gren 31, 200m bröstsim fl 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Joline Höglund |
1988 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:41.70 |
|
2 |
Eva-Maria Sandin |
1988 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:53.03 |
|
3 |
Carolina Andersson |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.25 |
|
7 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:56.65 |
|
9 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:57.08 |
|
16 |
Klara Andersson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:10.56 |
|
| Gren 32, 200m bröstsim po 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Stephen Kebke |
1987 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:38.57 |
|
2 |
Christian Johansson |
1988 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:38.80 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:41.68 |
|
5 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:47.38 |
|
| Gren 33, 100m bröstsim fl 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Anna Lindberg |
1984 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:16.81 |
|
2 |
Sabina Halvarsson |
1985 |
Filipstads Simklubb |
|
|
|
|
|
1:19.01 |
|
3 |
Marie Elvshammar |
1984 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.75 |
|
| Gren 34, 100m bröstsim po 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Daniel Lundberg |
1982 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:09.54 |
|
2 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:11.25 |
|
3 |
Max Björberg |
1986 |
S 77 Stenungsund |
|
|
|
|
|
1:12.26 |
|
| Gren 35, 100m frisim fl 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Emelie Jansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:01.90 |
|
2 |
Kamilla Johansson |
1989 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:05.35 |
|
3 |
Jessica Kjellström |
1989 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:05.66 |
|
12 |
Sandra Hamnesjö |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:13.61 |
|
15 |
Natalia Ruiz |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:14.25 |
|
| Gren 36, 100m frisim po 14 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
59.89 |
|
2 |
Erik Johansson |
1989 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:00.75 |
|
3 |
Viktor Jarenfors |
1989 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.44 |
|
7 |
Deniz Hekmati |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:05.10 |
|
| Gren 37, 200m frisim fl 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Elin Harnebrandt |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:14.07 |
|
2 |
Johanna Rudbäck |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:14.57 |
|
3 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:14.94 |
|
7 |
Emelie Eriksson |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:21.95 |
|
| Gren 38, 200m frisim po 15-16 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.35 |
|
2 |
Richard Wernersson |
1987 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:06.91 |
|
3 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:07.34 |
|
5 |
Filip Premberg |
1987 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:12.61 |
|
| Gren 39, 100m frisim fl 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Annie Billborg |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:01.19 |
|
2 |
Christina Sjöholm |
1986 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.89 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
1:01.90 |
|
| Gren 40, 100m frisim po 17&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
51.30 |
|
2 |
Peter Edvardsson |
1981 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
51.63 |
|
3 |
Joakim Andersson |
1979 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
55.21 |
|
| Gren 41, 50m fjärilsim fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Hanna Yttring |
1988 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
30.01 |
|
2 |
Nicolin Lillhage |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
30.31 |
|
3 |
Josefine Walker |
1985 |
Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
30.70 |
|
24 |
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
34.13 |
|
32 |
Linda Sjöstrand |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
34.95 |
|
39 |
Klara Hellström |
1988 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
36.02 |
|
| Gren 42, 50m fjärilsim po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
David Nordenlilja |
1981 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
25.54 |
|
2 |
Michael Berndtsson |
1985 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
26.88 |
|
3 |
Pontus Hansson |
1986 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
27.34 |
|
21 |
Dennis Gnutek |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
32.42 |
|
| Gren 43, 4x100m medley fl 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:38.44 |
|
|
Elin Harnebrandt |
1988 |
|
|
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
Emelie Eriksson |
1988 |
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
Angelica Källgren |
1987 |
|
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rudbäck |
1987 |
|
|
1:01.16 |
|
|
|
|
|
2 |
Göteborg Sim Lag 1 Damer |
1985 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
4:41.93 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Flick |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:44.33 |
|
11 |
S02 Lag 2 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
5:22.33 |
|
|
Sandra Hamnesjö |
1989 |
|
|
1:18.40 |
|
|
|
|
|
|
Klara Andersson |
1988 |
|
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
Linda Sjöstrand |
1988 |
|
|
1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
Jeanette Gudmundsen |
1988 |
|
|
1:09.20 |
|
|
|
|
|
| Gren 44, 4x100m medley po 14&äldre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mass Lag 1 |
200 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:08.02 |
|
2 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
4:15.36 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Herra |
19r 85 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
4:24.07 |
|
7 |
S02 Lag 1 |
1989 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
4:46.37 |
|
|
Deniz Hekmati |
1989 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Premberg |
1987 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dennis Gnutek |
1989 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksander Cvjetkovic |
1986 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| Gren 45, 100m fjärilsim fl 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:14.00 |
|
2 |
Jasmine Marcusson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:15.95 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.22 |
|
|
Marie Hagerstrand |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Ida Kullberg |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 46, 100m fjärilsim po 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.49 |
|
2 |
Karl Rundstedt |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:18.07 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:18.97 |
|
| Gren 47, 100m bröstsim fl 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.58 |
|
2 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:25.90 |
|
3 |
Annie Eriksson |
1991 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:26.63 |
|
5 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:31.23 |
|
19 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:37.05 |
|
| Gren 48, 100m bröstsim po 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
William Artonius |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.72 |
|
2 |
Anton Lagerqvist |
1991 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:25.58 |
|
3 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:25.75 |
|
11 |
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:39.80 |
|
18 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:43.05 |
|
| Gren 49, 50m bröstsim fl 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.54 |
|
2 |
Sofie Sjöberg |
1993 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.10 |
|
3 |
Sofia Lindholm |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
46.69 |
|
13 |
Julia Eriksson |
1994 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
50.91 |
|
24 |
Kajsa Hellman |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
57.94 |
|
29 |
Matilda Johansson |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:03.17 |
|
30 |
Vanessa Geragthy |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:03.22 |
|
31 |
Vendela Dämbäck |
1994 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:04.09 |
|
| Gren 50, 50m bröstsim po 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
44.80 |
|
2 |
Jesper Lund |
1993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
47.11 |
|
3 |
Oskar Rutqvist |
1993 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
48.43 |
|
| Gren 51, 200m medley fl 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jasmine Marcusson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:33.50 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:35.71 |
|
3 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.69 |
|
| Gren 52, 200m medley po 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:33.81 |
|
2 |
Mikael Agdahl |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:36.53 |
|
3 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:36.56 |
|
5 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:47.12 |
|
8 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:50.04 |
|
| Gren 53, 200m medley fl 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:42.92 |
|
2 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:51.80 |
|
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:52.44 |
|
11 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:06.20 |
|
13 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:09.69 |
|
14 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:09.75 |
|
| Gren 54, 200m medley po 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:50.46 |
|
2 |
Vedran Kovacevic |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:50.92 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:54.61 |
|
12 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:22.68 |
|
|
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 55, 50m ryggsim fl 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
40.79 |
|
2 |
Sofie Sjöberg |
1993 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.80 |
|
3 |
Mikaela Dahl |
1994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
44.19 |
|
23 |
Vanessa Geragthy |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:01.11 |
|
24 |
Donja Mdalal |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Vendela Dämbäck |
1994 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
My Sirenius |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 56, 50m ryggsim po 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Marcus Johansson |
1994 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.24 |
|
2 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
43.44 |
|
3 |
Nils Frisk-Arfvidsson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.44 |
|
| Gren 57, 100m ryggsim fl 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jasmine Marcusson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:14.04 |
|
2 |
Frida Larsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:14.21 |
|
3 |
Frida Ericsson |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:17.93 |
|
| Gren 58, 100m ryggsim po 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.45 |
|
2 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.51 |
|
3 |
Filip Rawecki |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:13.45 |
|
6 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.66 |
|
| Gren 59, 100m ryggsim fl 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Caroline Bornius |
1992 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:16.06 |
|
2 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:21.90 |
|
3 |
Nina Arnesen |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:24.67 |
|
6 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:26.20 |
|
8 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:27.35 |
|
| Gren 60, 100m ryggsim po 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:17.10 |
|
2 |
Mikael Thorstensson |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.79 |
|
3 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:20.90 |
|
9 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:26.96 |
|
11 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:28.55 |
|
| Gren 61, 4x50m medley fl 13&yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alingsås Lag 1 |
200 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:20.50 |
|
2 |
Trollhättans Fl Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:21.39 |
|
3 |
Göteborg Sim Lag 1 Flick |
19o 95 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
2:24.57 |
|
7 |
S02 Lag 1 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:27.30 |
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Hagberg |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
S02 Lag 2 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:40.35 |
|
|
Janie Segerhammar |
1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Broo |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Axen |
1991 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Jansson |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
S02 Lag 3 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:25.94 |
|
|
Ida Kullberg |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Johansson |
1993 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Hagerstrand |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Sirenius |
1993 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 4 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 62, 4x50m medley po 13&yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:19.04 |
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:20.73 |
|
3 |
S02 Lag 1 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:21.47 |
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
36.05 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Svärd |
1991 |
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
| Gren 63, 50m fjärilsim fl 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
42.65 |
|
2 |
Mikaela Dahl |
1994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
43.39 |
|
3 |
Sofia Lindholm |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
44.57 |
|
|
Kajsa Hellman |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 64, 50m fjärilsim po 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
39.67 |
|
2 |
Gustav Eriksson |
1994 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
43.54 |
|
3 |
Jesper Lund |
1993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
45.38 |
|
| Gren 65, 100m bröstsim fl 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Camilla Andersson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:22.98 |
|
2 |
Jasmine Marcusson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.60 |
|
3 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:24.07 |
|
7 |
Anne Hagberg |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:31.55 |
|
21 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:35.86 |
|
27 |
Matilda Jansson |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:39.47 |
|
|
Louise Broo |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 66, 100m bröstsim po 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:19.03 |
|
2 |
Mikael Agdahl |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:19.12 |
|
3 |
Petter Lindahl |
1990 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:23.32 |
|
4 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:23.74 |
|
6 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:26.95 |
|
23 |
Andreas Eriksson |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:42.37 |
|
| Gren 67, 50m fjärilsim fl 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
33.74 |
|
2 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
34.44 |
|
3 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
34.87 |
|
18 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
40.36 |
|
| Gren 68, 50m fjärilsim po 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alexander Elbert |
1991 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
35.90 |
|
2 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.92 |
|
3 |
Martin Persson |
1992 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.61 |
|
9 |
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
39.04 |
|
| Gren 69, 100m medley fl 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:30.47 |
|
2 |
Mikaela Dahl |
1994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:33.93 |
|
3 |
Sofia Lindholm |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:35.76 |
|
14 |
Kajsa Hellman |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:00.83 |
|
| Gren 70, 100m medley po 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:30.08 |
|
2 |
Jesper Lund |
1993 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:33.59 |
|
3 |
Oskar Rutqvist |
1993 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
1:34.14 |
|
| Gren 71, 100m frisim fl 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Jasmine Marcusson |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:03.24 |
|
2 |
Isabelle Höglund |
1990 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
1:03.98 |
|
3 |
Petronella Åsenblad |
1990 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:05.08 |
|
27 |
Amanda Törnqvist |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:17.38 |
|
| Gren 72, 100m frisim po 13 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Victor Paulsson |
1990 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:01.88 |
|
2 |
Esa Virtanen |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:02.01 |
|
3 |
Sebastian Petersfeldt |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:04.46 |
|
6 |
Nicklas Lindroth |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:06.25 |
|
10 |
Jimmy Weidman |
1990 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.22 |
|
| Gren 73, 100m frisim fl 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Sara Wiklund |
1991 |
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:06.19 |
|
2 |
Nina Arnesen |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:07.04 |
|
3 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.41 |
|
4 |
Ebba Hellström |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:10.73 |
|
7 |
Yasmine Zabihi |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:12.86 |
|
11 |
Sandra Olsson |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:15.71 |
|
14 |
Mie Axen |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.33 |
|
25 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:18.91 |
|
29 |
Janie Segerhammar |
1992 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:22.33 |
|
| Gren 74, 100m frisim po 11-12 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Mikael Thorstensson |
1991 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
1:08.17 |
|
2 |
William Artonius |
1991 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:08.27 |
|
3 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
1:10.81 |
|
4 |
Rasmus Svärd |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:11.36 |
|
11 |
Andreas Månsson |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:16.22 |
|
23 |
David Berger |
1991 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:22.40 |
|
| Gren 75, 50m frisim fl 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Amanda Svensson |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
35.39 |
|
2 |
Mikaela Dahl |
1994 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
36.30 |
|
3 |
Sofia Lindholm |
1993 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.09 |
|
19 |
Vanessa Geragthy |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
45.22 |
|
26 |
Kajsa Hellman |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
48.07 |
|
30 |
Julia Eriksson |
1994 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
53.12 |
|
31 |
Vendela Dämbäck |
1994 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
53.42 |
|
32 |
Matilda Johansson |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
1:00.60 |
|
|
Donja Mdalal |
1993 |
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 76, 50m frisim po 9-10 år
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Melker Selin |
1993 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
35.33 |
|
2 |
Johan Ekstedt |
1993 |
Göteborgs Sim |
|
|
|
|
|
36.41 |
|
3 |
Gustav Eriksson |
1994 |
Varabygdens Simsällskap |
|
|
|
|
|
36.56 |
|
| Gren 77, 4x50m frisim fl 13&yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
Alingsås Lag 1 |
200 |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
2:03.75 |
|
2 |
Trollhättans Fl Lag 1 |
|
Trollhättans Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:04.11 |
|
3 |
Kungälvs SS F.12 |
1990 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:06.25 |
|
8 |
S02 Lag 1 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:13.67 |
|
|
Yasmine Zabihi |
1991 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Broo |
1990 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Olsson |
1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hellström |
1992 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
S02 Lag 3 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:49.24 |
|
|
Alicia Lundqvist |
1992 |
|
|
37.49 |
|
|
|
|
|
|
Anne Hagberg |
1990 |
|
|
37.57 |
|
|
|
|
|
|
Kajsa Hellman |
1993 |
|
|
50.35 |
|
|
|
|
|
|
Vanessa Geragthy |
1993 |
|
|
43.83 |
|
|
|
|
|
22 |
S02 Lag 4 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
3:33.47 |
|
|
Julia Eriksson |
1994 |
|
|
53.01 |
|
|
|
|
|
|
Donja Mdalal |
1993 |
|
|
48.60 |
|
|
|
|
|
|
My Sirenius |
1993 |
|
|
59.28 |
|
|
|
|
|
|
Vendela Dämbäck |
1994 |
|
|
52.58 |
|
|
|
|
|
|
S02 Lag 2 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
| Gren 78, 4x50m frisim po 13&yngre
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
1 |
S02 Lag 1 |
|
Simavdelningen 1902 |
|
|
|
|
|
2:02.77 |
|
|
Nicklas Lindroth |
1990 |
|
|
30.21 |
|
|
|
|
|
|
Jimmy Weidman |
1990 |
|
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Svärd |
1991 |
|
|
32.28 |
|
|
|
|
|
|
Esa Virtanen |
1990 |
|
|
28.90 |
|
|
|
|
|
2 |
Mass Lag 1 |
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:03.91 |
|
3 |
SK Elfsborg Lag 1 Pojk |
|
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
2:04.18 |
|